Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőkkel való kapcsolat...

Szülőkkel való kapcsolat tartás ilyen mintával? (többi lent)

Figyelt kérdés
Azokhoz szólna a kérdésem, akiknek legalább az egyik szülőjük megszakította a saját szüleivel a kapcsolatot, Pl apuka a szüleivel. Ez a minta ment továbbil vagy nem, csak a nagyszülőkkel nem volt egyszer sem találka?

2022. szept. 1. 05:16
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Ez milyen kérdés már. Ha akarod valakivel tartani a kapcsolatot, akkor tegyél úgy!
2022. szept. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintát kell követni hanem azt hogy te hogy érzed helyesnek.
2022. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát hogy ha apukád megszakította a szüleivel a kapcsolatot, akkor azokkal a nagyszüleiddel te sem veszed fel a kapcsolatot, így érted?
2022. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyámmal megszakította a kapcsolatot az anyja amikor én kb 4 éves voltam. Soha nem kerestek engem. Egyszer amikor mentünk anyámmal a falujukba a temetőbe, találkoztunk (nagymamával, anyám nővérével, annak a fiával) . Anyámat se ismerték fel. Beszéltünk pár szót, hullottak a krokodil könnyeik. Azt mondták majd felkeresnek facebookon és tartjuk a kapcsolatot (vannak közös ismerőseink, megtaláltak volna). Azóta se jelentkeztek.
2022. szept. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Apai nagyszüleimmel kölcsönösen megszakadt a kapcsolat végérvényesen. Anyai nagyapámmal meg kellett szakítanunk a kapcsolatot, mert állandó adósságokat halmozott, és velünk akarta kifizettetni, tényleg nagyon durva volt az öreg, valami szociopata lehetett annyi embert sikeresen manipulált hogy adjanak neki pénzt. Anyai nagyanyám se normális, de még mindig ő a legnormálisabb a 4 nagyszülőm közül, de állandóan írok ki ide róla kérdéseket, mert sokszor nem tudom rendesen kezelni vele a problémákat, van hogy pár hónapra eltávolodok tőle. Hozzátenném, hogy ő is egy pszichiátriai eset. Tudom mitől félsz, a traumák öröklődnek családon belül, múltkor volt erről egy cikk. A kapcsolat megszakítás nagyon durva, látod sokszor átéltem, de van amikor ezzel mented meg magad a további traumáktól. Ismerni kéne a helyzetet, miről van szó, van-e más kiút? Kegyetlen, lelketlen, számító emberekkel meg kell szüntetni a kapcsolatot, ha rombolóan hatnak rád, nem muszáj oda tartani a másik arcodat is, pusztán rokoni szál miatt. Sokan a rokonokkal a leg kegyetlenebbek, mert tudják hogy nekik muszáj elviselni, hát nem!
2022. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3-as: Pl. arra értettem, hogy ha pl. apukám megszakította a kapcsolatot a saját szüleivel, akarva akaratlanul, követem a mintát és én se tartok a szüleimmel kapcsolatot.
2022. szept. 1. 16:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont fordítva sült el. Apámmal meg kellett volna szakitanom a kapcsolatot, de mivel már volt ilyen a családban, mindenki f*sott a helyzettől, én meg nem bírtam azt a nyomást, így nem tettem meg. Életem legnagyobb hibája volt.
2022. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak a szülő viselkedésének. Én nem tartom a szüleimmel a kapcsolatot, (oka van) viszont mindent elkövetek annak érdekében, hogy az én gyerekeim ne cselekedjenek így velem. Tehát nem fogok okot adni arra, hogy megszakítsák velem a kapcsolatot.
2022. okt. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!