Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógornőiddel, sógoraiddal...

Sógornőiddel, sógoraiddal milyen a kapcsolatotok? Mikor volt a kapcsolatotok legjobb és legrosszabb pontja?

Figyelt kérdés

2022. aug. 29. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Hát nekem még csak egy igazi sógorom van, a nővérem férje. Kb 2015 óta vannak együtt, ha eddig nem mélyült el a kapcsolatunk, akkor ezek után se fog. 33 éves, én 18, nem sok közös témánk van, a nővérem is 28 éves, korán el is költözött. Vele is csak a gyerekekről tudok beszélni, van két kisgyereke, akikre sokszor vigyázok.

Legjobb időszak a sógorommal való kapcsolatomban nem volt, bár minden héten találkozunk. Én nem szólok bele az ő dolgukba, ő nem szól bele az én dolgomba, a nővéremet is sokszor csitítja, amikor anyuék megengednek nekem valamit, ő meg nem akarja (bár nem tudom mi köze van hozzá, de mindegy).

Legrosszabb, amikor egyszer összeszólalkoztunk az az volt, amikor nyitva hagyta este a bejárati ajtót, bejött egy denevér és úgy kellett kikergetni a házból. Ő hagyta nyitva és rám fogta, meg összeszidott nővérem előtt. 2 hétig nem is mentem hozzájuk, utána úgy tettünk mintha mi se történt volna.

2022. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Amolyan semleges, nem vagyunk nagyon jban se, de probléma sincs semmi.
2022. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

4 sógornőm és 1+1 sógorom van.


Sógornők:

- öcsém felőli sógornőm: vele hullámzó a viszonyom, mindig is az volt. Az unokahúgomat odalökték hozzám, amikor kicsi volt, mi neveltük anyámmal, majd pár hét múlva elvitték. Nekem ez egy hatalmas törés volt az életemben, pomt amikor kezdtünk összecsiszolódni, akkor vették el. Nem is akartam visszaadni, csak rendőrséggel fenyegettek. Az utóbbi 5 évben jó a viszonyunk, sokat beszélünk telefonon (ország másik végébe lakik).

- férjem felőli sógornőm: férjem nővére. Vele igazán jó sose volt a kapcsolatom, igénytelen nőnek tartom őt is meg a férjét is, 2009 óta nem beszélünk egyáltalán, de előtte se volt sok közünk egymáshoz. Egy faluban laktunk pár évig és ennyi.

- férjem felőli sógornőm: az ő lánya egyidős az enyémmel, a lányom keresztanyja. Voltunk rosszba (bár a mi családunkban kivel nem voltam rosszba?), anyósomék temetésén tett kijelentéseket, vádaskodásokat, félig-meddig megbocsátottunk egymásnak

- férjem felőli sógornőm: vele nagyon jó viszonyom van, sokszor nem értünk egyet, de meg tudjuk beszélni, és se ő, se én nem kapunk össze azért, mert más véleményen, allásponton állunk.


Húgomnak két férje volt:

- a volt férjével nagyon jó kapcsolatom volt, már lassan körülbelül 20 éve elváltak a húgommal, de még mindig ha összefutunk (ami ritkán van), megkérdezzük a másiktól, hogy hogy van, meg kivel mi történt.

- a második volt férjével sose volt se jó, se rossz viszonyom. Semmilyen érzést nem vált ki belőlem.

2022. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Férjemnek van egy húga és egy öccse, velük nulla a kapcsolat (nem csak az enyém, férjemé is).

Nekem egy nővérem van, az ő férjével olyan semmilyen. Külföldről ha hazajönnek, akkor találkozunk, de amúgy nem keressük egymás társaságát.

2022. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én lakok, ott az a hagyomány, hogy sógor, sógornőként hivatkozunk a másikra válás után is (nyilván a volt férjre volt férjként, exférjként hivatkozunk, de a sógor az megmaradt, de külön szedem őket).


Első férjemnek van kettő húga. Az idősebbik húgával sok vitánk volt, mert olyan mint az anyja, és nagyrészt hozzátett a válasunkhoz a megcsaláson meg egyéb disznóságán kívül, hogy a volt férjemet az anyja láncon tartotta, igazi anyuci pici fiacskája szituációk uralkodtak, és mivel anyósom jobbján mindig ott volt az elsőszülött lánya, így vele is volt pár veszekedésem.

A volt férjem kisebbik húga tipikusan az a kisgyerek volt, aki nagyobb kihagyás után született, és ilyenkor a kicsi az úr. Sarokba akarta állítani már 5 évesen a testvéreit, akinek már akkor családja volt (8 éves volt, amikor a lányom megszületett). Mindig minden rá volt hagyva, de azóta már lenyugodott. Velem nem nagyon van viszonya, viszont a lányaimmal annál inkább, 8 és 11 évvel idősebb náluk, nagytesóként funkcionál az ő életükben, nagyon erős a viszonyuk. Mivel ő is meg a nagyobbik lányom is a vallás felé fordult, így együtt mentek táborokba, és már együtt táboroztatnak is (szervezői munkában segítenek).


A férjemnek van egy öccse, aki az édestesója, van két féltesója (apja felől)és egy mostohatesója (anyja második házasságából).

Az édestesóval jó a viszonyunk, többnyire értjük egymás vicceit.

Az egyik féltesó az apósom első házasságából született lánya, vele semmilyen kapcsolatom nincs, a nevét tudom és ennyi, kint él külföldön. Másik féltesó férjem húga, 11 éves, harmadik házasságából született az apósomnak egy lánya. Volt férjem kisebbik húga és ő kezet foghatnak, teljesen egyeznek.

A mostohatestvérével baráti kapcsolatom van, szoktunk elmenni együtt nyaralni, kirándulni, vagy csak úgy sétálni.

A második férjemtől való sógorom, sógornőimmel lazább a kapcsolatom, anyós és após sincs annyira közel és ez így van jól.

2022. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Férjemék 10-en voltak testvérek, de szétszéledt a család, így csak 2 testvérét ismerem, velük is csak párszor volt alkalmam találkozni.


A nővérem és a húgom férjeit futólag ismerem, a húgom férjével egy osztályba jártam általános iskolában. Ott is hagyta a nővéremeg és a húgomat is a férje elég hamar. Öcsém feleségét nem ismerem, nem tudom, hogy van-e neki. 25 éves volt, mikor utoljára találkoztunk, spanyol állampolgár lett. 65 éves vagyok, ő 63 lenne, valószínűleg meghalt.

2022. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Férjem oldaláról van 3 sógornőm és 2 sógorom. Testvérem oldaláról van egy sógornőm.


Legidősebb sógornőmről nem tudok semmit, kitagadták, állítólag kint él külföldön, Svájcban mosogat:)

Középső sógornőm nagyon barátságos, jó viszonyt ápolunk, sokat segített a gyerekek körül, imád velük lenni, a gyerekek is imádják őt. Sajnos neki már nem lehet soha gyereke. Többször aludt nálunk, gyermekágyas időszakban is átjött, amíg a férjem nem jött haza.

Legkisebbik sógornőmmel osztálytársak voltunk 2 évig általánosban. Vele semmilyen a viszonyom, NB1-es játékos, ki szoktunk menni a hazai meccseire, ennyi.

Legidősebb sógorom bár közel lakik hozzánk, semmilyen kapcsolatunk nimcs vele. Nagy is a korkülönbség, 20+ év.

Legkisebb sógorom még gyerek, 15 éves. Vele 3x találkoztam, ebből egyik az esküvőnk volt.


Öcsém feleségével rossz a viszony. Az anyja örökölt a nagybátyjától 150 milliót, + kocsit, házat. Vannak vállalkozásaik, forog náluk a pénz rendesen. Beképzelt, arrogáns népség a sógornőm és családja, és az öcsém is átvette a stílusukat elég szépen. Nem is tartjuk a kapcsolatot, családi összejöveteleken hozzánk se szóltak sose, előttünk számolták a pénzt, stb.

2022. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 sógorom és 1 sógornőm van.Semleges a viszonyunk és szerencsére így probléma nincs soha.Az első sógorom párja egy idióta,a másik sógorom párja aranyos,a sógornőm férje se túl szimpatikus.
2022. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Férjem nem beszélt a családjával, így nem volt semmilyen kapcsolatunk.
2022. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Hug férjével egyszer nagyon összevesztünk, kapott egy-két csicskalángost, azóta nem beszélünk, ez olyan 5-6 éve lehetett.
2022. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!