Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy családtag irigy rám és...

Ha egy családtag irigy rám és ezt rosszindulattal ötvözi, azt hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Bevallottan az, nem csak szerintem.
2022. máj. 25. 09:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Féltestvérem, anyukám részéről. Tehát elég közeli kapcsolat, nem olyasmi, hogy évente háromszor látom és szevasz.


Mindenre irigy.

Hogy volt lehetőségem azt tanulni, ami érdekel. Hogy élhettem és tanulhattam külföldön is, többször. Hogy sikeres vagyok a munkámban, építem a karrieremet és haladok egyről a kettőre.

Tavaly férjhez mentem, 1-2 éven belül szeretnénk kisbabát. Ezzel is baja van. Ahogyan azzal is, hogy minek építkezünk.


Ő 25 éves, a mai napig otthon él, anyuékkal. Két egyetemi képzést és egy okj-t hagyott már ott. Most egy online ügyfélszolgálatos állása van, de folyton panaszkodik. Hogy nem szereti a munkáját, nincs senkije, se párkapcsolat, se barátok. Költözne otthonról, de drága az albérlet, ő nem kaphat lakást a családtól (én apukám miatt indultam kisebb előnnyel).

Teljesen be van savanyodva már... A külsejével sem törődik, mert hogy minek, hiába tanulna meg sminkelni, jól öltözködni, akkor sem kéne senkinek.

2022. máj. 25. 10:23
 12/20 A kérdező kommentje:

Pár példa, hogy miket mond:

-Megvettük a telkünket, örültünk neki, hogy belevágunk az építkezésbe. Közölte, hogy minek, lehet, mire felépül a ház, már együtt sem leszünk.

-Az esküvőnk előtt egy héttel kitalálta, hogy ő mégsem jön, inkább elmegy nyaralni, mert talált olcsón repülőjegyet. Kértem, hogy ne csinálja már ezt, feleslegesen cirkuszol. Nem, de ő nem asszisztál ehhez, mikor úgyis elválunk majd.

-A munka témában folyamatos fájdalom neki, hogy kevesebb munkával keresek több pénzt, mint ő.

2022. máj. 25. 10:25
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

"Féltestvérem, tehát elég közeli kapcsolat "


Egy kapcsolat nem attól lesz közeli, hogy verségi szinten közel álltok. Megszakítani a kapcsolatot bárkivel lehet, ha barom.

2022. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
Mondd neki, ha így folytatja iagzi savanyú vénkisasszony lesz, akitől mindenki hanyatt-homlok menekül.
2022. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13%

Azért érthető a frusztrációja, gondold magad a helyébe. Persze nem így kellene viselkednie, nem vitatom, hogy bunkóság, amiket mond. De mindenképpen érthetőek az érzései.


Az a gond, hogy pszichológus kellene neki, mert nyilván nincs rendben magával, de ha ezt felhoznád, csak szítanád a tüzet :/

2022. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell hallgatnod, ne beszélgessetek!
2022. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező: tisztán látszik, hogy a "ehh, mások jutnak valamire, én meg semmire se jutok" feszültségét vezeti így le. Szóban könnyebb levezetnie a feszültséget (hidd el mást is megtalálna, aki épp környezetében van és úgy gondolja hogy "sikeresebb mint ő").

Lelkileg elmondhatatlanul szenved, nem találja a helyét. Azért, hogy ezt ne kelljen beismernie, ilyen pletykákat gyárt.

2022. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%
Felállsz, előre hajolsz, odamutatsz a fenekedre és közlöd vele, hogy ott nyalhatja ki.
2022. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
61%
Ignoráld simán.
2022. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Válaszok: Mi közöd hozzá?"" Pontosan mi volt a szándékod azzal, hogy ezt mondtad?"" Szerinted amit mondtál az hasznos vagy kedves? Mert ha nem, inkább tartsd magadban, tudod, csak a rosszindulatú emberek mérgezik folyton negatív, haszontalan megjegyzésekkel a környezetüket."
2022. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!