Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagot alkalmazni főállás...

Családtagot alkalmazni főállásban, itthon? Működhet?

Figyelt kérdés

Ősszel fog megszületni a kisbabánk, szeretnénk valakit, aki nem csak a takarítást vállalja, hanem mellette tudna a babával is foglalkozni, néha főzni stb.


Most egy nyugdíjas hölgy jár hozzánk takarítani, de ő nyárig tud nálunk dolgozni, utána kiköltözik külföldre a lányához. Utána már olyat vennénk fel, aki nem csak a takarítást vállalja. Ez ugye eléggé komplex, pl. másodállásként nem lehet csinálni, olyan személy kell, aki ért a kisbabákhoz is. Szóval körbekérdeztünk barátoknál, családtagoknál is ezügyben, inkább vennénk fel olyat, akivel kapcsolatban másnak már van személyes tapasztalata.

Apukám testvére hallotta ezt és mondta, hogy ő szívesen jönne. Munkanélküli, varrni szokott néha ismerősöknek, de abból azért egy rendes fizetés nem jön össze. 47 éves, egy kamaszlányuk van a férjével.


Tudom, hogy nem jó anyagi körülmények között élnek és hogy jól jönne nekik a pénz. De akkor is van bennem egy ilyen fura érzés, hogy most vele húzassam az ágyunkat, meg adjam ki a napi teendőket? Nem rabszolgahajcsár vagyok, de máshogy állok valakihez, akivel munkakapcsolat van közöttünk és máshogy olyanhoz, aki amúgy rokon, idejár vendégségbe.

A férjem azt mondja, hogy szerinte nem jó ötlet keverni a munkát a családi kapcsolatokkal, mert ha nem is rögtön, idővel biztos lesz olyan, hogy vagy nekünk nem tetszik valami és szóvá tesszük, ő meg megsértődik, vagy ő fogja úgy érezni, hogy többet engedhet meg magának, mert hát csak rokonok vagyunk. Meg szerinte nem is jó, ha ennyire belelát a mindennapi magánéletünkbe egy rokon.

Egyetértek vele valahol, de közben meg tudom, mennyire kéne nekik a pénz, nekünk meg a segítség.


2022. máj. 24. 12:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Én nem tartom jó ötletnek, nagy általánosságban rokonnal nem szokott jól összejönni a munkakapcsolat.
2022. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem se jó ötlet. Biztosan lenne sértődés, ha valami probléma lesz. Nehezebb szólni, ha nem tetszik valami. Ha szólsz, akkor megharagudhat. Pláne, ha elküldöd, mert kiderül, hogy nem működik a dolog.
2022. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
Meg tudnál vele beszélni egy konfliktust, vagy sem?
2022. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sem jó ötlet. Meg mernéd neki mondani, hogy ha nem jó valami? Rá tudnál szólni nyugodt szívvel hogy ne legyen belőle sértődés? A rokonok is el tudnak kényelmesedni. Beleéli magát hogy rokonok vagytok, úgysem rúg ki, stb. Ha meg ne adj isten el kéne küldeni, rád fújna a fél rokonság, mert hidd el nem úgy adná elő ami történt, hanem maga felé hajlana a keze, te meg a kényes rokon lennél.
2022. máj. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%

Rokont, barátot nem választanék soha, nagy eséllyel sértődés lesz a vége.


Ettől függetlenül:

Van egy kamasz nagylánya, de ért is a gyerekek nyelvén? Rendszerető, a lakásukban mindig rend, tisztaság van? Kedves, szimpatikus egyéniség? Valaki olyan, akit szívesen látsz magatoknál naponta? Mit fogsz csinálni, ha ott varrja majd nálatok a ruhákat ahelyett, hogy valamit megcsinálna?

2022. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem sem jò ötlet én sem vennék fel rokont ilyesmire.
2022. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
95%
Apukádnak teljesen igaza van, szinte biztos, hogy megromlana a kapcsolat köztetek.
2022. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%

Ha bármi gond van, csak ti járhattok rosszul. Kirúgni se tudod, mert akkor kirántod alóla a talajt, ezért a család miatt tűrnöd kéne, ha a fejedre nő.

A rokon alkalmazása több problémát vetít előre, lehetnek anyagi (előbb kér fizetést, többet kér akármire hivatkozva, kölcsön kér), minőségi (őt nem fogod úgy leszídni vagy kirúgni, mint egy idegent, ha hanyag vagy hibázik), érzelmi (rád telepszik, irányítani próbál) és emberi (túl kotnyeles, panaszkodó, ragaszkodó, stb. lesz) természetű nézeteltérések. A lista nagyon hosszú, de nem feladatod megoldani az anyagi gondjait, tőle viszont nagy kérés volt, hogy felhozta ezt a lehetőséget.

2022. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
60%
Eleve nem normális ötlet te a gyerekel otthon leszel . Foglalkoz vele te ,fözni is lesz időd .
2022. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
92%
Ne. Ahogy írták, barátot, csaladtagot nem jó ötlet alkalmazni. Reggel 8tol délután 4ig q főnöke vagy, utána meg a baratja? Nem működtetés.
2022. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!