Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes kismama vagyok és...

19 hetes kismama vagyok és határozott időre akarnak áttenni a munkahelyemen. Érdeklne, hogy közületek volt-e már valaki így?

Figyelt kérdés
Jelenleg határozatlan időn vagyok, és elvileg azért akarnak áttenni, mert ha az utódom jobban beválna, nem akarnak nekem végkielégítést fizetni. Tudom, hogy jogilag ezt nem tehetik meg, csak érdekelne hogy más is volt-e már így? Hogy vészelte ezt át mind lelkileg?

2021. márc. 28. 15:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam ilyen helyzetben, de ne törődj velük. A munkaszerződés módosításához mindkét fél kell, és ha te nem egyezel bele, akkor így jártak. Ha pedig dolgozol, akkor beszélj a nődokival v. a háziorvossal, hogy rengeteg stressz ér a munkahelyen, ha lehet írjon ki táppénzre.

Igazából próbáld meg rövidre fogni a dolgokat, hogy minél kevésbé sérülj lelkileg.

Azt hogy nem akar végkielégítést fizetni... majd megnézitek 3 év után.

2021. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Nem voltam ilyen helyzetben, de ha ebben lennék, nyilván sz*rul esne, hogy így alarnak megszabadulni tőlem és hogy nem lenne hova visszamenni dolgoznom.


De pont ezért, biztos alá nem írnék semmit, ők nem variálhatják át a munkaszerződésed határozottra, kirúgni meg nem tudnak. Ha gec*skednek, még telefonra is felvenném, mit mondanak, aztán meglobogtatnám előttük a felvételt egy munkaügyi per lehetőségével.

2021. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
33%

Elvileg felvenni csak a másik fél hozzájárulásával szabadna, nehogy még ő járjon pórul.

Mindent levélben, hivatalosan intézve, hogy később legyen nyoma.

2021. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Van egy olyan érzésem, hogy ebben a közvetlen felettesem keze is benn van, mivel tavaly elvetélt és azóta próbálkoznak a babával. Úgy éreztem, hogy valamilyen szinten neheztel rám, hogy előtte megyek el szülni, illetve szóvá is tette, hogy az ügyvezető biztos ki fog akadni, hogy megborítottam a sorrendet. Holnap fognak a szerződés módosításról beszélni velem.
2021. márc. 28. 15:39
 5/29 anonim ***** válasza:
89%

Legyél határozott, vagy ha időt szeretnél nyerni, akkor mondd azt, hogy neked ezt át kell gondolnod. Utána pedig keresd fel a háziorvost vagy nőgyógyászt, hogy te már nem bírod a munkát, írjon ki táppénzre.

Az, hogy ők mit szeretnének, teljesen lényegtelen, mert kell hozzá a te beleegyezésed is.

2021. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Mit akarnak erről beszélni, neked mi lenne ebben jó? Miért írnád alá? Adnak is érte valami pluszt cserébe?
2021. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, nem kell engedni a nyomásnak. Te már úgymond védve vagy, minimális az esélye, hogy a tterhességeddel gond legyen, ha eljutottál a 19.hétig, sz*rd le, mit mondanak, mivel zsarolnak, mit akarnak beléd magyarázni.


Mondd mindenre, hogy nem és kész. Ha kikészítenek, gyere el táppénzre.

2021. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

Bele ne menjél!

Mocskok!

Családbarát ország...aha 😒

2021. márc. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%
Ne menj bele! Ne b.ssz ki saját magaddal. Úgyse rughatnak ki mivel véd a terhesség.
2021. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%
A legfontosabb, hogy semmit se írj alá. Ha adnak kész szerződést, akkor rakd el aláíratlanul, és mondd, hogy átnézeted egy jogásszal. Nyugodtan mondj nemet a határozott időre, mert téged azzal most csak hátrány érhet, még akkor is, ha a visszalévő időre megemelnék a béredet. Ha adnak biankó szerződést, azt meg érdemes elrakni, ha később egy munkaügyi perben még szükséges lehet megmutatni.
2021. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!