Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik eldöntötték, hogy befejez...

Akik eldöntötték, hogy befejezik a szülőkkel való kapcsolattartást, mi vezetett idáig, és mi volt a végső lökés,hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Apám alkoholizmusa évek óta rombolja a családi viszonyt, én végtelenül szeretem őt, de ha iszik átalakul valami primitív ősbunkóvá, folyamatos jelenetek, drámák jellemzik az összes ünnepet, sokszor sírva menekülök el, nekem nagy lelki gyötrelem, de néha ő nem is emlékszik. Teljesen alkohokistává fog válni, nem bírom nézni az üveges tekintetét, alkoholtól puffadt arcát, borzalmas! Nagyon jó ember lenne, de részegen kötekedik, folyamatosan kezelni kell a hangulatát, nem bírom tovább, alig járok át hozzájuk, vannak békédebb időszakok, de mindig kikészít idegileg. Most ott tartok, hogy letiltottam mindenhonnan apámat meg anyámat is, anyám se piskóta, de most erre nem térek ki, azt már feldolgoztam valahogy, na de hogy apámmal ilyen legyen a kapcsolatom, nem bírom elviselni. Hogyan lehet feldolgozni ezeket a dolgokat? Hasonló tapasztalatú emberek válaszait várom, akár történetét.

2022. jan. 30. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Apádnak 5-6 alkoholosan műsorát vedd föl videóra/hangrögzítővel és amikor józan, illetve épp békés hangulat van akkor mutasd meg neki, hogy ezek miatt egy időre elmész "kiszellőztetni a fejed". Ugye megérti.
2022. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Buf válasza:
96%
Csak akkor keresd a társaságát amikor józan, mond el neki hogy ha részeg megbánt és ez neked nem hiányzik. Próbáld helyén kezelni a helyzetet és elfogadni hogy apád valószínüleg így marad, ha sikerül neked is jobb lessz.
2022. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem könnyen ment. Akinek fel kell dolgozni egy xar ember elhagyását az életéből, annak nem fáj eléggé. :)

Egyszerűen csak nem tartom már őket semmilyen hozzátartozómnak. Van elég ember aki szeret. Barátok, férj, gyerekek. Nem hiányzik az életemből más. Teljes elhidegülésnek mondanám. De ehhez az kell, hogy ne legyenek ilyen cérnaidegeim.

2022. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérjél tőle egy rakás pénzt, (gondolom ők tartanak-és tartottak el) és: FUTÁS! Ha elfogy a lóvé majd vissza mész egy pár napra.
2022. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem, itt keresnék segítséget: [link]
2022. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy is tudja hogy miylen részegen, hiába lenne neki megmutatva, ettől nem fog leállni.
2022. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Apám meglopott minket a testvéremmel, utána (miután vissza akartam kapni az ellopott pénzt) a fejemhez vágta, hogy "Felneveltem 2 gyereket, de hogy minek, azt nem tudom". Ezek után szemrebbenés nélkül megszakítottam vele a kapcsolatot. Illetve levelezgetünk, mert feljelentettem lopásért.
2022. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Apám megcsalta anyámat. Anyám meg összetört. Nekem ennyi elég volt belőle.
2022. jan. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Apám már 18 éve halott, alkesz volt,mindegy is már. Anyámmal úgy ahogy működtek a dolgok, sikerült kitörnöm, még magamhoz is vettem én hülye. Egyszer csak saját családot akartam, a feleségemet lehordta mindenféle szakadéknak, velem üvöltött, hogy rohadjak meg (az egész történetet nem írom ide, biztosan én is hibás voltam valamelyest) - akkor ügyvédhez fordultam, mindezek után kifizettem innen, de azóta max karácsonykor, születésnapkor felhívom, de ennyi. Az unokáját sem látta. Ha latni akarja, beszélje meg a feleségemmel.
2022. jan. 31. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%
Előző vagyok: Nem volt örömteli, de elengedtem. Elfogadtam, hogy csak kihasználtak. Élem életem, s egyre csak jobban.
2022. jan. 31. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!