Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szabad-e egy haldokló kapcsola...

Szabad-e egy haldokló kapcsolatban gyermeket szülni?

Figyelt kérdés

A kérdésből nem derül ki a helyzet, ezért felvázolom:


Adott egy párkapcsolat, ami kihűlőben van. A nő 30-35 éves, és tudja, hogy valószínűleg nem sokáig fog együtt maradni a párjával, de évek óta gyermekre vágyik. Nem akar még újabb 3-4 évet várni, mire talál valakit a párja után (ha talál egyáltalán), akivel családot alapíthat.

Azt hiszem egy nő, ha nagyon szeretne gyermeket, ilyenkor úgy érezheti, hogy el fog késni, nem lesz több lehetősége. Ezért úgy dönt, hogy nem védekezik többé, és később azt állítja majd, hogy véletlenül esett teherbe (persze csak ha megfogan a baba).


Ez nem valós helyzet, tehát nem én vagyok ebben, csupán ma elgondolkodtam azon, hogy mit tennék. Hogyha tényleg annyira szeretnék gyereket, vajon megtenném-e ezt? Szemét dolognak tartom, hisz a férfi talán nem akar egy gyermek iránt felelősséget vállalni, de ha megszületik, valószínűleg a lelkiismeret őt is igába hajtaná - tehát alapból önző dolog a másik tudta nélkül, egy haldokló kapcsolatban gyermeket szülni, de túl tudnék-e lépni az ösztöneimen és vágyaimon?


2010. szept. 21. 16:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
32%

Ilyen esetben szerintem belefér:)

vagy még úgy tudom elképzelni, hogy szakítás, a pasi nem tud róla hogy gyereke lesz,és a nő egyedül neveli fel a gyereket

2010. szept. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%

Én ezt nem tartom fer dolognak a nő részéről..

A gyermekhez két ember kell.Vagy mindketten akarják,vagy egyik se..

Ilyen esetben ha a nő csak azért akar szülni,mert fél,hogy később már nem lesz lehetősége,és titokban akarja tartani vagy be akarja csapni a férjét akitől tudja,hogy elválik,nos az ilyen nők később sem állnak le..Ők azok akik a legjobban fel vannak háborodva,hogy egyedül maradtak egy kis gyerekkel,és ők azok akik szinte hajléktalanná teszik a férfit..Ilyen esetben nem kéne szülnie..

2010. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%
mondjuk azt nem értem, ha haldokló kapcsolat, akkor hogyhogy még mindig szexeltek..? de biztos egyedül vagyok ezzel.
2010. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
75%
mármint na, nem e/2-ben akartam megfogalmazni..
2010. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
79%
Én nem tenném meg, tudom, milyen a szülők villámhárítójának lenni. Ha annyira kell a gyerek, vagy kivárom, és legfeljebb 40 fölött szülök, ismerek ilyent, egészséges a gyerek, vagy örökbe fogadok. Nehogy már a gyerekem szívja meg, ha nem vagyok szerencsés a szerelemben, arról ő nem tehet.
2010. szept. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
75%
Tényleg elég nehéz ez így, de a gyerek érdekében nem szülnék.
2010. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon érdekes kérdés...

Azt hiszem azért én arra is kíváncsi lennék mind ez mellett, hogy a nő milyen egészségi állapotban van, hogy a pasi vajon mit mond, ő szeretne-e gyereket, és ő mennyi idős, ez is számít, ill. ha a kapcsolat maga nem hú de nagy szerelem, de apának milyen lenne a pasi?

Így önmagában az egész szitut, nem tartom fairnek, de mégis el tudom képzelni, hogy egy nő idáig sodródjon esetleg, és én nem ítélném el! Abban az esetben ha úgy érzi egyedül is tudná vállalni...

Így viszont, ha pl a pasi nem akar gyereket, nagyon nem, vagy fiatal, ne csesszünk már ki vele sem, ha a nő a kapcsolatot nem akarja, és a nő ezt tudja, akkor inkább egy futó kalandból legyen gyereke, amit aztán ő vállal egyedül... ez sem túl okos dolog, de hány ilyen esetben véletlenül kérdem én? hány olyan eset van , hogy nem akarják a gyereket csak becsúszik egy pár hónapos kapcsolatban és idővel a gyerek mellett eszik meg egymást a felek, hisz egyáltalán nem összeillőek?

Ahogy mondani szokták, semmi sem biztos, csak az anyja... Manapság már azt is mondják a mai világban egy nő annyi gyereket vállaljon, ahányat egyedül is bevállalna...


Kicsit kisarkítottam a dolgokat, de csak arra akartam rámutatni, hogy szerintem eljuthat egy nő idáig, és esetleg még némi észt/logikát is belevinne hogy minél kevesebb embernek ártson esetleg szándékkal... és igen lehet mondani a gyermeket, hogy kiszúr vele, ha nincs apja. S erre mondanám én, aha, és ahol elválnak és azért nincs apja a gyereknek?? Csak ezért 35évesen vajon érdemes-e várni egy apa jelöltre?? Semmi sem biztos sajnos... Viszont az anyuka egy gyermekkel találhat majd még normális pasit magának.

2010. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
21%
17:22- De azért örülsz, hogy megszülettél nem?
2010. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
79%

17:37 - Nem, egy ilyen családba nem. 26 éves leszek, az idegeim romokban, már rosszul is lettem ilyenek miatt, nem örülök, minek örülnék? Egyre rosszabb hatással vannak az egészségemre ezek a viták, legutóbb már majdnem elájultam... Mondtam nekik, hogy nem én akartam megszületni... Meg azt is, hogy máshova kellett volna születnem, ahol szeretnek, és nem önzők a szülők.

Anyagilag megkaptam a szükségeset, de amikor meglátok egy boldog családot, majdnem elsírom magam.

2010. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
6%

Még mindig jobb, mintha a szülők haldokolnának.

Vagy a nemi identitásukkal állnának hadilábon...

2010. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!