Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a szüleimnek,...

Mit mondjak a szüleimnek, családomnak, miért nem költözünk össze a barátommal?

Figyelt kérdés
Elég nehéz helyzet... Gimis korunk óta együtt vagyunk (15 évesen jöttünk össze), már 22 évesek vagyunk. Őszintén én már 18 évesen, az érettségi után reméltem, hogy felhozza az összeköltözést, mert nagyon sokat voltunk együtt már gimnazistaként is. Pl. hétvégente együtt aludtunk már 10.-ben, minden családi eseményen ott voltunk a másikkal, ő jött velünk nyaralni, én velük. Szóval nem volt az a szintű tiltás, amit itt az oldalon láttam néhány kérdésnél. Miután elballagtunk a gimiből, utána meg nonstop egymásnál voltunk, szóval én számoltam azzal, hogy előbb-utóbb felhozza ezt. Főleg, hogy én kaptam lakást azon a nyáron, az ő szülei meg kicsit stresszeltek, hogy 110-130 ezer csak az albérletre fog elmenni neki. De nem mondta, anya meg mondta, hogy ne erőltessem, meg nehogy azt gondolja, hogy ez ilyen könyöradomány részemről. Meg hogy nézzük meg, hogy a gimis kapcsolat kibírja-e az egyetemet. Kibírta, és akkor is szinte mindig nálam volt, heti 4-szer minimum ott aludt, szóval felesleges volt neki egy másik lakást fent tartani. Eltelt így egy jó év, és én utána mondtam, hogy amúgy rengeteg cucca ott van nálam, nagyon keveset van az albérletében és odaköltözhetne teljesen, egyszerűbb lenne. Ő viszont nem akart, mert más a napirendünk, lehet zavarnánk egymást, meg most minek vesződjön a költözéssel, miért nem jó ez így. Utána még párszor felhoztam, de ne gondoljátok, hogy ez így napi téma, hanem úgy fél évente/évente kb megkérdeztem. Mindig csak hárított. Most is itt van ez a vírus, és mondta apa, hogy nem kéri, hogy menjek haza, mert itt van az életem Budapesten, ezt ő is tudja, de akkor legalább a barátommal egy helyen legyünk, egy kamrát töltsünk fel rendesen, ne az legyen, hogy ő folyton ingázik át egész Budapesten. Mondtam ezt neki, és csak kiakadt... Viszont otthon is mindig kérdezik minden családi eseményen, hogy együtt lakunk-e már, mikor lesz esküvő, stb. Nem csak a távoli rokonok, legutóbb anyukám is rákérdezett, hogy hova tart ez a kapcsolat így, ha ő még csak összeköltözni sem hajlandó. Mert pl. itt van az unokatestvérem, 23 évesek a párjával és 3 év után eljegyezte... Én szeretnék esküvőt, családot. A barátomnál viszont ezt nem akarom erőltetni, nem szeretném, hogy azt érezze, kierőszakolom. Közben viszont nem tudok erre sokszor mit mondani, mert mamám is jön azzal, hogy már X, meg Y is menyasszony, pedig csak pár éve vannak együtt, és hogy mire vár ez a fiú...
2020. márc. 26. 16:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%

Azért nemmkoltozunkmossze, mert a Pisti nem akarja.

Mondjuk ha ű év alatt nem jutottatok el idáig, akkor nem is fogtok, nincs komoly jövője a kapcsolatotoknak

2020. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező! Ezt a kapcsolatot el kellene engedned. Sajnálom, hogy ezt mondom. Megértem, hogy fáj 7 év, én se vagyok sokkal idősebb, mint Te. 26 vagyok. Meg kell hoznod a döntést. A jó döntés sokszor áldozattal, lemondással, fájdalommal jár. Te szeretnél esküvőt, családot a párod nem. Ez két ellentétes út. Ha szét is mentek ne ess bele egy új kapcsolatba, várj mondjuk egy évet, gondolkodj, kicsit kapcsolódj ki! Legjobb esetben, ha kialakul megfelelő kapcsolat utána, 26 évesen még lehetsz boldog feleség és boldog családanya :) fel a fejjel, ha segíthetek írj :)
2020. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%
Ez a pasi soha az eletben nem fog elkotelezodni.Sem veled sem massal.
2020. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
98%
Ezt egyszer nagyon határozottan (és indulatmentesen) meg kell beszélni (ha hajlandó rá), utána lehet dönteni.
2020. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mindig mond valamit, hogy "majd mikor"... Eddig az volt, hogyha lediplomáztunk, majd utána. Mert hogy összevissza vannak az óráink, zavarnánk egymást a vizsgaidőszakban, meg legyen meg a saját életünk. Most már azt mondja, hogy még várjunk, mert hova kell rohanni. Csak mondjuk ha nem költene 130 ezret egy olyan lakásra, ahol nem is lakik kb, akkor azt a pénzt betehetné bankszámlára, vagy le is köthetné és akkor nem az lenne, hogy a szülei folyton panaszkodnak, mennyibe van a lakhatása... Mert én lakbért nyilván nem kérnék tőle.


Pedig van életem rajta túl, ne úgy képzeljétek, hogy én egész nap őt zaklatom, hogy mikor találkozunk már. Vannak barátaim, barátnőim, eljárunk külön is bulizni, szórakozni. Én sem azt akarom, hogy megfulladjunk egy kapcsolatban, meg mi sosem voltunk olyanok, hogy korlátoztuk volna a másik életét.

2020. márc. 26. 16:49
 6/38 anonim ***** válasza:
96%

Bocsi, de szerintem nagyon kevés az a kapcsolat, ami tényleg túléli, hogy gyerekként jöttek össze benne a felek.

7 éve vagytok együtt és ez az ember annyira nem akar együtt élni veled, hogy inkább fizeti a drága albérletet másnak, csak ne kelljen veled laknia. Szerintem ez kuka.

2020. márc. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
93%
Felejtős ez a pasi. Már sokkal hamarabb ki kellett volna hajítanod. Nem tervez veled, csak vagytok egymás mellett...
2020. márc. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
92%

"Legyen meg a saját életünk". Ja, csak éppen közös életetek nincsen...

Ha még odahaza laknátok mindketten, azt mondanám, értem, miért nem akar összeköltözni esetleg. De így? Egyedül, külön... hát ennek tényleg semmi jövője nincsen...

2020. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
19%
Én nem azt mondom, amit az előzők. Ha valami működik hivatalos papír nélkül, akkor minek bolygatni ? Kényelmes a dolog így is. Valójában te sem hozol fel alapos indokot a kapcsolat hivatalossá tételének igénye mellett. A jó és hosszú házasság titkára is van az a mondás, hogy nem szabad sokat együtt lenni. Vannak emberek, akik a vélt függetlenségük megtartását látják egy ilyen lazább kapcsolatban.
2020. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
91%
Beszéld meg vele .ezeket az aggodalmaidat.kérdezd meg töle hogy igazából miért nem költözik hozzád,lehet hogy csak egyszerű férfi hiúság van mögötte,minek szét menetel ha amúgy szeretitek egymást .
2020. márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!