Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Garantált, hogy én leszek a...

Garantált, hogy én leszek a szemét, ha kismama rokontól kérem, költözzön el? Hogy közöljem vele finoman, de határozottan?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremről van szó, SOS vészmegoldásként költözött be hozzám ősszel.

Kollégiumot nem kapott a pontjai alapján, szobát bérelni itt Budapesten nem tudtak volna neki.

Ők kérdeztek rá, de én is gondolkoztam azon, hogy a vendégszobában lakhat, amíg jobb megoldás nincsen. Beköltözött, nekem akkor lett egy párkapcsolatom, úgyhogy heti 1-2 éjszakát/napot vagyok ott összvissz, amúgy a páromnál vagyok. Mikor végzett januárban a vizsgáival, kérdezte, hogy erre a félévre maradhatna-e még és utána költözne ki, ha nem gond. Nem zavart sok vizet, belementem.


Viszont terhes lett, nekem is 2 hete mondta el. Megtartja, a baba apukája már közölte, hogy ő nem kíván élni a szülői felügyeleti jogával...

Még van két éve az egyetemből, így az eddigi terve, hogy dolgozna főállásban suli mellett és abból próbálná eltartani magát, ment is a kukába. Megkérdezte tőlem most a héten üzenetben, hogy esetleg amíg egyetemre jár, lakhat-e a lakásban? Annyit írtam rá, hogy erre térjünk vissza személyesen majd. Viszont egyáltalán nem szeretném, ha kisbabával ő ott lakna még éveket...

Szerencsétlen helyzet nagyon. Főleg hogy tudom, haza, a szüleihez azért nem akar költözni, mert az apja egy nagyon kötekedő, szemétkedő alak és tényleg lehetetlen mellette meglenni akár 1-2 órát is.


2022. máj. 27. 10:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
94%

És ha szemétnek gondol, akkor mi van? Az, hogy legalább fél éve szívességből nálad lakik az egyébként nálam nem arra vall, hogy akkora szemét lennél, de azért a lófsznak is van vége.

Mi közöd neked ahhoz, hogy ő gyereket vállalt? Nem kérdezett meg róla, másrészt, amikor úgy döntött, hogy megtartja, nyilván végiggondolta, hogy lakni is kell valahol majd vele és a rokon kisszobája nem opció a végtelenségig.

Megmondanám neki, hogy eleget segítettem neki, most már találja fel magát és egy percig nem érezném magam rosszul. Érezze magát rosszul ő, mert egy pofátlan élősködő.

2022. máj. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
94%

Én vennék egy mély levegőt és megmondanám, hogy ahogy megállapodtunk, ebben a félévben maradhat és nyáron ki kell költöznie. Ill. konkrét napot mondanék neki, mondjuk július 31-et.


Aki akkora ökör, hogy ilyen megoldatlan lakáshelyzet és lehetetlen szülők mellett felcsináltatja magát (egy olyannal, aki el is tűnik rögtön balfenéken), az ne az én kontómra ökörködjön. Menjen vissza a szüleihez és nyelje le az apja cseszegetéseit.

2022. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
13%
Egyem és gyerek együtt az már eleve szinte képtelenség, emellett még dolgozni is meg végképp garantált kiégés, szóval, ha nem utálod, ráadásul te ott sem laksz, akkor meg szerintem engedheted, hogy legalább amíg nem lesz jobb a helyzet, addig ott lakjon. A GYED+GYES az már egy komplett fizetés, szóval maga után fizetheti a számlákat, félretehet belőle, hogy később legyen tartaléka ha elmegy.
2022. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
13%
(egyem=egyetem)
2022. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
75%
Mondd meg, hogy ingyen nem lakhat nálad évekig. Ha bérleti díjat és rezsit is fizetnie kell, meg szerződést akarsz róla (közjegyzővel!), hogy 2024 x hó y napjáig legkésőbb költöznie kell, akkor el fog ő menni magától is.
2022. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:

"hogy legalább amíg nem lesz jobb a helyzet, addig ott lakjon"

És mikortól lenne jobb a helyzet? 3-5 év múlva?

Félek, hogyha most nem lépek, akkor örökre ott fog(nak) ragadni és később meg csak az lesz, hogy hogy tehetem ki kisbabával/kisgyerekkel.

2022. máj. 27. 11:03
 7/86 anonim ***** válasza:
98%

Jól látod, kérdező, később csak rosszabb lesz. Egyszerűbb most nemet mondani, meg neki is egyszerűbb pár hetes terhesen lakhatást keresni, mint nagy hassal vagy már megszületett gyerekkel.

Ha most engedsz, garantáltan a nyakadon fognak maradni.

2022. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
98%

Egyébként, visszatérve a nyitókérdésedre, sajnos, szinte biztos, hogy a rokonok szemében te leszel a szemét. Erre előre készülj föl lelkileg. Még lehet, hogy a saját szüleid is győzködni fognak, hogy a "békesség kedvéért" engedd ott maradni.

Ha esetleg az unokatesód szülei szidnának, nekik azért nyugodtan mondd a szemükbe, hogy visszamehetne hozzájuk a lányuk, ha nem lenne az apjának olyan lehetetlen természete.

2022. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
97%
8-as, ha a rokonok szemében a kérdező lesz a szemét, akkor fogadják be gyerekestől ők.
2022. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
97%
Van eg lakásod és a rokon felelőtlensége miatt neked kéne másnál caövezned, amíg ő kényelmesen ingyen babázik a lakásodban. Na persze, légy őszinte vele. Nem tudod évekre nélkülözni a lakásodat, elszállásolni őt ingyen, illetve egy gyerekre átalakítani a lakásodat. Erre maximum a kismama párja és szülei kérhetők, de nem a te felelősséged. Légy erős, még ha hargaudni fognak rád, akkor is. Csak azért teszik majd, mert így nekik kell megoldani a lány gondját, nem tudják egy balekra átnyomni.
2022. máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!