Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni, a...

Tanácsot szeretnék kérni, a lányom 16evesen összejött egy szintén 16éves fiúval aki elég sokat van nálunk,és ilyenkor mindig jött velünk ha mentünk valahová,elvittük étterembe,nyaralni,külföldre is. Ennek 4 éve? Közben végzett az iskolába

Figyelt kérdés
a lányom is elment dolgozni, ő viszont nem?. Ami nem is az én dolgom hisz nem az én gyerekem, viszont most hogy így áll az élethez, már nem szívesen állok neki továbbra is minden költséget.erdekelne a véleményetek.Illetve ha egyszer majd elmegy dolgozni, és jönne velünk pl nyaralni vagy valahova,kértem el tőle az ő részét?Nem bunkó dolog?????

2022. aug. 3. 16:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%
Miből él?
2022. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkó dolog, felnőtt ember, nem nektek kell nyaraltatni, vagy etetni, teszem hozzá eddig sem kellett volna. Elvárható, ha nem tanul, akkor dolgozzon, beszéld meg a lányoddal.
2022. aug. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Rátok maradt:) Ültessétek el a kertben, hátha kivirágzik.
2022. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem bunkó dolog. Szerintem ülj le vele és beszéld meg, hogy amíg gyerek volt addig vállaltátok, támogattátok ezzel, de most hogy végeztek a sulival és neki is kellene dolgozni, így már nem áll módotokban tovább fizetni a költségeit. Beszélj vele mindenképp, hisz eddig, 4 évig nem így volt, lehet hogy meg sem fordult a fejében hogy ezentúl máshogy kellene lennie. Amúgy hol vannak a szülei?
2022. aug. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Eddig sem kellett volna fizetnetek a nyaralását pl. Ott vannak a szülei vagy elmehetett volna diákmunkára is ha nyaralni akart menni veletek. Én ezt biztos nem hagytam volna eddig sem. Így meg hogy felnőtt még annyira sem hagynám. Biztos megszerettétek ti is stb de azért az lenne a minimum hogy beszáll a rezsibe, kajába meg ezekbe a költségekbe ha már ott lakik. Kizárt dolog hogy eltartanék még egy “idegen” felnőttet, nem akartam több embert eltartani ezért nem vállaltam + gyereket. A lányod nem érzi hogy ezzel van némi probléma?
2022. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Kólauborkával ***** válasza:
96%
3# (16:37) nem is mond butaságot egyébként…sőt.
2022. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem fizettem volna neki nyaralás, és nem vittem volna ahányszor megyünk valahová. Szép kis famíliából jöhet, ahol lazán elvárják hogy a csaj családja százezreket költsön a kölkükre.
2022. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
4 év alatt sosem beszélgettetek vele hogy mi lesz a suli után, mihez akar kezdeni stb? Ha már mindenhova cipelted mint egy saját gyereket, gondolom csak összeismerkedtetek?
2022. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

8. Jogos....


Kérdező, soha nem beszelgettetek v3le?

A szülei siman elengedték kvázi ismeretlenekkel külföldre?

2022. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

El kell vele beszélgetni, talán a férjednek, mint férfi a férfivel típusú beszélgetésre gondok.

Mi a terve most hogy lassan felnőtt, hogy képzeli el az anyagi helyzetét a jövőben ha már a lányoddal van és ti fizettek neki ezt azt azért jogotok van tudni. Tanulmányait hogy képzeli el ha egyáltalán van terve, szóval ha már eltartjátok félig akkor mégiscsak jogotok van tudni hogy áll a helyzet. Ha nem így lenne azt mondanám hogy nem a ti dolgotok de nincs így.

Ja és megmondhaná a férjed azt is neki hogy egy keresőképes férfi nem tartatja el magát. Mi lesz ha pl gyermeke születik és a felesége kiesik a munkából. A jövő zenéje de mégiscsak frfirol beszélünk nem egy kisgyerekről. Szóval ideje hogy felnőjön mert 20 éves.


Azért írtam így kíméletesen mert gondom ti is így fogjátok. Ha nem így lenne akkor már régenszóltatok volna neki.

2022. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!