Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem jó a családomnak...

Miért nem jó a családomnak semmi, amit csinálok, teszek?

Figyelt kérdés

Mindig volt 1-2 dolog, de most az utóbbi években teljesedett ez ki... Pl:

-nagyon érdekelt a nemzetközi tanulmányok szak, és mivel 18 évesen a magyaron kívül már 3 nyelvet beszéltem, ezért úgy is éreztem, hogy találnék később állást, ami több, mint az aktatologatás. De nem, a szüleim szerint az nem szakma, igenis menjek jogásznak. Pedig mondtam, hogy nem érzem rá elég jónak magam, mert gimiben hiában voltam 4-5, tudtam, hogy a jogon rengeteget kell tanulni... Egyszerűen nem éreztem nekem valónak. Mégis oda jelentkeztem, eltelt 3 év, és 2 év csúszásban vagyok lassan. Most meg azt hallgatom, hogy minek jöttem ide. Pedig tisztán emlékszem, hogy miket vágtak a fejemhez, amikor fontolgattam, hogy 3. helyen azért megjelölöm a nemzetközit is.

-Gyerekkoromban, még 13-14 évesen is nagyon vékony voltam. Nem azért, mert diétáztam, ilyen volt az alkatom, genetikám. Mindig hallgattam, hogy mert válogatok, nem eszek meg semmit, "NEKED SEMMI NEM JÓ". Emlékszem, hogy minden hétvégi közös ebéd egy tortúra volt, mert az anyám figyelte, hogy miből mennyit eszem, utána meg hisztizett, hogy nekem nem ízlik semmi, nem lehet nekem megfelelni. 16 évesen elkezdtem fogamzásgátlót szedni, és igen, feljött rám pár plusz kg. Nem lettem túlsúlyos, de nagyobb lett a mellem, a 34-36-os méret már nem volt jó rám, vagy csak éppen. Utána az egész család, még a nagyszüleim is azzal piszkáltak, hogy miért zabálok, igenis fogjam vissza a kajálást. Anya ezt úgy oldotta meg, hogy nem adott kajapénzt, mert jót tesz, ha nem eszek egész nap, rám fér. Ha itthon ettem, és látták, azért is beszóltak. Rengeteget sírtam emiatt, és hiába nem voltam még 60 kg sem, azt éreztem, hogy undorítóan kövér vagyok.

-Passziváltatok egy félévet az egyetemen (hosszú leírni, miért), és ebbe anyáék is beleegyeztek. Mondtam, hogy akkor én szeretnék kimenni külföldre dolgozni (nagynéném máshol él már 17 éve lassan, és mondta, hogy tudna állást, meg jót tenne, ha kiszakadnék innen kicsit). Nem örökre, hanem szeptemberig csak. Apáék erről hallani sem akartak, megvolt a nagy balhé, anya tesójával is összevesztek, hogy ő mit lázít engem, és hogy igenis maradjak itthon, mit akarok egy érettségivel dolgozni... Teljesült az akaratuk, itthon maradtam. Most meg azt hallgatom, hogy miért unatkozok itthon. Mondom mert a barátnőim, barátom mind tanul, vagy dolgozik, nem érnek rá egész nap szórakoztatni. Akkor menjek el dolgozni. Mondom de mégis hová, itt a 6-800 forintos órabér a maximum, vagy mehetek a konyhára mosogatni kb. Hát őket nem érdekli... Azt is mondtam, hogy dolgozok apának az irodába, úgy legalább a joghoz lenne egy kis közöm így a "szünet" alatt is, de hogy az nem jó nekik... Aztán most mondta az egyik barátnőm, hogyha szeretném, beajánl az egyik fast fashion boltba, mint eladó. Örültem, mert ez egy 6 órás állás lett volna, alapból szeretem azt az üzletet, sokat is vagyok ott és legalább lefoglaltam volna magam. Meséltem boldogan anyának, aki meg csak elkezdte rá húzni a száját, hogy gyönyörű lesz, ha majd bemennek ismerőseink és én állok ott a kasszában... Meg hogy komolyan elmennék ruhákat hajtogatni?!



Szóval minden miatt ez van szinte és úgy érzem, sosem fogok tudni megfelelni nekik. És ez úgy, hogy nem is élek velük, hétvégente találkozunk általában. Ha esetleg szóvá teszem, akkor válltig állítják, hogy ez nem így van, ők nagyon szeretnek és csak nekem akarnak jót.


2020. febr. 29. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy a föld ahhoz, hogy minél távolabb kerülj tőlük. Inkább nem jellemzem őket semmilyen szóval, mert mégis csak a rokonaid.
2020. febr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De ez a baj pont, hogyha nem az van, amit ők szeretnének/ami szerintük jó, akkor megy az érzelmi zsarolás. Hogy hozzájuk se szóljak többet akkor, majd jól megnézhetem magam később, tőlük támogatást ne várjak. És azért ezek nekem nagy erővel bírnak, mikor kb egész életemben ők támogattak, tőlük függtem. Nem csak anyagilag, mert rengeteg döntésemet a mai napig képtelen vagyok egyedül meghozni... Igaz, hogy már inkább a barátommal beszélem meg ezeket, és ő egyáltalán nem ilyen, mint a szüleim. Hanem leülünk, átbeszéljük a tényeket, hogy mit érzek, mit szeretnék inkább, ő mit gondol és aztán közösen kitalálunk valamit, vagy segít dönteni. Anyáéknak meg mindig csak egy megoldás volt a jó, és csak azt választhattam.

Itt volt most is ez a költözős téma, a barátom nem tudott volna velem jönni (dolgozik, és azért párnaponta repkedni Magyarország-Spanyolország között elég nagy luxus). De mondta, hogy menjek, ne is gondolkozzak, hát mit csinálnék itt fél évig? Meg hogy 2-3 hetente így is találkozhatunk majd, stb. Szóval ő bátorított teljesen, beleéltem magam. Erre apáék, hogy akkor ők többet az ajtót rám nem nyitják, ha el merek menni...

2020. febr. 29. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Te tehetsz róla, hogy habár tudod, milyenek, hogy mindenbe belekötnek, mégis tájékoztatod a szüleidet az életed minden egyes lépéséről. Nem tanulsz a saját hibádból már évek óta! Nem állsz le a fecsegéssel! Pedig tudod, mi következik utána.
2020. febr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez nem fecsegés. Hanem tényleg minden döntésemnél bizonytalan vagyok.
2020. febr. 29. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Akkor viseld el a következményeit.
2020. febr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Anyádékat úgy hívja a szaknyelv, hogy energia vámpírok. Szívják egymás energiáit,, a környezetüket, a gyereküket, lehúzzák egymást lelkileg. Irigykednek és nem tudnak örülni annak, hogy felnőtt lettél.

Az ilyen attitűdöket, amiket itt leirsz: megfelelési kényszer, döntésképtelenség, kisebbségi érzés. Ezek az ilyen szűlök miatt alakulnak ki. Ez csak úgy tud változni, ha ki tudsz szakadni ebből a mérgező környezetből és más környezetbe kerülsz.

Gondold végig, van erre most lehetőséged? Koli? Párod? Albérlet egyedül vagy ismerősökkel?

Gondolj bele, tudsz három nyelvet. Értékeld az eddigi teljesítményedet és légy rá büszke.

2020. febr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam én is anno. A legjobb amit tehetsz az amit fentebb is javasoltak, hogy ne kérd ki a szüleid véleményét.. Helyette fordulj inkább egy barátodhoz vagy olyan rokonodhoz aki jobban megért és nem ennyire demotiváló. Ezért nincs meg a magabiztosság benned, mert hagytad mindig, hogy a szüleid eltántorítsanak minden tervedtől.


Én 8 éve fejeztem be a középiskolát, ezután pedig nemzetközi kamionsofőr szerettem volna lenni. Gyermekkori álmom volt. Szüleim egész tanulmányaim alatt ellenezték, melyet azzal indokoltak, hogy c*gány munka, meg fognak ölni, ki fognak rabolni. Rengeteget veszekedtünk emiatt, de nem törődtem velük. Miután meglett a B-s jogsim, rá két évre el szerettem volna vállalni egy ponyvás melót, mely Magyarországi telephelyről szállít németbe, osztrákba, olaszba, meg a Benelux államokba. Szüleim elmondták, hogy szó sem lehet róla.. Mondom oké.. Aztán másnap arra lettek figyelmesek, hogy a házunk előtt parkol a ponyvás megrakodva. Dühösen rohannak be, hogy ez mégis micsoda.. Én csak annyit mondtam, hogy holnap indulok németbe. Ezután hozzám se szóltak jó pár óra hosszáig, majd mielőtt lefeküdtem volna akkor kértek bocsánatot és megbeszéltük a dolgokat. Nem örültek neki továbbra sem de büszkék voltak rám, hogy ennyire talpraesett, határozott voltam és mertem lépni.

Azóta kamionon tolom... És nagyon jól érzem magam a munkámban. Azóta békében vagyok szüleimmel is és minden jóra fordult.


Szóval ezzel csak azt akartam hangsúlyozni, hogy próbáld meg ignorálni őket a döntéseidben és hallgass a szívedre.. Ha a szívedre hallgatsz nem fogsz tudni mellé nyúlni.

2020. febr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es, gratulálok, elismerésem:)
2020. febr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"De ez a baj pont, hogyha nem az van, amit ők szeretnének/ami szerintük jó, akkor megy az érzelmi zsarolás." Fel kell nőnöd, azaz elkezdeni figyelmen kívül hagyni a mondandójukat, amit gondolnak, a zsarolást. nem fognak kitagadni. Még 6 hónap! Sipirc ki nagynénédhez!

Bele kell állnod a konfliktusba! Ha nem akarod a jog 5 év + 3 év bojtárkodást, akkor most válts! Ezért sem fognak kitagadni, csak csesztetni. Jelentkezhetsz újra, csak az állami féléveidből vesztettél. Felvehetsz diákhitelt.

2020. febr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!