Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tehetnék ebben a helyzetben...

Mi tehetnék ebben a helyzetben? A házasságunk menthetetlenül kihűlt, én beleszerettem egy kollégámba és szeretnék elválni, de azzal tönkretenném a férjemet.

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk házasok, két lányunk van (5 és 3 évesek). A házasságunk kihűlt és egyikünk sem tesz már érte semmit, a lányok miatt vagyunk még együtt. A férjem imádja a gyerekeit, rengeteget foglalkozik velük, nála jobb apát el sem tudnék képzelni, de férjként csapnivaló. Eddig beletörődtem a helyzetbe, de most az egyik kollégámmal úgy tűnik kölcsönösen egymásba szerettünk. Nem csaltam meg a férjemet, nem is fogom, a kollégám is azt mondta türelmesen vár amíg le tudom zárni a dolgokat. Ahogy végiggondoltam az egészet rájöttem, hogy ha elválok, akkor azzal a férjemet mind lelkileg, mind anyagilag lenullázom. Nem tudna a meglenni a lányok nélkül, ezt meg is értem, mert én is így vagyok ezzel. Úszik az adósságokban, egyszerűen nem lenne pénze albérletre, rezsire, élelmiszerre. Nem tudom mit csináljak. Csak én látom most ennyire kilátástalannak az egészet vagy tényleg az?
2013. jún. 17. 07:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
Csak azért,hogy neki jó legyen,ne gyötörd magad.Jobb lesz ha vele maradsz,közben boldogtalan vagy?Nem lehet már sehogy sem megoldani a problémátokat?Semmi nem segít már?
2013. jún. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Vagy talán kezdjetek el tenni valamit a házasságotokért...
2013. jún. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
10%

minek elválni,

álljatok neki dugni a kollégával ,azt kész,

látszólag a család is megmarad,meg mindenki jól jár,

rengetegen ezt játszák el,

2013. jún. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
34%

A lányaidra nem is gondolsz? Az ő érzéseik nem számítanak?

A házasságod hozd rendbe, ne másik pasast keresgélj.

2013. jún. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Mégis mit tehetnék én, ha a férjem szerint minden rendben van?

Van tiszta ház, tiszta ruha, van főtt étel, lehet játszani a gyerekekkel, lehet sörözni a haverokkal, lehet ülni a gép előtt. Neki ez a tökéletes élet, nekem nem.

Én szeretnék beszélgetni a társammal, szeretném ha lennének közös programjaink, szeretném ha a problémákat nem csak egyedül kellene megoldanom, szeretném ha valaki társként, sőt, nőként nézne rám.

Nem az a típus vagyok aki félremegy. Eddig magamnak sem ismertem be, hogy több van közöttünk mint munkatársi kapcsolat, de már nem tudom nem észrevenni.

4 éve még azt hittem meg tudom menteni ezt a házasságot, de mostanra feladtam.

2013. jún. 17. 07:56
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérj tanácsot, ahogy tőlünk is, de inkább ebben járatos szakemberektől, pl. válási mediátortól. A neten is lehet ingyen.

Én kívülről máris több variánst látok, mint Te, és remélem, tudok segíteni egy ablak kinyitásával (mások majd kinyitnak más ablakokat is:)).

1. Beszéljetek egymással egymásról, hogy ki mit érez. hátha a férjed is hasonlóan gondolkodik a helyzetről. A dolgok kimondása a legnagyobb lépés a megoldás felé.

Nem tudom, milyen mértékben van tisztában ő ezen érzéseiddel, töprengéseiddel.

2. Rajtatok múlik, miylen egyezséget hoztok, miylen mértékben alakítjátok át az életeteket. Ezt lehet a házasság keretein belül is, de el is lehet válni, és úgy is segítheted anyagilag a férjedet, és szétköltözni sem kell. Amennyiben úgy döntötök, mindenkinek lehet külön lakrésze is. Meg lehet egyezni úgy is, hogy elváltok papíron, de minden marad a régiben, azonban heti 1,4, stv. éjszakát külön fedél alatt töltötök (így vannak esték, amiket a gyerekekkel közösen tölthet, és a függetlenségetek is kialakul!).


Számtalan variáns van, szabadon alakíthatjátok igényetek szerint!

2013. jún. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

Még azt hozzáteszem, hogy az együmaradás legkevésbé sem szolgálja a gyerekek érdekét, ezt mindenki tudja, aki csak egy bulvárlap-szintű pszichológiai cikket is olvasott a témában, hát még a jobban járatosak!

a gyerek nem a kimondott és mutatott dolgokat veszi, hanem a légkört. Azt fogják megtanulni tőletek, hogy nincs lehetőség változtatni, ha a dolgok nem mennek jól, és hogy a szerelem nem tljesedhet be, mert társadalmi akadályai vannak, és harmadikként meg azt, hogy a szülők diszharmonikus érzelmi hátterében kell létezniük - ezeket tudod elérni "az érdekükben" együttmaradással.

2013. jún. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
5: Miért, 4 éve mi volt, amitől meg kellett menteni?
2013. jún. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

"Van tiszta ház, tiszta ruha, van főtt étel, lehet játszani a gyerekekkel, lehet sörözni a haverokkal, lehet ülni a gép előtt. Neki ez a tökéletes élet, nekem nem. "


Ez pótanyai szerep. Nem csoda, hogy nincs köztetek semmi olyan, ami egy párkapcsolat tartalma.

Te is tudnál ezen vltoztatni, pl. úgy, hogy kivonulsz az ellátó szerepből. Felnőtt férfi, az a minimum, hogy önellátó, és az elvárható, hogy fele vagy egész részben még Rád és a gyerekeidre is megcsináljon dolgokat.

Ahogy látom, még anyagilag sem önálló.

Gyerek.

2013. jún. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%
Közös felügyelet válás után, akkor ugyan annyit vannak vele mint veled. Ha házasság alatt vettetek valamit lakást például akkor az közös, így valami pénzhez is jutna.
2013. jún. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!