Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira szégyellem, hogy a...

Annyira szégyellem, hogy a családomnak nincs pénze? Hogy javítsak az élethelyzetemen?

Figyelt kérdés

A barátaim, barátnőim mind úgy élnek, mintha a számlájukról sosem fogyna el a pénz (ami sok esetben kb. így is van). Mondjuk csak elmegyünk kávézni, vagy meginni valamit és az egyikőjük lát egy tengerpartos képet, és kitalálja, hogy a következő héten menjünk el Spanyolországba, vagy Görögországba. Nekik ez ennyi, rögtön foglalnak repülőjegyet, szállást és mennek. Nálunk még egy 4 napos belföldi kirándulásnál is megy a hiszti, hogy mennyibe kerül egy apartman, vagy hogy a kocsiban inkább húzzuk le az ablakokat, mert a légkondi mellett sokat fogyaszt a kocsi.

Vagy az egyik barátomnak ellopták a biciklijét, két nap múlva már mutatta, hogy megrendelt egy 460 ezres csodabiciklit. Én egy 50 ezres biciklit úgy "kaphattam meg", hogy a felét én fizettem ki (pedig nem az én hibámból ment tönkre az előző).

Egy másik barátnőm mindig megy az anyukájával ide-oda pár napra, olyankor mindig 1-2 napot vásárlással töltenek, elmennek valami jobb helyre vacsorázni, utána esténként várost néznek, sétálnak. Majd még pár napig wellnesseznek egy szállodában. Én is mondtam most az anyámnak, hogy csinálhatnánk ilyen anya-lánya napokat. Nem gondoltam, hogy repüljünk mi is Londonba, Párizsba vagy akár autóval menjünk Ausztriába, hanem mondjuk Egerben, Szekszárdban gondolkoztam, tényleg így két főre max. 100-120.000 forint lett volna. De ő már erről sem akar hallani, mert hogy ez egy vagyon és ő ennyit nem fizet azért, hogy lógassa a lábát és hogy akkor menjünk ki a helyi strandra medencézni, olcsóbban megússzuk.


Bármi vágyam van, vagy szeretnék valamit, ki vannak akadva, hogy így nem lehet élni, szálljak le a fellegekből és hogy ne nézegessem a 15-20 milliós kocsikat, mert nekem olyan sosem lesz, meg felejtsem el, hogy én Budapesten fogok élni, mert ott már egy szoba is egy vagyon és inkább örüljek, hogy van mit enni, mert máshol a gyerekek meleg ételt sem kapnak. Mindig ez, hogy másnak bezzeg rosszabb és ennek is örülni kell...

Ennyi erővel több millió embernek meg jobb, az miért nem számít?


Én próbálnék ebből kitörni, pl. a magyar mellett még két nyelvet beszélek, jó egyetemre akarok menni, dolgozom és spórolok, próbálok ott "trükközni" a pénzzel, ahol tudok. Ők meg csak kicsinyeskednek, meg mondják, hogy másnak még ennél is rosszabb, örülni kell, hogy így élünk.


2020. aug. 8. 12:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
94%
Oke. Mi a kérdés? Ha nincs pénz, akkor nincs pénz. Majd te olssan munkát vállalj, amiből ezt mind megengedheted magadnak
2020. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
95%
Hát erre tényleg nem lehet sok mindent mondani, majd a saját keresetednél te döntesz, hogy mire költöd el. Egyébként amit másoknál látsz, annak a valóságban sokszor a fele sem igaz, tehát annyira ne hergeld bele magad, a legtöbb helyen hitelből megy az urizalas
2020. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 A kérdező kommentje:
Mi a kamu?:D Hogy többre vágyom, mint a panel 3. és esetleg a helyi tavak helyett szívesebben mennék tengerpartra?
2020. aug. 8. 13:03
 4/92 anonim ***** válasza:
95%
Addig nyújtózkodj amíg a takaród ér...Majd keress úgy pénzt amiből ezeket majd megteheted
2020. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
82%
Az a kamu, hogy mindenki milliomos körülötted.
2020. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
96%

Az élethelyzeteden úgy tudsz javítani, hogy első körben nem szégyelled, hogy nincs annyi pénzetek, mint másnak. Későbbiekben pedig, ahogy írtad, jó egyetem, stb.


Ha anyukád nem akar utazni akkor menjetek a helyi strandra. Attól, hogy még nem Eger vagy bármi más a helyszín nem változtat azon, hogy az egy anya-lánya nap. El kéne dönteni, hogy vele szeretnél egy napot tölteni, vagy másoknak akarod majd mondani, hogy itt és itt voltatok. Menjetek el a közelben és érezzétek jól magatokat!


Azzal meg, hogy ki hova megy ne foglalkozz, bárhol jól el lehet lenni kevés pénzből is.

2020. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
36%

Az élethelyzeteden azzal tudsz változtatni, hogy elkezded képezni magad. Tehát, megtetted az első lépést.


A szüleid kishitűek és szűk látókörűek. Ők nem tudják, hogy milyen másképp élni, ezért mondanak ilyeneket.


Ne hagyd, hogy lehúzzanak, mert megmérgezi ez a hozzáállás a te hozzáállásodat is.

2020. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mindenki az, de ha bekerül az ember egy körbe, ott általában több ilyen ember van. Ha számodra ez elképzelhetetlen, akkor azt nagyon sajnálom!
2020. aug. 8. 13:08
 9/92 anonim ***** válasza:
79%
Kishitűség ha nem dobj aki fél havi fizetését mert a gyerekre nincs tisztában a családja anyagi helyzetével? Vicc.... mert fontosabbnak kéne lenni hogy a gyermek dicsekedhessen a barinőknek, hogy ők is kibasztak két napért százhúszezer forintot az ablakon?
2020. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 A kérdező kommentje:
Nem a dicsekedésről van szó, hanem arról, hogy ég és föld egy normális szállodában eltöltött wellnesshétvége, mint a sok emberrel egy vízben ülni a strandon.
2020. aug. 8. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!