Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikortól fognak felnőttként...

Mikortól fognak felnőttként kezelni?

Figyelt kérdés

A tesóm mondta (21 éves), hogy menne albérletet nézni, de ha nem a párjával megy, akivel együtt fogják kibérelni, vagy ha nem viszi magával anyát és apát, akkor nem fogják komolyan venni, hanem csak egy kis senki komolytalan gyerekként kezelni. Elvileg fórumokon is sorra számolnak be ilyen tapasztalatokról a fiatal nők, hogy nem vették őket komolyan, hiába foglalózták le a lakást időben.


Ráncosra kell öregednünk, hogy komolyan vegyenek? Egy nőt miért nem lehet komolyan venni? Nem attól függ, hogy tényleg ki tud majd venni egy lakást valaki, hogy 21 vagy 31 éves, főleg egyetemista, nem kapott kolit, igenis kell az az albérlet. Hogy lehetnek ilyenek az emberek ma Magyarországon?


Én is gondolkodom albérletben (25 éves vagyok), engem se fog senki komolyan venni, csak ha a párommal megyek? Ez nevetséges. Miért van ez?



#ember #maradiság #undorító társadalom
2019. júl. 26. 12:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Az esetek 50%-ában diákoknak adnak ki lakást, tehát nem tudom miről beszélsz!


Szerintem senkit nem érdekel 18-tól felfelé valakinek a kora, inkább a jövedelmi viszonyai.

Ha 21 évesen dolgozik, akkor nem kell anya-apa, viszont ha tanul és a szülök tartják el, akkor a szülővel szokás szerződni.

2019. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

,,Az esetek 50%-ában diákoknak adnak ki lakást, tehát nem tudom miről beszélsz!"


Pont ezaz, hogy ez egyetemváros, én sem értem, hogy aki diákoknak címzi a lakást, annak miért szülővel kéne mennie.


,,Ha 21 évesen dolgozik, akkor nem kell anya-apa, viszont ha tanul és a szülök tartják el, akkor a szülővel szokás szerződni."


Anya alapból nem nagyon támogatja az ötletet, hogy albérletet nézzünk, így mindent le fog szólni, előre tudjuk. Pedig ő is ugyanígy albérletben volt egyetemistaként az ő idejében, csak minket nem képes elengedni.

2019. júl. 26. 12:25
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Én akkortól foglak felnőttnek tekinteni, amikor leszoksz a hisztizésről olyan dolgok miatt, amit 1) nem tapasztaltál sose 2) nem tapasztalt az sem, akitől hallottad 3) alaptalan általánosítás.


A kérdésed kb. “Bæszd meg róka a fűmyíródat!”

2019. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

“Anya alapból nem nagyon támogatja az ötletet, hogy albérletet nézzünk [..] csak minket nem képes elengedni.”


Azt hittem 25 vagy....

2019. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

,,Én akkortól foglak felnőttnek tekinteni, amikor leszoksz a hisztizésről olyan dolgok miatt, amit 1) nem tapasztaltál sose 2) nem tapasztalt az sem, akitől hallottad 3) alaptalan általánosítás."


Nem kötekedni akartam, de te azt teszed. Egy értelmes felnőtt más hibáiból, tapasztalataiból tanul. Én nem akkor akarok rácsodálkozni és csalódni, mikor albérletet keresek, hogy nem is vesznek komolyan.

2019. júl. 26. 12:29
 6/17 A kérdező kommentje:

,,Azt hittem 25 vagy...."


Hát pont ezaz, hogy én 25 évesen már leváltam lelkileg, de ő még nem.

2019. júl. 26. 12:30
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Akkortól fognak felnőttnek kezelni, ha úgy viselkedsz, mint egy felnőtt.
2019. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Lesz aki komolyan vesz majd vagy tesodat,van aki nem ,engem is van aki komolyan vesz 43 évesen van aki nem
2019. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

A nagy csudàt, sosem fognak felnőttként kezelni azok, akik ismertek gyerekként, hiába van gyereked, laksz külön, van diplomád vagy van 10x több pénzed, mint nekik. ez a saját tapasztalatom a saját idióta közegemmel.


Idegenek pedig onnantól kezelnek felnőttként, hogy annak nézel ki. Ez leginkább kövér, ronda, rosszul kinéző embert jelent( mint a 30 felettiek nagyrésze), amíg 50 kilós vagy és csinos(nem croptop meg cicanaci) addig 28 éves nőként is gyerekként kezelnek.


Extra rémes, ha a hangod magasabb, bármit mondasz, ostobábban hangzik, mintha dörmögnél.


Egyébként albit is szívesebben adnak ki megbízhatónak tűnő, felnőttebbnek látszó embereknek. Albiztam, szobabérlésnél nem gond semmi, elég, ha megbízhatónak tűnsz(nemdrogospiásbalhés), lakásbérlésnél viszont a kiadásban van tapasztalatom, meg házvásárlásnál.


Én vittem az apámat, a saját pénzemen vettem házat, én egyeztettem időpontokat meg minden, de valamiért mindenki az apámhoz beszélt, neki mutatkoztak be, ha én kérdeztem neki válaszoltak, apám élvezte nagyon..


Mellesleg az apám ügyvéd, biztos vinném magammal, hogy ingyen átnézze a szerződést, ahogy itt is vittem magammal, mert korábban, mikor egyedül mentem, nagyon durva szexuáliszaklatásos helyzetbe kerültem egy idegen férfi házában, a frász kitört utána.


A hasznosabb embert vidd magaddal, ha a barátod tapasztaltabb, nagyobb darab, akkor őt, alapból nem szégyen olyat vinni, aki többet tud nálad, csak akkor tartják annak, ha fiatal nő vagy.


Sajnos a társadalom már csak ilyen, majd 50 év múlva más lesz.

2019. júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

,,A nagy csudàt, sosem fognak felnőttként kezelni azok, akik ismertek gyerekként, hiába van gyereked, laksz külön, van diplomád vagy van 10x több pénzed, mint nekik. ez a saját tapasztalatom a saját idióta közegemmel."


Nekem is ilyen idióta a közegem. Régen mindig azt mondogatták, hogy majd ha leérettségizel. Utána: majd ha lediplomázol, majd ha lesz munkád...majd ha lesz saját házad, ami nélkülünk úgy se fog menni... Kész. Úgy érzem, az egész életem egy hazugság volt eddig, hiába tettem oda magam mindenhez, mert a kitűnőt se nézi senki, senkit nem érdekel, hogy hogy teljesítettél az egyetemen, semmi.

2019. júl. 26. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!