Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van olyan családtagotok...

Ha van olyan családtagotok akit nagyon nem tudtok elviselni, mert rosszindulatú/kibírhatatlan/pletykás stb. és együtt kell töltenetek vele egy napot Karácsonykor, azt miképp fogjátok átvészelni?

Figyelt kérdés
Hogy lehet végigülni egy olyan emberrel egy kellemes ebédet, aki a hétköznapok során azt nézi hogy hogyan keserítse meg a családtagjai életét?
2011. dec. 22. 15:30
 1/6 zokniszörny ***** válasza:
100%

Párom egyik nagymamája rosszindulatú, kétszínű, pletykás, erőszakos...

Jópofát kell vágni mindenhez, kedvesen mosolyogni, kerülni a konfliktust, és mindig, mindig neked kell udvariasnak lenned. Én 3 és fél éve ezt csinálom legalább 3 hetente, hidd el, ki lehet bírni.

2011. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
a nagybátyám felesége ilyen. elmondtam neki hogy mit adok a nagybátyámnak karácsonyra erre ő azonnal elmondta a nagybátyámnak. vagy mikor egy kicsit kivágott póló volt raktam akkor elkezdi hogy ne rib@coskodjak. de én mostanába ha találkozok elkerülöm.
2011. dec. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a bátyám feleségét nem bírom elviselni sokáig, rossz, néha már-már sértő humora, állandó kritizálása, és maga a kisugárzása, abszolút nem bírom, néha ki kell mennem elszívni egy cigarettát a konyhába, mert néha kedvem lenne nagyon erősen visszaszólni neki, de jobb a békesség.

Sajnos a karácsony másnapját pedig együtt kell töltenünk, mint minden évben. Igyekszem nem felkapni a vizet, hagyom, hogy elmenjen a fülem mögött, ha már nagyon nem bírom, akkor kiugrom néháény percre a mosdóba, a teraszra, vagy valami indokkal a konyhába, hogy egy picit lenyugodjak. Iszonyú elviselni, de mindig arra gondolok, hogy dejó is lesz, ha elmegy már innen végre.

2011. dec. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
A kotelezo mosolyon kivul nem sokat kell vele targyalni. Elfoglalod magad a tobbiekkel, de ugy, hogy ez ne rontsa el a tobbiek ebedjet.
2011. dec. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyelni kell nagyokat... És ha visszaszólnál neki, kezdj el számolni magadban, az leköt!
2011. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igy van nyelni es mosolyogni, minimalisra szoritani a kommunikaciot. En a parom apukajaval vagyok igy, meg a testverevel, es neki ez faj,ha elmondom, igy egyszer elmondtam es kesz, de akarhanyszor megbantanak legszivesebben jol visszaszolnek. Most egyutt leszunk karacsonykor,de en nem fogok nyelni legkozelebb, most jo kislany leszek, legkozelebb meg talalkozzanak csak a ferjemmel, semmi gond nincs, nem ellenzem, nem kell valasztania, de en nem fogok emiatt szenvedni. Most meg legyen, de tobb ilyen nem lesz, en annyira a problema megoldasara koncentralok,hogy engem az se zavar, ha akar csaladtagokat soha tobbe nem latok,megprobaltam..nem sikerult, megoldom akkor egyedul, mert ha o nem hajlando kozermukodni te se fogod tudni, csak egyedul "megoldani", az pedig csak az lehet, hogy tobbet ne talalkozzatok. En ertem, hogy faj egyeseknek, hogy nincs kozos karacsony, es ne a jo emberek szenvedjenek, de kompromisszumot kell kotni. Neked/nekem fajhat? Az se termeszetes, nem kell mindig nyelni, igaz visszapofazni se,mert az ilyen embereknel falra hanyt borso.
2011. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!