Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családomnak, szüleimnek...

Családomnak, szüleimnek hogy-hogy nincsen ingatlanjuk???

Figyelt kérdés

Nekünk nincs saját lakásunk, és bármikor megkérdezem miért, rámförmednek hogy ne szóljak bele a felnőttek dolgába, pedig én csak nem értem miért nincs, amikor anyuék már 50 évesek, én 18 leszek.


De nem csak hogy nekünk nincs, anyu és apu testvérei közül sincs senkinek.


Anyukámnak 5 testvére van, apukámnak 4.


Úgy tudom szinte az összes osztálytársamnak van lakásuk vagy házuk.


Na most ez hogy lehet?



2022. jún. 6. 21:20
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is van olyan ismerősöm, aki albérletben él, esze ágában sincs saját lakást venni, hiába van gyermeke is. Szerintem ez felelőtlenség, de semmi közöm hozzá. A te szüleidet nem ismerjük, talán nekik sincs rá igényük, vagy nem tudnak önerőt összekaparni.
2022. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

# 1


én amúgy csak nyolcadikos koromban jöttem rá hogy nekünk nincs is saját lakásunk

2022. jún. 6. 21:24
 3/51 anonim ***** válasza:
76%

Lehet egyszerűen nem volt rá lehetőségük.

Ne kérj ilyeneket számon rajtuk, csináld utánuk és ha neked lesz sajátod, akkor sem mondhatod nekik, hogy bezzeg neked lett..

Így alakult az életük l, a saját szuleidet csak ismered

2022. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
90%
És 18 éve ugyanabban az albérletben laktok?
2022. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

# 4


nem, úgy emlékszem úgy 5 évente költöztünk de kicsi koromban bennem fel sem merült hogy ahová megyünk az nem a mi otthonunk, aztán 14 évesen valahogy ráébredtem

2022. jún. 6. 21:33
 6/51 A kérdező kommentje:

# 5


na szóval olyan vicces hogy régebben azt hittem a lakások tulajdonosaira hogy azok anyuéknak ilyen barátaik akik néha eljöttek hozzánk

2022. jún. 6. 21:34
 7/51 anonim ***** válasza:
92%
Igyekezz máshogy alakítani az életedet. Reméljük a szüleid nem lesznek hajlektalanok öregkorukra.
2022. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy annak idején vitte a bank? Sokan kényszerültek emiatt albérletbe. Nem egyedüli eset a tiétek, ne frusztráld magad.
2022. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
97%

Nem mertek belevágni egy lakáshitelbe, örökölni meg nem volt mit.

Vagy szimplán másra költik a pénzt, esetleg olyan rossz a fizetésük, hogy éppen, hogy meg tudtok élni belőle?

2022. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

# 7


de olyan rossz azt a hátrányt látni, hogy pl. 2-3 osztálytársam mondta hogy mikor majd mennek egyetemre, a szüleik már most nézegetik nekik hogy melyik egyetemi városokban milyen lakást érdemes venni, ha már odamegy tanulni.

2022. jún. 6. 21:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!