Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha be töltöm a 18-at… Szerinte...

Ha be töltöm a 18-at… Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, így 17 évesen(L), nagyon rossz családi viszonyok mellett(pszichikai nyomások, bántalmazás kiskoromtól,..) , hogyha én 2023 elején betöltöm a 18. életévemet, elköltözhetek? Jelen estben a páromhoz aki 2 évvel idősebb nálam, dolgozik. Anyukájával jó viszonyt ápolok, testvéreivel is, legalábbis akik otthon laknak, nagyon. A két testvére aki otthon lakik, tudják a helyzetemet, anyukája is. Inkább a “jogi” dolgok érdekelnének. Meg , hogy ugye még iskolába járok.

Köszönöm a válaszokat előre.



2022. aug. 3. 00:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Igen
2022. aug. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
83%
Szerintem 18 évesen elköltözhetsz, de azért szólj a szüleidnek hogy költözöl, ha nem akarod nekik elmondani akkor nem mondod hogy hova, de tudjanak róla hogy már nem fogsz ott lakni, ne csak "eltűnj" egyik napról a másikra.
2022. aug. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne költözhetnél?
2022. aug. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%

Mehetsz

Ha tényleg ilyen rossz a helyzet, jobban is teszed

2022. aug. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%
mehetsz persze, csaka zért kalkulálj azzal is hogy ha pároddal esetleg szétmentek a szüleid is modnhatják azt, hogy ide nem jössz.
2022. aug. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
96%
Költözhetsz, amit előttem szóló írt, azt is érdemes számításba venni.
2022. aug. 3. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
10%
nem igazán értem: anyuddal, a tesóiddal is jó a viszony, de hagyják hogy bántalmazzanak? Nyilván apád vagy nevelőapád bánt, csak nem értem hogy tűrhetik. A költözést megértem, csak csöbörből vödörbe mehetsz kereset nélkül.
2022. aug. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%
Most látom hogy félreolvastam, a párod anyukájával vagy jóban, nem a sajátoddal. Munkát akkor is keress mielőbb, a saját érdekedben.
2022. aug. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%
Mehetsz, de az hogy jóban vagy az épp aktuális barátod családjával az nem azt jelenti hogy oda is költözhetsz és él is fognak tartani. Ezt nagyon komolyan át kell beszélni.
2022. aug. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%

És szeretnének is eltartani, attól hogy jó a viszony?


Én is sok mindenkit szeretek de be nem fogadnám őket. És mit csinálsz ha szétmentek, hová mész?

2022. aug. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!