Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, ha azért...

Mennyire normális, ha azért akarom házasság után felvenni a feleségem nevét férfiként, mert apámat is úgy hívták mint engem?

Figyelt kérdés
Én vagyok a negyedik Gipsz Jakab a családban dédapámtól kezdve. Apa nagyon jó ember volt, nagyon sokat segített nekem. De egyrészt emiatt néha önazonosság problémáim vannak. Mennyire fura, ha többek között emiatt házasság után kötőjelesen felvenném a feleségem nevét pl. Gipsz-Malter Jakab lennék utána, ha pl. egy Malter Luca nevű lányt vennék el. Illetve szerintem ez egy szép egyenlőséget kifejező gesztus lenne a feleségem felé.

2021. nov. 14. 22:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
megteheted.
2021. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Unokatestvéreméknél a férje vette fel a vezetéknevét. Ennek több oka is volt, de meg lehet tenni. Így a gyermeke is az anya vezetéknevét kapták.
2021. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

Nincs ezzel semmi gond.

Csak gondolj arra, hogy ha netán elválsz, visszavennéd-e a születési nevedet. Deutsch Tamás pl. elvette Für Anikót, Für Lajos lányát, ezért Deutsch-Für Tamás lett. Aztán mindenki röhögött rajta, amikor ez a házassága is válással végződött a szeretői miatt és "fürtelenítve" ismét Deutsch Tamás lett.

2021. nov. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Ha véletlen elválnak maradhat az új neve is, nem kell vissza venni a régi nevét.

De kérdező mit jelent hogy apád miatt önazonosság problémád lett? Hisz jó volt a viszony azt írod és múlt időben, meghalt?

2021. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%
Megértem. Szerintem eleve nagyon fura, amikor emberek a saját nevüket adják a gyereknek, úgyhogy a helyedben én is ezt választanám. Az pedig még praktikusabbá tenné a dolgot, ha a nejed is felvenné a tiédet, és onnan kezdve közös dupla vezetéknevetek lenne.
2021. nov. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen mindegy, hogy miért akarod így. Megteheted, semmi gond nincs vele. Annyi, hogy ritkább, de ismertem én is olyat, aki ezt tette.
2021. nov. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem tök gáz ha a férfi veszi fel a nő nevét
2021. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nektek így jobb akkor tegyétek.
2021. nov. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
98%
Nincs ebben semmi rossz. Én sem bírom az apámat, ezért meg akarom változtatni a nevemet.
2021. nov. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
98%
Normális. Engem személy szerint tökre nem érdekel, kinek hogy jött a neve, vagy kiét vette fel, az az ő dolga.
2021. nov. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!