Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha be töltöm a 18-at… Szerinte...

Ha be töltöm a 18-at… Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, így 17 évesen(L), nagyon rossz családi viszonyok mellett(pszichikai nyomások, bántalmazás kiskoromtól,..) , hogyha én 2023 elején betöltöm a 18. életévemet, elköltözhetek? Jelen estben a páromhoz aki 2 évvel idősebb nálam, dolgozik. Anyukájával jó viszonyt ápolok, testvéreivel is, legalábbis akik otthon laknak, nagyon. A két testvére aki otthon lakik, tudják a helyzetemet, anyukája is. Inkább a “jogi” dolgok érdekelnének. Meg , hogy ugye még iskolába járok.

Köszönöm a válaszokat előre.



2022. aug. 3. 00:15
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
80%
Persze, 18 évesen mehetsz. De, ahogy írták, utána a családod sem köteles visszafogadni, ha van valaami.
2022. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
74%

Jogilag természetesen odaköltözhetsz, de hogyan tervezetitek? Főleg most az áremelkedéssel odamész munka nélkül és ők eltartanak téged? A kaja is brutál drága, a villany és a gáz is, de ha ettől elvonatkoztatunk mi lesz ha mondjuk új ruhára lesz szükséged, tamponra/betétre azt ki veszi meg neked?

Én 17 évesen jöttem össze a párommal és 18 évesen össze is költöztünk és a mai napig együtt is vagyunk, viszont mi mindketten 16 éves korunk óta dolgozunk is. Hát nem tudom én 0 forinttal a zsebemben nem költöznék más nyakára, már csak azért sem mert ha ne adj isten vége lesz a kapcsolatnak hova fogsz menni? Mi lesz ha a család nem fogad vissza?

2022. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Diákmunkázok 2021 szeptemberétől. Azzal nem lenne gond.
2022. aug. 3. 09:24
 24/35 anonim ***** válasza:
95%
Abba azért gondolj bele, hogy most lehet hogy nagyon jól elvagy a párod anyukájával, de teljesen más az amikor 0-24-ben együtt vagytok. Amikor tolerálni kell a másiknak az idegesítő szokásait.
2022. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
És mi lesz ha valami miatt váratlanul szakítotok? Nyilván akkor már ők sem fognak eltartani, de lehet hogy a szüleid sem fogadnak vissza. Akkor hova mész? Mert az még elhiszem hogy eltartanának, ismerek is ilyen kapcsolatot csak ott a srác költözött a barátnőjéhez, de ha szakítottak volna ő hazamehetett volna. Én ezt gondolnám át legjobban a helyedben, mert suli melletti diákmunkából nemigen keresel annyit hogy ki tudj venni akár egy szobát és fizetni a rezsit + minden egyéb kiadásodat.
2022. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
11%
A 22-es válasz miért lett ennyire lepontozva?
2022. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
26%

Legtöbb esetben ezek az "otthoni bántalmazások" negyed annyira sem állják meg a helyüket. Max a buta és szerelmes tini nem akar szót fogadbi kategória, aztán azt hiszi majd más család eltartja.


Tévedsz, ha azt hiszed szuper dolo, ha másra vagy utalva! Kiszolgáltatott helyzet.. A lehető legrosszabb. Nekem nem lenne pofám más nyakára cuccolni 0 ft a zsebemben. Lehet most mindenki aranyos, kedves. De mikor ott vagy, na majd akkor ismered meg őket igazán.


Aztán ne kicsi puják gyártásával kezdj..

2022. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy az nem minősül bántalmazásnak, hogy alkoholista és ököllel ver engemet és az anyàmat. Én kérek elnézést kedves 27es:)
2022. aug. 3. 15:52
 29/35 anonim ***** válasza:
81%
🤷‍♀️ Hát ha olyan balfszok vagytok anyáddal, hogy nem hívtok rendőrt, nem jelentitek, nem lép ki anyád a szar házasságból, te nem jelzed a gyámügy felé.. 🤷‍♀️
2022. aug. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
79%

Diákmunkázok 2021 szeptemberétől. Azzal nem lenne gond.


És iskola mellett melyik diákmunkával fogsz megkeresni legalább havi 100 ezer nettót? Mert ennyit minimum oda kell adnod nekik az eltartásodra.

2022. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!