Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kaptad a legnagyobb...

Miért kaptad a legnagyobb büntetést gyerekkorodban otthon?

Figyelt kérdés
Mit csináltál és milyen büntit kaptál érte?

2012. aug. 26. 12:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
8 éves voltam,elmentem osztálykirándulásra és amikor hazafelé kitett a busz a suli előtt,nem egyből hazamentem,hanem át az egyik haveromhoz.Ott töltöttem a délutánt és jól elment az idő.Amikor hazamentem,nem volt senki otthon,de egyszer csak apám megérkezett.A fülemnél fogva végigvonszolt az udvaron és jól megvert,azt mondta,még a rendőrség is engem keres és ő is aggódott,mert nem tudta,hol vagyok.Na,akkor nagyon féltem.
2012. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
82%

Mikor 16 évesen megbuktam a suliban.

Olyan pofont kaptam apámtól,hogy a fülbevalóm kiszakadt a fülemből!

2012. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

nekem hasonló a sztori az elsőhöz. csak én iskola után mentem a barátnőmhöz. telefont akkor csak a postán láttunk.

anyukája kérdezte, hogy tudják-e, hogy ott vagyok, mondtam, persze. 9-kor mentem haza. anyám szendvicset pakolt konyharuhába, és kiadta az ajtón, hogy mehetek ahova akarok... na, akkor részemről hiszti, majd apám részéről baromi nagy, megérdemelt verés. onnantól kezdve sosem késtem sehonnan, pedig már több, mint 30 éve volt.

2012. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Az én történetem is hasonló.


9-10 éves lehettem, tél volt, iskola után önállósítottuk magunkat és elmentünk csúszkálni a jégen, amit előző nap találtunk egy befagyott vizes területen. Már sötét volt, mire hazamentem, otthon persze el nem tudták képzelni, hová lettem. Akkor lekerült az ostor a falról....

2012. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%

3.-os koromban sokat néztem a Jóbarátokat és egyszer az iskolában egy konfliktus során mocskos dolgokat idéztem belőle ezért talán még ma sem engednék hogy nézzem. De azért mégiscsak nézem.

És tényleg ez volt a legnagyobb büntetésem hogy nem nézhet(t)em. A szüleim nem hívei a büntetésnek.

14/f

2012. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
52%

Előző vagyok nem tudom hogy verheti a gyerekét egy szülő ezért börtön jár. Bár anyukám pedagógus ezért neki eszébe se jut, apukám meg nem szigorú ő meg azért nem.

14/f

2012. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
52%
Azért veri meg, mert magán gyáva levezetni a saját bukását. Mert ez a sajátja, figyelni és cselekedni kellett volna, csak egyszerűbb mások hibáztatása.
2012. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
52%
Nem jár érte börtön kisgyerek. Miért akkoriban mivel büntetik? Se tévé, se telefon, se net nem volt. Legalább ember lett belőlük, nem mint a mostani korcs tizenévesekből.
2012. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
18%

Miért járna börtön, a szülőnek büntetőjoga van a gyereke felett. Persze nem veszélyeztetheti, de az már megint más.

Én sem vagyok a verés híve, de jogilag szabad.

2012. aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
92%

Elsős koromban rendszeresen csentem el az aprót anyámék zsebéből, sokáig észre sem vették. Még emlékszem is rá, azért lopkodtam, mert kiközösített rongyos gyerek voltam, (nem azért, mert nem tellett volna, hanem mert anyám csak heti egy fürdést engedett, fogmosás csak fogorvos előtt... 2 évente kb, vagy ha már fájt... Neki meg turis ruha hegyek hetente) és barátokat akartam szerezni, ezért az osztálytársaimnak vettem mindenfélét, nasit, ceruzákat, radírt. Mert én soha nem kaptam semmit, csak öcsém... Neki valahogy mindig minden járt-jutott.

Lényeg a lényeg, hurkásra vert apám. Mindkét combom lila volt egy hétig, nem mertem tesin leöltözni. Kaptam érte osztályfőnökit, erre jött a második verés...


Valahol jogos, amit a 14 éves állít, de azért mértékkel. Nem lilára verni kell a gyereket, hanem egy jól irányzott atyai pofont kell adni, majd megmagyarázni, hogy miért kapta, ha esetleg magától nem tudja. A verés dacot vált ki, váltott ki 100 évvel ezelőtt is, meg ma is. A hibát kell érzékeltetni.

Engem akkor ütöttek, amikor csak akartak a szüleim. Utáltam és utálom is őket, nem is vagyok rájuk kíváncsi. El is jöttem még 15 évesen... Mit ér el ezzel? Maximum, hogy az ő gyereke is utálni fogja.

19L

2012. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!