Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szabad-e egy haldokló kapcsola...

Szabad-e egy haldokló kapcsolatban gyermeket szülni?

Figyelt kérdés

A kérdésből nem derül ki a helyzet, ezért felvázolom:


Adott egy párkapcsolat, ami kihűlőben van. A nő 30-35 éves, és tudja, hogy valószínűleg nem sokáig fog együtt maradni a párjával, de évek óta gyermekre vágyik. Nem akar még újabb 3-4 évet várni, mire talál valakit a párja után (ha talál egyáltalán), akivel családot alapíthat.

Azt hiszem egy nő, ha nagyon szeretne gyermeket, ilyenkor úgy érezheti, hogy el fog késni, nem lesz több lehetősége. Ezért úgy dönt, hogy nem védekezik többé, és később azt állítja majd, hogy véletlenül esett teherbe (persze csak ha megfogan a baba).


Ez nem valós helyzet, tehát nem én vagyok ebben, csupán ma elgondolkodtam azon, hogy mit tennék. Hogyha tényleg annyira szeretnék gyereket, vajon megtenném-e ezt? Szemét dolognak tartom, hisz a férfi talán nem akar egy gyermek iránt felelősséget vállalni, de ha megszületik, valószínűleg a lelkiismeret őt is igába hajtaná - tehát alapból önző dolog a másik tudta nélkül, egy haldokló kapcsolatban gyermeket szülni, de túl tudnék-e lépni az ösztöneimen és vágyaimon?


2010. szept. 21. 16:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
82%
Én túl tudnék lépni a vágyaimon. Ugyanis a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy milyen a gyerek szemszögéből mindez. Sajnos ilyenkor a gyereknek a legrosszabb. Soha nem tenném pokollá a gyerekem életét, nem tenném ki annak a szenvedésnek, hogy őneki miért nincs apukája vagy, hogy miért gyűlöli apa és anya egymást. Mindezt a saját önző vágyaim miatt. A legtöbb ilyen anya be se vallja a gyereknek, hogy mégis milyen körülmények között fogant meg, mert tudja, hogy a gyerek meggyűlölné, ha megtudja az igazságot. Nyilván azért hazudik a saját gyerekének az ilyen nő, mert ő is érzi, hogy ez nem helyes.
2010. szept. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
76%

szerintem sz*métség, főleg ha még gyerektartást is fizettet vele a nő...elég gusztustalan dolognak tartom, az ilyen esetekre ott a spermabank, válogathatsz géneket...


20/L

2010. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
74%
Nem!
2010. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
37%

30 felett is lehet egészséges a nő, de a gyerek kihordása nem mindig egyszerű.

Komplikációk esetén sajnos le is maradhat a babáról.


Én inkább a megfelelő férfit választanám, ebben a korban nem biztos, hogy akad hibátlan.

Legalább egészséges legyen.

2010. szept. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
45%

Önző ribanc az ilyen. Ha a gyerek felnő, és kérdezi, mi van az apjával mit válaszolsz neki? Miért nem törődik vele az apja?


Mégjobb, találsz egy másik pasit, akit szeretsz, tőle is lesz gyereked, aztán az előzővel mi lesz? ugyanúgy szereted, mint a szerelmed gyerekét? Meg lesz a családban egy gyerek, akinek két édesszülője van, az első kölyök meg kap a nyakába egy mostohaapát.

2010. szept. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
61%
Ez nagyon önző dolog. Csak azért, hogy húúú, most ő babázni akar, meg később úgysem lehet (de lehet, inkább szüljön 40évesen jó kapcsolatban, csak az sokaknak derogál)... de ezzel csak a gyerek meg a pasi fogja megszívni. A gyereknek nem lesz apja, nem lesz igazi apaképe, lehet, hogy cikizni fogják a suliban, vagy ha nem, akkor is tuti szar érzés lehet, ha vki mondja oviban/suliban, hogy az apukája ide meg oda vitte, meg játszott vele. A pasi meg fizetheti a gyerektartást, és az is lehet, hogy szegény gyereket fogja megutálni, hiszen nem akarta, csak a nő vágta át. A végén a nő is beleroppanhat (és nő létemre igenis el tudom képzelni, hogy vannak olyanok, akik még a saját kisded, aljas játékaik után is a pasit okolnák, merthogy biztos miatta ment tönkre a kapcsolat, és miért nem tölt több időt azzal a gyerekkel, akire nem is készült fel...).
2010. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
60%
Egyeseknek komolyan természetes és elfogadott hogy a pasit becsapják? Hát ez undorító, szégyenlem hogy én is nő vagyok...
2010. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
68%
Ez egy nagyon buta es onzo dolog. A nonek nem szabadna igy viselkednie. Ha tudja, hogy nem akar ezzel az emberrel elni, miert huzza meg az idot par evig??? Kinek jo ez? Most szalljon ki es keressen masik kapcsolatot. Nem lehetetlen talalni. Ha pedig nem talal 40 eves koraig sem, van mas megoldas, hogy legyen gyereke, de ez olyan alattomos dolog, szoval a no utana ne panaszodjon, maganak csinalja a problemat.
2010. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
68%
Spermabank, basszus.
2010. szept. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!