Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az, hogy a szüleimtől...

Normális az, hogy a szüleimtől a mai napig úgy kell elkéretőzni, ha el akarok menni itthonról? Mit tegyek, hogy ne így legyek? Ötletek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és igaz, hogy velük élek, de már zavar, hogy bárhová szeretnék menni, mindig engedély kell tőlük. Plusz nem elég annyi, hogy XY helyre mentem és ekkor jövök, hanem ezt is időre meghatározza. Legfőképpen ez apámra jellemző, anyám nem ilyen.
2010. szept. 19. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha csak bejelenteni kell az idöponttal az nem elkéretszkedés.


mit szolnál ha este anyád elmenne és egy szó nélkül. aztán hajnalban valamikor haza tántorogna. örülnél neki? nem izgulnál hol van?


persze ha külön engedélyt kell érni az gáz.


én 29 évese vagyok külföldön élek de mikor haza látogatok és elmegyek otthonról akkor mondom, hogy csak moziba megyünk nem túl késön jövök. vagy szorakozni megyünk hajnalban jövök.

átugrol a barátnömhöz 1-2 óra múlva jövök.

2010. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Normalis, mivel 1 hazban eltek. Az En fiam 21 eves es ejfelig van a kimenoje, tehat addig illik hazajonnie.


Van amikor kimarad, viszont akkor szol es kozli, hogy elkesik. Szerintem nincs ebben semmi nem termeszetes dolog.


Elfogadom azt, hogy felnott, de a gyermekem es aggodom, amikor nem jon haza idoben.


Az engedely kerest azert furcsalom, de probald meg, hogy csak "bejelented", hogy elmentel, s majd ekkor jossz!


Tudod minden csaladban masok a szokasok!

2010. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

08.10 pont, hogy azt írja, nem elég bejelenteni, hogy xy helyre megy és ekkor és ekkor jön.


Nem, nem normális. Nem fogta fel, hogy felnőtt önálló nő vagy, nem egy kamasz, akinek apa megmondja mi legyen. Kezdd el csak bejelenteni, hogy elmentél és kész, szoktasd hozzá, hogy nem csinálhat úgy veled, mint kamaszkorodban.

2010. szept. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
97%

Húsz évesen az ember azt gondolja, ez túlzás!

Nálunk is az volt a szokás, hogy 1. megmondtam (na jó,lehet, hogy csak "nagyjából", hogy hova megyek, 2. és azt is, hogy mi az a legkésőbbi időpont amikorra otthon leszek) És igen, engem is várt ébren az Anyám!

Azután ha szülő lesz és végig megy a stációkon ( először jön haza éjjel a gyerek, először nem alszik otthon a gyerek! stb.) akkor jobban megérti miért volt ez így. És igen én is vártam ébren a gyerekemet.

2010. szept. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Ne aggódj, 24 évesen elvált asszony létemre a szüleimmel éltem, és ugyan ez volt. Én is furcsáltam, de mivel az ő házukban éltem, mint családtag, így nem szálltam szembe apámmal! Nemis lett volna értelme. ELfogadtam. Szerintem Te is tedd ezt, végül is 20 évesen még elfogadható, gondolom még tanulsz, ők tartanak el. Lesz még időd a magad ura lenni, akkor majd visszasírod a régi szép gyermekkort. (vagy nem?:)))
2010. szept. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Hát az én apám tök szigorú, mindig minden percemmel el kellett számolnom, de erről, hogy kéretőzzek egy bizonyos kor felett, teljesen leszoktattam őket.
2010. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Utolsó válaszoló: És hogyan szoktattad le őket erről?

2010. szept. 19. 08:47
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Közöltem, hogy elmegyek és majd jövök. Mikor meg elkezdett izélni, hogy ki engedett el, akkor mondtam, hogy nehogy már engedélyt kérjek arra, hogy elmenjek, basszus anyámnak ennyi idős korában férje meg gyereke volt (18 volt mikor szült engem) én meg kéretőzzek apucitól a városba? Meg ilyesmi.Ha olyan kis szerencsétlenül alázatoskodok, meg meghunyászkodok, akkor nem fogja fel, hogy egyenlő értékű emberként kéne kezelni, nem hülye gyerekként. Így meg leesett neki, hogy az a vonat már elment, hogy a gyereknek engedélyezgetnek dolgokat. Aztán egy idő után ő maga közölte, hogy mindegy már öreg a gyerek, nem lehet megnevelni.
2010. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Már ne i haragudj de szerintem az koránt sem normális hogy egy 21éves fiunak éjfélre hazakell menni és ezt megszabják neki.. De vissza a kérdezőhöz..Anno nekemis megszabták persze a szüleim hogy ma meddig maradhatok hova mehetek stb. AZtan egyszer egy napon bejelntettem anyának h elmegyek ma buliba vagy bnokkel és hogy mikor jövök..teljesen elis fogadta nemmondtah nem mehetsz mert belátta hogy nem vagyok már gyerek és fiatal vagyok, addig szorakozzak mig megtehetem. Apával voltak gondok neki nem tetszett, kiabált morgott nem szolt hozzám, de nem foglalkoztam vele..elmentem..ezt párszor megismételtem és apa is hozzászokott, azután már ő kérdezte hogy elvigyen e vagy értem jöjjön e stb. Belátták anno ők is hogy nem 16-17-18 éves vagyok akit még annyira nagyon felügyelni kell stbstb
2010. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

nálunk ez természetes dolog,és nem veszem nagyon a szívemre. 17 éves vagyok és már külön élek 1,5 éve,de ha nagymamámhoz megyek(haza a szülővárosomba,270kmre) és este megyek valahova,mindig megmondom neki,hogy hova megyek, kb mikor jövök,hozzáteszem,hogy plusz minusz fél óra. ha jövök haza és megérkezem is az az első dolgom hogy szólok neki,hogy egyben vagyok,megérkeztem.van hogy rámszól,hogy azért nagyon soká ne legyek,találunk egy mindkettőnknek jó időpontot(ami kb. 9 körül van ha egyedül vagyok ott,10-11 ha párommal megyünk le mert akkor autó is van).

szerintem természetes,így szoktuk meg. de ugyanúgy szólunk anyóséknak bárkinek ha hoszabb útra megyünk,hogy egyben vagyunk még.

2010. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!