Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkorodban előfordult már...

Gyerekkorodban előfordult már hogy elcsentél a szüleitől aprópénzeket?

Figyelt kérdés
2022. jún. 17. 06:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Soha nem volt ilyen. Legalábbis tudatosan nem, 2 évesen még lehetséges,amikor azt sem tudtam, mire való a pénz.
2022. jún. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Igen, felsőben, mikor már nem voltam menzás, de otthon se volt soha semmi étel. (Még hűtőnk se volt..) 200-300 forintot rendszeresen loptam, hogy legyen mit reggeliznem.
2022. jún. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

Én igen.

A szüleim nagyon sokat beszélgettek arról, hogy mit, hogyan és miből kellene felújítani a házon. Ebből túl sokat ugyan nem értettem, de azt értettem, hogy pénz kell hozzá, ráadásul sok. Nem igazán értettem még akkor, hogy mi hogy megy (3-4 éves voltam), ezért elhatároztam, hogy segítek nekik összegyűjteni a pénzt. Azt tudtam, hogy anya pénztárcájában van pénz, ezért néha kivettem belőle pénzérméket. Az 1 Ft-os jó nagynak tűnt (40 éve volt), arra emlékszem, hogy ezt tartottam a legértékesebbnek. Utána, amikor már úgy éreztem, hogy rengeteg pénzt összegyűjtöttem, akkor egy szép házat ábrázoló rajzzal átadtam nekik. Nagyon örültek neki.

Anya később elmesélte, hogy nagyjából három napig gyűjtögettem, munkálkodtam így. Látták, hogy mit csinálok, de nem értették és kivárták, hogy mi lesz belőle. Végül a rengeteg pénz az 4 Ft volt. Erre már nem emlékeztem, de elmondták, hogy egy árajánlatos papírt tanulmányoztam, amin a végösszeg 4 számjegyből állt én pedig odaadtam nekik... Akkor még sajátos elképzelésem volt az összeadásról. 🤣

Utána persze a saját szintemen elmondták, hogy nem szabad megkérdezés nélkül kivenni stb., de azt tudom, hogy nem szídtak le miatta.

2022. jún. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
31%
Nem, soha nem tettem ilyet. Lopni bűn, akárhány éves is az ember.
2022. jún. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
90-es években voltam kistini. A legjobb barátnőm rendszeresen lopott az apjától 10,20 ezer (!)forintokat..apja ivott, amikor aludt kivette az ingének zsebéből,saját szememmel láttam. Erre felbuzdulva én is akartam lopni anyától ( apám már nem volt,elvàltak). Loptam ki 100 ft-ot,majd kb.egy óra múlva sírva tettem vissza,mert nem voltam rá képes. Szegények voltunk de anya mindig kiszorította a pénz arra,ami nagyon kellett nekünk és 3 helyen dolgozott értünk. Szóval végül nem volt pofám lopni. :)
2022. jún. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%
Nem kellett, mert mindig kaptam, ha kértem. Nyilván nem is kértem sokat, meg nem marhaságokra, de ha azt mondtam, hogy apu, szeretnék 100,- Ft-ot (akkor ez még pénz volt) fagyira, akkor adott mondjuk 200,- Ft-ot, hogy tartsam meg a visszajárót, és legyen nálam... Így egész kicsi korom óta volt pénzem mindig. Ez olyan, mintha ma mondjuk kapna egy ezrest a gyerek.
2022. jún. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
97%
Igen, 100 Ft-ot. Utána kegyetlen bűntudatom volt, és visszatettem
2022. jún. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%

Rendszeresen, de mindig csak kevés aprót, ami nem érte el az ingerküszöböt.

A nővérem is be akart szállni a buliba és kapásból elvett egy ötezrest, na abból nagy balhé volt. Béna.

2022. jún. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

Szégyelli a fene. Nem volt zsebpénzem, hát maradt a sumákolás.

Ha nem akarsz sumák gyereket nevelni és meg akarod tanítani neki a pénz értékét, akkor adj neki zsebpénzt, ilyen egyszerű.

Nem adsz zsebpénzt, miközben az osztálytársai minden nap a büfébe mennek szendvicsért, ropiért és nyalókáért, ő meg kimarad mindenből?

Akkor ne csodálkozz, ha lopni fog a gyerek.

2022. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Soha. Söt mikor 5 forint kellett volna a kajàhoz akkor elkezdtünk keresgélni a lakàsba hàtha talàlunk 5 forintot, hogy odaadhassuk hogy tudjunk venni a csalàdnak kajàt.
2022. jún. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!