Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm az anyám, és a...

A barátnőm az anyám, és a családom végett akar szakítani velem. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Először is elnézést kérek a helyesírási hibákért. Szlovákiai magyar vagyok.


Sziasztok!

2,5 éve vagyunk együtt a barátnőmmel. Együtt vagyunk nap mint nap azóta, mióta megjelent az első koronavírusos eset. Vagy nálunk vagyunk, vagy a barátnőmnél. Barátnőmnél nincs eléggé magánéletünk, és azért jobban nálunk otthon szeretnék lenni a barátnőmmel, mert nálunk nagyobb a hely, egyedül lehetünk a szobában.

Én szeretném, hogy nálunk lennénk gyakrabban, mint a barátnőmnél. De ami folyik otthon azt már a barátnőm nem bírja pszichikailag az egészet ami nálunk zajlik. A barátnőm egészségügyi főiskolára jár, nővérkének van kitanulva. A nagymamámnak áttétek vannak a csontjain, a hátán, lábain, kezein. Járt sugarakra, megkapta az összes 10 sugarat, most mennek 1 hét múlva vérvételre. Na és a nagymamám szerette tudni, hogy milyen az eredményei a sugaraktól. Akkor a barátnőm elolvasta a papírokat, és azt mondta, hogy gyengék a csontjai, vigyázni kell nehogy leesik mert akkor eltörhet a csontjai. És a nagyapa még a nagymama sírtak hogy áttét van az egész testében és áttétet nem is mondott a barátnőm. Így át forgassák a szavakat és a semmiből csinálnak problémát. Aztán a barátnőm lement a szobába, és az anyám ment le a szobába és csinálni cirkuszt a barátnőmmel. Hogy többet nem fog neki semmit mondani az anyum stb. Barátnőm azt mondja hogy ő olyat nem is mondott. Nálunk a családban egyértelmű, hogy mindenki kitalálja amit nem is mondott a másik és óriási problémát tudnak abból csinálni.



Múltkor az anyám össze veszett az apummal. Mert hogy sokat fogyaszt sört, már alkoholistát csinálnak belőle, és naponta csak 2 sört iszik meg. Tönkre teszik őt főleg az anyám. Mindent megcsinál az apám a ház körül, vagy a kertben egyszóval le a kalappal, de akkor is kevés, és az van neki mondva, hogy nem csinál semmit. Most mivel áttét van a nagymamám csontjain most megállt a világ, nem lehet menni koncertre se sehova mert nehogy megfertőzik a nagymama. Apámat már ilyen élet nem érdekli. Múltkor össze veszett az anyámmal és elment hazulról. Az anyám felhívta rövid időn belül engemet (mert akkor a barátnőmnél voltam), apum nővérét, nagymamám testvéreit. Szóval az egész családot hogy az apu elment hogy miért csinálja ezt. Jól tette, én sem bírnám ki az ő helyében. Hogy én végettem és a nővérem végett jött vissza, amúgy már végzett volna magával. Így mondta nekem az apám.

De hogy az anyám nővérének a férje iszik többet mint az apám, semmiben nem segít a feleségének, az rendben van. Az apám mindent megcsinál és még annál rosszabb. Vagy az anyám bátyja nem csinál úgyszintén semmit és az rendben van. De mindig az apám lesz a legrosszabb.


A barátnőmnek mondta az anyám bátyjának a felesége, hogy ő itt nem bírná ki. Hogy minden hülyeségből csinálnak nagy problémát.


A barátnőm akar szakítani velem az anyám végett, és amit csinálnak, hogy beszélnek máskire de mikor idejön az a személy akire beszélnek akkor nem mindanak neki semmit, át forgassák az ember szavait, anyámnak van valamilyen egészségügyi problémája maskin adja ki a dühét. Pedig mindenki neki segít mindenben és úgy is kevés, úgy is rossz. Múltkor picit össze kaptunk mi is a barátnőmmel és az anyám azt mondja hogy már úgy lássa hogy nem leszünk már sokat együtt. Ilyeneket mond a barátnőmnek ilyeneket. Tudjátok mit. A barátnőm ezt elmondta az összes barátnőinek és azt mondták hogy ők nem bírnak ki nálam. És többen mondták.


Mi a véleményetek erről?

Csak én dolgozom, barátnőm még tanul.

Miért tesznek tönkre mindenkit?


2022. júl. 25. 09:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Tudom, hogy a mai világban nehéz, de jó lenne, ha össze tudnátok költözni, akar csak egy szobát bérelni valahol. Ennél a közegnel meg random tarsberlo is jobb. Esetleg olyan ismerős, barát nincs, aki szintén elmenne otthonról? Te dolgozol, mint írtad, suli mellett vállalhatna diákmunkát a barátnőd, nem élnétek fényesen, de ennél jobb lenne. Az írásod alapján nem a kapcsolatotokkal van gond, hanem a környezettel, ebből sürgősen el kell húzni,ha van rá bármi lehetőség
2022. júl. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Miért tesznek tönkre mindenkit?

MERT HAGYJÁTOK !!!!

2022. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen pontosan mert hagyjuk mert mindenki fél az anyámtól.

Költözni nem érdemes mert minden drága nálunk Szlovákiában minden. Havi fizetésem 700€ de már szeretnék váltani más munkát

2022. júl. 25. 10:07
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Én azt mondom inkább legyen dràga a költözés és húzzátok meg magatokat (ha lehetséges), minthogy tönkremenj(etek) lelkileg és idegileg.
2022. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Valamiért úgy gondolom, hogy vidéken éltek.

Vidéken meg 3 faluval arrébb, olcsón lehet kivenni szerény kis házakat, mert rengeteg áll üresen.

Itthon Magyarországon nem egyről tudok, amit rendben tartásért, kertgondozásért és hogy ne álljon üresen, ingyen kiadnak. Próbáljatok valami hasonlót keresni, mert a barátnődtől függetlenül is nagyon egészségtelen a légkör, ahol élsz!

2022. júl. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én már megszoktam, ebben nőttem fel. De a barátnőm már nem bírja lelkileg, idegileg. Mondom a barátnőmnek hogy akárkivel lennék ugyanez lenne mert nem veled van a probléma. A barátnőivel beszélgetett hogy az egyik barátnője se bírná ki itt.
2022. júl. 25. 10:14
 7/22 A kérdező kommentje:
Nyakamon a lízing. Barátnőm nem végezhet diákmunkát mivel nehéz iskolája van és egész hónapban járt kórházba praxolni, ingyen.
2022. júl. 25. 10:16
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezö: KÉT LEHETÖSÉGED VAN:

1. Maradsz otthon a szüleiddel, megspórolsz valamennyi kiadást és a barátnöd elhagy - teljesen jogosan!

2. Külön költöztök a barátnöddel, de kevesebb pénzed marad

2022. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

Költözés és családoddal a kontakt minimalizálása lenne a megoldás.

Mikor anyukád nekitámad a barátnődnek, te mennyire állsz ki érte?

2022. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Esetleg ha eladom a kocsit esetleg úgy el tudok költözni
2022. júl. 25. 10:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!