Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondnokság alá vehető 30 évesen?

Gondnokság alá vehető 30 évesen?

Figyelt kérdés

Röviden a történet.


XY, albêrlőket a birtokba engedett.


Nem fizettek soha érte.

Ház körüli munkát vállaltak az első pár hónapban. Később azt mondták a házat akarják megvenni.

Először 61 százalékot szereztek meg, rá pár hónapra a többit.

Tulajdoni lapon tulajdonjog van bejegyzve.

Xy azt mondja, hogy nagyon jelképes előleget kapott.(300e)

Elvettèk a szerződését, nem tudjuk, hogy mit írt alá.

Pénzt nem kapott hónapokkal később se.

Folyamatban van XY gondnokság alá helyezési pere is beszàmìthatòsàg hiánya miatt.


Xy évek óta pszichológiai kezelés alatt áll, cselekvésèben eddig nem volt korlátozott.


Ez elegendő indok, hogy gondnokság alá vegyék?

Mennyi idő?


A Földhivatalbòl nem tudja a család kikèrni a szerződést.

XY mentális zavara miatt nem intéz semmit sem.


A telken lévő házakat újítják, el fogják adni.

Ha Kolompàrèk továbbadjàk egy új vevőnek, akkor XY soha nem látja viszont.



2022. júl. 29. 13:31
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2022. júl. 29. 15:10
 22/35 anonim ***** válasza:
83%

#19, eddig nem voltak arra utaló jelek hogy beteg?


Biztosan volt, csak lesz*rták. Most, hogy veszni látszik az ingatlan, hirtelen fontos lett. Nem ő, hanem az ingatlan.

2022. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

"Miért most áll neki a család kapkodni, amikor lángol az egész szarkupac? "


A kérdés jogos, túl sok részletet kellene megosztanom, és már így is többet írtam le, mint kellett volna.


Számítunk a kérdésre a bíróságon.

2022. júl. 29. 15:15
 24/35 anonim ***** válasza:
81%

De én azt sem értem, mit szeretnétek.


Nem tökmindegy, visszakapja-e a házát, ha úgyse akar egyikőtök sem foglalkozni vele vagy vállalni a gondnokságát?


Vagy mi ezzel a cél? Nektek úgysincs közötök a házhoz.


Mellesleg, most már nem lehet visszacsinálni a dolgot, nem volt gondokság alatt, amikor eladta a tulajdonjogát.

2022. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

A részletek alapján, amiket itt nem osztasz meg, ott meg KELL (kötelezően, még az is lehet, hogy eskü alatt, nem ismerem az ilyen polgári jogi ügymenetet) osztanod.

A bíróság (akik hangsúlyozottan NEM mi vagyunk) meg majd eldönti. Az ilyen szerintem nem egy egyalkalmas procedúra, hanem egy elhúzódóbb folyamat.

2022. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
25 vagyok. Az még lemaradt, ha az illető beszédképes, akkor minden valószínűség szerint őt is kihallgatják.
2022. júl. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
61%

#24, Nektek úgysincs közötök a házhoz.


Ez így igaz. Ugyanakkor ha nincs már tulajdona, és nem is munkaképes, a rokonokra verik rá az eltartásának a költségeit. És az zsebből fog menni...

2022. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanakkor ha nincs már tulajdona, és nem is munkaképes, a rokonokra verik rá az eltartásának a költségeit"


Ez nem feltétlenül igaz. Senki nem köteles vállalni az eltartását, legrosszabb esetben megy a szoc. otthonba és azok perelhetik a családot rokontartásért, de az nem nagy összeg és nem is biztos, hogy fizetni kell.

2022. júl. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Első az orvosi szakvélemény, minden további utána jöhet egy 30 évesnél.
2022. júl. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi vélemény alapján leszázalékolják, minden hónapban kap valamilyen ellátást, intézetbe mehet, az eltartás nem "ennyire egyszerű szerintem hogy a családra vernék de nem tudom, az ilyen eljárásokat nem ismerem.
2022. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!