Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Könyveljem el hogy ez menthete...

Könyveljem el hogy ez menthetetlen? Csak azért tartsam fent a kapcsolatot mert a testvérem?

Figyelt kérdés

30-as fiatal vagyok,tesómmal sok konfliktusunk volt az évek alatt,ő idösebb. Ma szinte mindenhonnan letiltott,majd a fejemhez vágta hogy egyedül fogok maradni mint anyánk(aki alkesz).

Ez azért is fájt mert régóta házas vagyok,a férjem a mindenem.

Az ilyen emberrel még érdemes foglalkozni?

Sajnos alapból nagyon mások vagyunk,de az elmúlt években nagyon látszódik hogy ez nem normális ami köztünk zajlik



2022. aug. 3. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Minek a következményeképpen tiltott le mindenhonnan és vágta a fejedhez, hogy egyedül fogsz maradni, Kedves Kérdező? A történet jelenlegi formájában eléggé csonka, egyoldalú.
2022. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mivel az oldal nem fórum,ezért nem engedte hosszasan leírni mi történt.

Megmondtam neki már sokadszorra hogy ha leteszi a cigit a férjével akkor spórolhat tízezreket havonta,nem kellene állandoan a pénz miatt aggódni,mert magas kiadásaik vannak a hiteleik miatt stb.

De ezen mindig felkapja a vizet és most ez lett a vége.

2022. aug. 3. 20:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

És mi volt a tanácsadás előzménye? Úgy értem, kérte a testvéred, hogy adj neki ötletet a spórolással kapcsolatban vagy csak ex katedra kijelentetted, hogy mit kellene csinálniuk?

Egyébként a testvéred reakciója semmiképpen sem érett reakció, ugyanakkor ha ezen mindig felkapja a vizet, akkor részedről sem volt bölcs dolog sokadszorra felhozni ezt.

2022. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Feltehetöen töle akart kérni pénzt.
2022. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, a dohányzás egy rohadt nagy függőség. Nyilván a testvéred is tudja, hogy se nem egészéges, se nem olcsó. De ha egy függőnek rendszeresen odaböffentik, hogy "szokj le, vazze, és megoldódik a problémád", nos, rendszerint egy dühödt reakciót fogsz kicsikarni belőle. Mint ahogyan itt is történt.

Ez a "Megmondtam neki már sokadszorra" rohadt kioktatónak tűnik is, és ha szerinted ettől hipp-hopp leteszi a dohányos a cigit, akkor sajnos nagyon tévedsz.

2022. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ötös, nyilvánvalóan más is volt a kettejük kapcsolatában, mert attól, mert az egyik a másiknak odadörgöli néha, hogy le kellene szokni, attól még nem normális reakció az, hogy mindenhol letiltja az ember a testvérét, és előtte a fejéhez is vág dolgokat. Rengeteg dohányost ismerek, akik szintén megkapják ezt, néha idegesebbek tőle, visszaszólnak valamit, de ennyi. Az, hogy le is tiltotta, magyarul végleg meg akar vele szakítani minden kapcsolatot örökre, az elég durva reakció azért.


Egyértelműen nem kaptunk tőled semmilyen információt a kapcsolatotokról Kérdező, most ennyiből mit tudnánk javasolni, semmit. Ha a testvéred így áll hozzád, és nem voltatok egyébként sem jóban, akkor szerintem jobb ez így. Ő tiltott le téged. Majd ha akar békülni, keressen meg. Ha van egy konfliktus, azt meg kell beszélni, higgadtan, normálisan, de ahelyett, hogy valami levelet írt volna, vagy később újrahívott volna, egyszerűen csak letiltott, magyarul nem érdekli még csak az sem, hogy élsz-e a továbbiakban, vagy nem. Nyilvánvalóan más is volt kettőtök között, nem csak az, hogy a leszokást reklámozod. Engedd el a dolgot.

2022. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
Ignore aztán kész.
2022. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
az egyik sérteget, a másik belepofázik. jó testvérek, én mindkettőtök érdekében nem erőltetném a csevegést XD
2022. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!