Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családfát hogy lehetne kutatni?

Családfát hogy lehetne kutatni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 28. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
A familysearch-ra bejelentkezel (ingyenes, csak regisztráció kell), ott a képkereséssel meg tudsz nézni minden régi anyakönyvet fotókópiaként.
2022. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Myheritage is jó.
2022. máj. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek ezt nézd át: [link]

Igen, jó a familysearch, de azért nem ott kezdődik egy kutatás.

A MH elvleg jó, gyakorlatilag sok pénzért juttat olyan információhoz, amit pl. FS-ön tök ingyen is megtalálsz.

2022. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Kezd talán otthon a nagy/déd/szüleidnél és folytasd az önkormányzaton.
2022. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Az önkormányzatnál nem érdemes. Bármilyen adatot csak egyenesági leszármazott kérhet, tehát pl. szülők, nagyszülők sstb testvéreiről nem fog információt kapni. Egyeneságon meg jó eséllyel otthon össze tud szedni annyi adatot, amivel már tud keresgélni pl. a FS-ön.
2022. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Valami katonai szervnél is lehet érdeklődni katonasírokról, mintha onnan is kaptunk volna infot.
2022. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6: Van ilyen, de előbb érdemes lenne az alapokat összeszedni. Össze-vissza nincs értelme nekiállni, szépen visszafelé érdemes haladni. Ha sima anyakönyvben nem talál az ember adatot és lakad, akkor érdemes az egyéb megoldások felé fordulni. Meg akkor, ha a már meglévő adatokhoz esetleg plusz információt szeretne az ember gyűjteni.

Módszeresen kell haladni, különben káosz lesz és nagyobb a hibalehetőség.

2022. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus kutatómunka, legalább izgalmas is.
2022. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a temetőkben kezdtem, lefényképeztem dédszüleim és ükszüleim sírjait, ahol nem látszott jól a név, ott jegyzeteltem. Utána már tudtam, mikor halt meg (legalábbis melyik évben), akkor kezdtem a neten kutakodni az anyakönyvekben.
2022. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nem a név, azt tudtam, az évszámra gondoltam, előző voltam.
2022. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!