Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valakivel a szülei így bántak, így neveltek? ez mennyire fér bele a mai társadalomba?

Figyelt kérdés

mégis szeretem őket, nagy volt a szegénység, meg sok volt rajtuk a stressz, meg aztán csak etettek, ruháztak, maguk módján szerettek is....


így írom ezeket a sorokat



pedig engem rengetegszer megvertek


apám ritkán, de akkor nagyon

belevágott a csanalasba. ilyesmi.


sokszor bepisiltam ilyenkor... volt hogy elzavartam az ágyamba és csipett a hugy, úgy kellett aludnom, nem engedtek megfürödni



anyám... az sűrűn, szerinte rossz voltam


rengeteg fakanalat eltört rajtam

falhoz vágott... leköpött... megalázó volt nagyon



földön voltam... rúgott


olyanokat mondott, hogy rábírna taposni úgy a golyóimra, hogy sosem lesz gyerekem


meg ilyenek


nem tudom, mással is történtek-e ilyenek



gondoltam megosztom a sztorimat



de hogy emberek egyből nekiállnak vádaskodni...


felháborító



volt, hogy vendégségben voltunk


és faterom elmondta a többieknek, hogy olyan pofont adott, hogy behugyoztam


faterom ebben semmi kivetnivalót nem érzett, talán még 1 hajszálnyi büszkeség is eltöltötte


a vendég nő, távoli rokon, meg mély sajnálatot láttam a szemében



most 29 éves vagyok


és sokáig azt hittem, hogy ez a normális bánásmód, amit én kaptam



anyám olyan ember volt...

hogyha nem tetszett neki valami, akkor egyből éles, irritáló hangon ordított, egész életében


de csak itthon



egyszer játszottunk tesómmal, és felborítottuk a vasaló deszkát



szegények voltunk, és volt egy jó vasalója, a vasaló meg rajta a vasalódeszkán



és a vasalónak letört egy 10-10 cm-es darab a sarkából



ezért a vasaló zsinórral úgy elvert, és üvöltött és hogy hurkásra veri a sggemet



el is gyepált rendesen



volt, hogy nem úgy könyököltem az asztalnál, tanulásnál ahogy ő szerette

ekkor beleverte a könyökömet az asztalba... hogy az ő anyja is ugyanezt csinálta... a kádár rendszerben


2022. máj. 28. 22:54
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
92%
Elitelendo, gusztustalan, nem normalis. 26 vagyok, de engem szerencsere nem igy neveltek. Igaz, voltak szabalyok (nem ugy mint a mai generacio tobbsegenel), de 1 kezemen meg tudom szamolni hanyszor kaptam pofont, es azt is hogy miert, mert igy visszagondolva nagyon is jogos volt. Na de nem agyon vertek, hirtelen felindulasbol kaptam 1-1 pofont anyamtol, kiduhongtem magam en is, meg ő is, aztan megbeszeltuk hogy miert volt es mit kellene ezentul mashogy csinalni, azt mondom a javamra valt. Na ez a te esetedben nem mondhato el.
2022. máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
83%
Hányszor írod még ki? mondjuk előzőleg kifejezetten arra gerjedtél hogy a kisfiúkat verik, csak azt a kérdésed már törölték.
2022. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk is hasonló módszerek voltak. Apám rendszeresen vert, az iskolában hazudnom kellett, hogy leestem a lépcsőn azért vagyok kék-zöld. Anyám is mindenért mindig üvöltözött, ha nem bírtam többet enni beleverte a fejem az ételbe vagy az asztalba. Sokáig olyan stresszben voltam, hogy még 10 évesen is rendszeresen bepisiltam. Egyáltalán nem normális egy gyereket így felnevelni.
2022. máj. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem fér bele. Oké, hogy ruháztak és etettek, de ez a minimum, ha már gyereket csináltak. Ha faterodat büszkeséggel töltötte el, hogy alaposan elvert gyerekként, akkor szadista. Anyukád sem normális, de ő legalább nem henceg vele másoknak. Érthető a sajnálat, amit a távoli rokonod szemében láttál, senki nem érdemel ilyen bánásmódot pláne a szüleitől, akik elvileg szeretik.
2022. máj. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
79%
Remélem, ezt is törlik...
2022. máj. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
94%
normális ember a kutyájával jobban bánik, mint ahogy veled bántak. Abszolut nem normális viselkedés volt. Ezeket te képes vagy bármilyen szinten is szeretni? Közelébe se mennék..
2022. máj. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
13%
Nekem is kamunak tűnik hálisten.
2022. máj. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Te hogyan fogod nevelni a gyerekedet?
2022. máj. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
12%
De nagy kamu! Pfff... 😂😂
2022. máj. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
90%

Mi az a csanalas?


Nem történtek.

Ez nagyon brutális, bűncselekmény.

2022. máj. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!