Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti a karantén...

Egyetemisták, ti a karantén alatt hazaköltöztetek? Irreális ezt elvárnom?

Figyelt kérdés

Lányom albérletben él Budapesten, csak a lakhatása 250 ezer forint. (Mielőtt jönnétek azzal, hogy miért nem lett neki lakás véve, közlöm, hogy lett, de még nincs kész, szerkezetkészen vettük.)


Emellé még jön az, hogy napi kétszer minimum rendel/étteremben eszik, ha ott van. Az ottani fodrásza, körmöse többszöröse árban, mint az itthonija. Ez persze érhető, nem lehet összehasonlítani a budapesti árakat egy vidéki város áraival, nem is ez a problémám. Hanem hogy most itt volt ez a covid, márciusban hazaköltözött. A lakás tulaja mondta, hogy mivel nincs ott a lány, ezért csökkentette a lakbért, amíg vissza nem költözik, a parkolóhely bérleti díját teljesen elengedte, rezsi, fogyasztás sem volt így. Itthon nem éttermezik annyit, főleg, mivel van kb 2 étterem, ami jó, meg én főzök minden nap, így egyszerűbb neki, ha itthon eszik.

Ezzel nem kevés pénz maradt a zsebemben. Beszéltünk róla, hogy esetleg felmondanám az albérletet, mert ha ősszel is ez lesz (távoktatás, online zh-k, vizsgák), akkor felesleges ott lennie egyedül egy lakásban. Ő viszont erről hallani sem akar, mert hogy neki ott van az élete, utál itt lenni és hogy már azt várja már hónapok óta, hogy költözhessen vissza és biztos nem fog itthon ülni még egy fél évet.


Csak közben a már megvett lakásra is rengeteget kell költeni, a Pestre járkálás is egy kisebb vagyon a kocsijával, meg amit ott elkölt akár csak kajára... Így, hogy itthon van, ezek ugye nincsenek.


2020. júl. 20. 16:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
El kell zárni a pénzcsapot, akkor majd meggondolja magát.
2020. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Ha a lányod felnőttet akar játszani, finanszírozza magának.
2020. júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem a kérdést. Mivel te finanszírozod az egészet ezért vannak olyan kérdések amiket nem kell szavazásra bocsájtanod.
2020. júl. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
92%

Szerintem irtózatosan el van kényesztetve a lányod. A helyedben mondanám neki, hogy rendben, de akkor te fizeted az albérletet, az utat, a mindenedet, emellé még az új lakást is. Na nehogy már a kisasszonynak álljon feljebb!

(Amúgy egyetemista vagyok Szegeden, mióta covid van, itthon vagyok, de az albérletem fent van tartva. 60 ezer forintot fizettem összesen március, április, május, június, július hónapra.)

2020. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonymousreview60 ***** válasza:
86%
A hiba a te készülékedben van, hogy hagytad így elfajulni a dolgot. A leírt elképzeléseid ésszerűek. Ha ez nem tetszik a hercegnőnek, akkor dolgozzon meg a különbözetért.
2020. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Enyhén trololo kérdés, mert akinek van havi 250eFt-ja hogy fizesse a lánya alibiját + új lakás + autó + heti sokszor étterem az nem ide a GYK-ra jár tanácsokért, mert már eleve van esze.
2020. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Mi a túrónak kell őnagyságának 250 ezres albérlet? De most úgy őszintén.

140-160-ért szép állapotú garzonok vannak jó helyen, de még olcsóbban is lehet találni, 120 körül. Azt sem lennék hajlandó fizetni, hogy Pesten belül kocsikázgasson rendszeresen, mivel szinte mindenhova el lehet jutni tömegközlekedéssel (gondolom, a hulladrága albija sem a világvégén van, hanem frekventált helyen). Megvenném neki a bérletet, mellé kapna egy 10-est benzinre, a többit oldja meg maga. Lehet ám dolgozni is. Fodrászra, körmösre egy petákot nem kapna, ez nem létszükséglet, szépen teremtse elő maga a rávalót. Kajára is adnék x összeget, abból gazdálkodja ki, ha nem tetszik, hogy főznie is kéne magára, akkor keresse meg az éttermezés, rendelgetés árát.

2020. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
32%
Kamukérdés a "burzsuly" apukáról. Nice try.
2020. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Örökbe fogadsz? Ismerősök 140ert bereltek belvarosban 1. 5 szobast... Kormos, kajarendeles? Gondolom max a metura jár a "hölgy"
2020. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%
Én inkább azzal jönnék hogy mi a francért vettél neki lakàst? Persze hogysemminek nem tudja az értékét, elkénueztetted, most iszod a levét
2020. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!