Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem úgy, hogy...

Jogosan érzem úgy, hogy menthetetlen a helyzet? úgy érzem minden rossz körülöttem és nincs menekvésem!

Figyelt kérdés

Most, így az elején megkérem a hozzászólókat, hogy kulturált formában írják meg a véleményüket, nem hiányzik most nekem a negatív hangvételű komment. Próbáljatok meg legyetek szívesen normálisan hozzászólni, ha nem tudok, inkább csak olvassátok el, aztán X-eljétek ki az oldalt. Van elég bajom a ti rossz hangvételű hozzászólásaitok nélkül is! Köszönöm!! :)


Réges-régre vezethető vissza a probléma gyökere, ahogy látom, érzem. Szerintem oda, hogy anya apámhoz ment férjhez, de ez most 'mellékes' lehet a mostani történések szempontjából. Tény, hogy apám sok butaságot csinált az elmúlt évek során, de úgy tűnik, próbálja helyre hozni (nem dolgozott évekig, sok sz_rt csinált, most viszonylag jól kereső munkája van, szóval 'szavam sincs':))


A fő 'gond' mostanság a nagyszüleim (szinte mindig vagy ők, vagy anya húga, ritkábban apám, de a fő gond forrása nagyszüleim, aztán apám, bár nagyszüleimhez képet úgy érzem olykor, hogy apám 'semmiség').


Pár napja valahogy bejött a lakásba egy patkány. A fürdőben kötött ki, a mosógép mögött. Anya felhívta nagyszüleimet, hogy mit tegyen (apám kint dolgozik külföldön, nem sokat van itthon). Mondták, hogy aznap délután eljönnek kiirtani a jószágot. Aznap délelőtt anyával takarítottunk, majd arra lettem figyelmes, hogy megérkeztek a nagyszüleim. Nagyapám a fürdőben elintézte az állatot. Ez idő alatt nagymamám önkényesen beállt takarítani, majd nagyapám a fürdőt rámolta ki. Kitakarítottam a szobámat, és több helyen is végeztem, majd elmentem a könyvtárba. Mire hazajöttem, a szobámat is kitakarította nagymamám (miután felsöpörtem, felmostam, portalanítottam, rendbe raktam mindent magamnál!!)! Úgy mentem el otthonról, hogy szóltam, nehogy csináljanak nálam bármit is, mert most takarítottam és ideges leszek (alapjáraton az voltam). Majd, amint itthon megláttam, hogy nálam is jártak, még idegesebb voltam és erélyesebben mondtam, hogy megkértem őket, hogy hagyják a szobámat, nem ezt beszéltük meg. Nekik állt feljebb, majd nagymamám mondta, hogy megfogok halni a por miatt (a szobám egyik sarkában van két bőrönd, amit baromi nehéz lesúrolni és könnyen ráragad a por, de nem vészes egyáltalán!) Különben nem zavarja, ha haragszom rá, neki már nem számít.

Másnap szintén megjelentek, valamilyen 'patkány elleni dolgot' tettek le a lakásban, de ez sem ment zökkenőmentesen. Aznap délután is mentem el otthonról. Nagyapám mondta, hogy megcsinálja a polcomat (műanyag talpak tartják a polcom lapjait, az egyik meglazult). Mondtam, hogy ne csinálja meg, nem szükséges. Nem akartam, mert a polcomon vannak a sminktermékeim, meg mindenem és azért utána azért tolnak le, hogy mennyi körömlakkom, sminktermékem van és 'arra verem el a pénzt' (pedig nem és nem akartam ezt hallgatni). Ezután se szó, se beszéd, megsértődtek és elmentek. Nagyapámék megjegyezték anyának, hogy én rosszul, trehányul vagyok nevelve, ők csak jót akarnak, stb.


Oké, hogy jót akarnak, de marha rosszul tálalják. Ha náluk vagyok, nem bírok ott lenni 1,5 óránál tovább. Mindig leszólnak, vagy belém kötnek valamiért. Hol azért, mert mindig ki van lakkozva a körmöm, hol ezért, hol azért. Ebben az a 'legszebb', hogy nem mindig mondják a szemembe, csak a hátam mögött, és úgy jut vissza hozzám a 'kedves' megjegyzésük, hogy egy másik családtag elmondja ezt nekem. Kisebb koromban is többször lehordtak mindennek, szidtak, mert éppen olyanjuk van. Bevallom, rosszul érzem magam, ha náluk vagyok, vagy ha ők jönnek.


Normális a helyzet? Mit tudok tenni?


N



2014. dec. 14. 16:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Az enyémek is ilyenek, sőt szerintem a legtöbb nagyszülő ilyen, néha baromira idegesítenek de tudom hogy ők más világban nőttek, csak jót akarnak. Ha nem tetszik amit mondanak elengedem a fülem mellett vagy terelem a témát. Addig szeresd őket míg még teheted, akármilyenek is legyenek!
2014. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Ez tényleg nagy probléma! D.
2014. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Öregek és nem jó nekik semmi más, tipikus kötekedős nyugdíjasok. Ha ennyire értetlenek is és mindig csak "jót akarnak", akkor vagy rájuk hagyod és elfogadod a segítséget (ugyan nem kéne ennyit rinyálni azon, hogy még egyszer nálad is kitakarítottak, nem halsz bele és elég fölöslegesen csinálod a cirkuszt ezen) vagy pedig rágjátok tovább egymást. Te a tudálékosságoddal, ők a makacsságukkal. Kettőtök közül őket már aligha lehet megváltoztatni a korukból kifolyólag, neked meg nincs több eszed náluk.
2014. dec. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Jaj! Az első soroknál azt hittem valami nagy tragédia van!k


Na mindegy. Szóval: ezek azért nem nagy dolgok persze mindenkinek a maga baja a legnagyobb.

Az én anyám is folyton rendezkedett a szobámban és mindent százszor kell neki elmondani sokszor csak sok-sok üvöltözés után értette meg, hogy egy húszon éves lányt már ne nézzen gyereknek.

A körömlakk meg hát...szerintem ők más korban éltek, más nevelést kaptak, az ő korukban nem volt divat az ilyesmi talán nem is tudtak volna hozzá jutni. Régimódiak.

Ahogy látom segítőkészek, talán túlbuzgóak és sérti az önérzetüket ha nem hálálkodtok eleget, na meg aztán eléggé otthon érzik magukat nálatok.

Szerintem egyszer mondd el nekik, hogy a rosszul neveltség nem a körömlakknál kezdődik mert ez egy mindennapos használati cikk és ha valami bajuk van akkor neked mondják el ne a hátad mögött mert úgyis eljut hozzád és ez nem vet rájuk jó fényt.

Ha annyira zavarnak akkor ne menj át hozzájuk de akkor ti is oldjátok meg a problémáitokat nélkülük.

2014. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Azért ez nem a világvége :D Ők más értékek szerint nőttek fel, nekik ez furcsa, hogy festék meg lakk meg ilyenek, azt akarják, hogy rendes lány legyél. Náluk ez ennek a mércéje, vagyis ez is. Gondolom tizenéves vagy, majd ha felnősz akkor látják, hogy remek lány lettél és már a hangot is jobban megtaláljátok majd. A takarításból meg nem kéne ügyet csinálni meg a polcból sem, mert apukád nincs ott, hogy megcsinálja. Örülj, hogy van kire számítani, ha baj van.
2014. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Semmi sem jó nekik. Abba is belekötöttek, hogy milyen 'lassan' főzök és nem ezt láttam tőlük....


Mostanság van elég gondom nélkülük is, nem hogy velük. Sajnálom, ha úgy tűnt, hogy tudálékos vagyok. Pedig, ha ismernél...

2014. dec. 14. 16:40
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor láttam hogy milyen hosszúra nyúl a kérdés, azt hittem valami komoly próbléma van :)Te jó ég:) A problémád alapján olyan 13-14 lehetsz :)

Ha ekkora gond hogy a szobádba mennek, zárd kulcsra. Ha félsz hogy meglátják a cuccaidat, tedd dobozba. Ha bezsólnak engedd el a füled mellett. De tényleg nehéz basszus segíteni, mert ez olyan szintű gond hogy tényleg csodálom hogy ezt valaki gyakorira kiteszi.

2014. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"majd nagymamám mondta, hogy megfogok halni a por miatt"

Sajnos, a kor nem jár feltétlenül bölcsességgel.Próbáld egy kis derűvel-megértéssel fogadni, tudva: egy vélemény mindig csak egy vélemény, nem az Igazság.

2014. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Ezek aztán hatalmas problémák... azt hittem azon akadsz ki, hogy hogyan juthatott be egy patkány a lakásba???

Hány éves vagy, hogy ilyen dolgokból csinálsz ügyet? 15?

2014. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor elkezdte olvasni,én is azt hittem valami hatalmas gond lesz...aztán mikor végig olvastam azt mondtam: " ennyi?"


Jó neked,és irigyelek,hogy ekkora problémád van :) Bár csak nekem lenne ez a gondom...


Igaz sokszor nálam is apám kötekedik hogy miért nem keverem már meg,odaég stb..de próbálok vele nem foglalkozni..Nagyszülők meg már csak ilyenek..

2014. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!