Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miket tartasz meg a tárgyai...

Miket tartasz meg a tárgyai közül egy közeli családtagod elvesztése után?

Figyelt kérdés

Szempontokat is léci írjatok, mi szerint választotok a cuccai közül. Ruhák, használati tárgyak, bútorok, könyvet stb.

Illetve példákat.



2022. aug. 13. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte csak olyat, amit én is tudok majd használni.


Pl. apámtól elraktam egy pipatömőt (meg volt egy bontatlan pipadohány is). Nagyapámnak volt egy nagyon régi borotvája.

2022. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ami jellegzetesen hozzátartozott. Apám pipáját, nagyim bibliáját és szakácskönyvét.
2022. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ami az életében különösen fontos volt, vagy nagyon személyes.
2022. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez szerintem nagyon egyeni. En pl tartottam meg butort is a nagymamamtol, mert tetszett es illett a lakasomba is. De ha nem fert volna el, nem tartottam volna meg.


Szoval lehetnek erzelmi,de praktikus okai is szerintem. Mindenki dontson ugy, ahogy neki jo.

2022. aug. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyéni. Nagymamámtól én régi, személyes tárgyai közül többet megtartottam, amik erősen rá emlékeztetnek. Volt egy-két váza vagy gyertya is, ami évtizedekig állt a nappalijában, és rá emlékeztet, plusz egy étkészlet. Na, meg a receptgyűjteménye, amiknek nagy részét együtt próbálgattuk ki annak idején. Ruháit, bútorait mindet eladományoztunk.
2022. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sok dolgot tartottam meg. Mindent, amiről azt gondoltam, meg hasznos lehet: butor, műszaki cikk, konyhafelszerelés, könyv stb. Még ikonikus személyes targyakat: karórát, bicskát, rádiót, disztargyat stb.

Az elhasználódott dolgokat dobtam ki, a ruhák legnagyobb részét, eladtam egy csomó könyvet meg dísztárgyat.

2022. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
teljesen szeméylfüggő ki mihez ragaszkodik.
2022. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Én anya gyűrűjét. Sajnos már nincsen meg.
2022. aug. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagymamám néhány ékszerér, amit tudtam hogy fogok hordani.
2022. aug. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nagyon vastag üvegű cukortartót tartottam meg a nagyszüleim emlékére. Giccses, nem túl praktikus, de használom a mai napig. Minden nap eszembe jutnak róla.

Nekem az a szempont, hogy mi az, ami kedves emlékeztető a szeretteimről, mi az, amit ők nagyon szerettek, és én is tudom használni.

2022. aug. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!