Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire elterjedt az a mai...

Mennyire elterjedt az a mai társadalomban, hogy egy nő inkább bevállalna még 1,2,3+ gyereket csak azért, hogy annyival is később keljen vissza v . Elmennie dolgozni?

Figyelt kérdés
Pl. olyanokra gondolok ahol a szülők nehezebb anyagi körülmények élnek és a több gyerek eltartása még nehezítené az életüket, de a feleség mégis hajthatatlan hiába, hogy a férj nem tartaná jó ötletnek.

2018. jan. 11. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

A kérdés elég értelmetlen: "a feleség mégis hajthatatlan hiába, hogy a férj nem tartaná jó ötletnek"



A férj húzzon gumit és ne csináljon több gyereket, mint amennyit akar.

2018. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Napokban volt téma.

A gyes nagyon kevés pénz azért nem érdemes otthon maradni.

Aki gyedet kap az jóval nagyobb összeg de ugye az dolgozott előtte.

Ha valaki a gyereknevelésre akarja az idejét áldozni, tegye.

Azért azt hozzátenném, hogy kisgyerekkel itthon lenni nem fenékig tejfel, főleg több kisgyerekkel.

Aki ezt teszi nagyon sokat 'dolgozik' csak otthon.

2018. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha ez általános lenne manapság, akkor nem menne a "szüljélmagyar" propaganda.

Én egy Vas megyei nagyközségben élek, sok családot ismerek, de csak egyet, akik túlvállalták magukat.

A szomszédaim voltak , és együtt voltunk várandösak. Én a másodikkal, ő a hatodikkal.

Nagy hangon előadta nekem, hogy a fog.gátló tabletta nem ér semmit, hiába vette be minden akció után.

És mielőtt jönne a C. gányozás, anyuka vörös-szeplős zöldszemű, apuka szőkésbarna-kék szemekkel.

2018. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
NEkem két pedagógus ismerősöm szül sorozatban, mindkettő az ötödiket várja. Egyik se dolgozott két évnél többet, 10 éve a munkáltató csak a táppénzt fizeti utánuk, meg néha visszamennek egy kis szabit kivenni...
2018. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

50-es IQ fölött nem jellemző. Egy gyereket el is kell tartani, fel is kell nevelni. Az semmivel se könnyebb, amikor 8 év gyed után, 3 gyerekkel próbál valaki visszamenni dolgozni, sőt!

Abban meg egész biztos vagyok, hogy 3 pici gyerekkel több munka van, mint egy átlagos munkahelyen. Én még azt se vállalnám be, hogy kis korkülönbséggel szüljek kettőt, ott bolondulnék meg. Minden tiszteletem azé, aki csuklóból megoldja!

2018. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az az igazság van egy jó pár ismerősöm, rokonok,barátok akiknél elég gyakori aza szitu, hogy van 3-4 gyerekük apa hiába keres jól, valamilyen hitel v. drága albérlet mellett az év minden napján minden órájában melózik. Gyerekeivel szinte alig tölt minőségi időt. Anyuka pedig otthon a csemetékkel panaszkodik, hogy ő már ezt nem birja kész teljesen kivan ennyi gyerekkel nem bír. (félreértés ne essék minden tiszteletem azokért az anyukáké akik otthon teljes erőbedobással nevelik csemetéjüket en elhiszem h nem könnyű) és majd amikor a gyereket kicsit nagyobbacskák lesznek akkor az apjuk mégjobban halálra dolgozza magát anyuka pedig inkább blogozik,recept könyvet ír,hobbi képeslapokat fest,teljes erővel szervezi a programokat a baba mama klubnak stb. A helyett hogy inkább keresne egy rendes melót másnem 6órában ezáltal inkabb hozzá járulna a családi terhek könnyítésében.
2018. jan. 11. 14:15
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
És? Ők akarták. A férfit pedig egy kicsit se kell sajnálni ilyen szituációban, nélküle nem lett volna 1 gyerek se.
2018. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

A nők két dolog miatt mindenre képesek:

-Hogy gyerekük legyen ha azt akarnak.

-Hogy ne legyen gyerekük ha nem akarnak.

2018. jan. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Gyerekcsináláshoz 2 ember kell, nem kell sajnálni senkit! Nekünk is van 2 gyerekünk, akarunk harmadikat is ketten megbeszélve döntöttünk. És igen, van mikor kiborulok és lelépnék egy hétre egyedül, ez van. Aztán nézem, ahogy nőnek a gyerekeim és elbőgöm magam a büszkeségtől. Már nagyon bosszantó, hogy naponta erről van kérdés, hogy ugyan miért nem dolgoznak már, csak ellenek otthon 😦
2018. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%

Igen sajos otthon ez a módi.


Nyugaton egy év után mennek vissza dolgozni, ami természetes csak otthon ücsörögnek otthon 3-4-5 évig is.

2018. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!