Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan cselekednétek? (névvált...

Hogyan cselekednétek? (névváltoztatás)

Figyelt kérdés
Jelenleg még csak 16 éves múltam, szóval még van időm eldönteni, ezért még időben szeretném kikérni más emberek véleményét. Szóval: keresztnevet szeretnék változtatni. Nincs bajom a jelenlegivel, csupán annyi, hogy nem tudok vele azonosulni, nem illik rám(többen mondták, és én is így érzem). Új keresztnevet már találtam, ami jelenleg tetszik, bár ez nyilván változhat 18 éves koromig, amíg nem vagyok biztos az új névben addig nem is szeretnék változtatni. Viszont amiben a segítségeteket kérném: Én nagyon szeretem a szüleimet, a világon a legjobban, így azon gondolkoztam, hogy az új keresztnevem mögé meghagynám második keresztnévként a jelenlegi keresztnevemet, szüleim tiszteletére. Ti mit tennétek a helyemben? Meghagynátok harmadik névnek a jelenlegit a szüleitek tiszteletére, vagy teljesen eldobnátok? (csatolnék szavazást, de most regisztráltam, és a szavazás jogosultsága magasabb szinten van, mint az én jelenlegim.)

2022. júl. 25. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Okos vagy gratulálok!


Igen, hagyd meg!


Ugyanígy döntöttem én is 😉

2022. júl. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Tartsd meg 3-ik névnek a szüleid miatt, ha ez nekik annyira fontos!

A 3-ik névnek csak a hivatalos iratokon van jelentősége, egyébként a kutyát nem érdekli. Sokakról nem is tudni, hogy van 3-ik nevük.


Persze azzal számolj, hogy a régi ismerősök, rokonok, család, a 18 évig megszokott néven fognak hívni, csak az új ismerősök nem.

Nem árulnád el, hogy mi az a név, amit ennyire nem érzel magadénak? (névtelen a fórum!:)

2022. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%

Öszintén?

ÉN nem változtatnék HIVATALOSAN nevet, hanem egyszerün megpróbálnám a baráti társaságban a választott nevet használni - úgyis elég sokáig tart, mire a környezeted átszokik - nem egyszerü átállni, hogy Rékát ezentúl Abigélnek kell szólítani.

Utána meg mindenhol úgy mutatkozol be, hogy ugyan Réka a hivatalos neved, de mindenki Abigélnek nevez - így az új ismerösök mindjárt ezt szokják meg.

Ez sokkal egyszerübb és olcsóbb, mint egy névváltoztatás, mégis müködik.

Volt olyan kolleganöm, akit mindenki Juditnak nevezett, és sok év után derült ki, hoyg hivatalosan Piroska!

2022. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Hagyd meg, ez igy tök jó ötlet. Egyébként is sokkal többször van az, hogy a két keresztnevesek elkezdik a második nevüket használni, mint hogy valaki teljesen lecserélné, ezáltal sokkal kevésbé fognak érdeklődni, hogy miért hívnak tök máshogy. (persze nem biztos, hogy ez a része téged érdekel, engem zavarna a sok kerdes)
2022. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Nincs jelentősége. Tiszteletlen akkor lehetnél, ha a szeretett szüleid vezetéknevét hagynád el, bár vannak nagyon ciki vezetéknevek, úgyhogy az is megérthető szerintem.
2022. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

Ismerek olyat, aki Panka, de hivatalosan Mónika.


Én a keresztnevem becézését változtattam meg (Marcsi Marika helyett), de a régi ismerősök, családtagok nem hívnak Marcsinak. Szerintem tök fölösleges megváltoztatni, az emberek fele a régi neveden fog hívni.

2022. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem hagyd meg 3-ik névként.
2022. júl. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Harmadik névnek nem lehet felvenni, amit te választottál?
2022. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Metionin ***** válasza:
84%
Ugyanígy tettem, meghagytam 2. névnek azt, ami korábban volt. Azért jó az újat tenni előre, mert sokan automatikusan az első keresztnéven szólítanak.
2022. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Így csinálnám, ahogyan leírtad.

És persze, a család, a szomszédok a régi nevedet szokták meg, de majd átszoknak, emiatt ne aggódj. Na meg persze ha 18 évesen megváltoztatod, akkor már az egyetemen és a munkahelyeiden mindenki az új neveden fog megismerni :)

2022. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!