Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadta a nagyobbik...

Hogyan fogadta a nagyobbik gyerek, hogy testvére lesz?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, akinek a gyereke nem várta a kistestvér érkezését? Vagy kijelentette, hogy nem akar testvért? Mi lett végül? Megbarátkozott vele?
2010. szept. 24. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alig egy év a korkülönbség köztük, így a nagyobbik sosem közölte a véleményét a kisebbik érkezésével kapcsolatban.:)
2010. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És később sem? Tehát sosem mondta, hogy "minek szülted?". Én emlékszem nagyon sokszor mondtam anyának amikor kicsi voltam, hogy minek kellett :D Mondjuk én akkor már majdnem 4 éves voltam, úgyhogy azért bőven tudtam kommunikálni vele. A születése után semmi bajom nem volt vele kivéve akkor amikor elkezdett járni, mert akkor már a magánterületeimre férkőzött :D
2010. szept. 24. 23:29
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem, sosem volt ilyen. Egy gyereknek - ha külön nem mondják neki - meg sem fordul a fejében, hogy az ő és a testvére születése akarat kérdése, döntés következménye. Te már 4 éves voltál, amikor a kistesód született, a szüleid nyilván kérdezgettek előtte, hogy akarod-e, örülsz-e neki stb., ezért fogalmazódhatott meg benned, hogy nem lenne muszáj a világon lennie. Nálunk mikor az első lányom kezdett ráeszmélni a világra, már ott volt a második is, így az ő kis fejében szerintem nem is létezik a világ a testvére nélkül.
2010. szept. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk családi sztori, hogy amikor a húgom hazahozták a kórházból, akkor szertartásosan kimásztam a rácsos ágyból és közöltem, hogy akkor én mostantól nagylány vagyok és a kanapén alszom, átadom neki a régi helyem. Hároméves voltam akkor.


De később sem merült fel bennem, hogy miért van testvérem. Ez számunkra mindig is természetes volt, hogy az embernek testvére van. Azokra néztünk furcsán, akiknek nem volt.

2010. szept. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát, engem sosem kérdezgettek, legalábbis erre nem emlékszem, arra igen, hogy ameddig még nem tudott járni mindig aggódtam, hogy ellopják, addig jóban voltunk, utána kezdődött a testvérféltékenység és akkor voltam dacos, hogy mégis minek lett nekem testvérem, mérnem vagyok elég, de jóban vagyok a tesómmal, mondjuk mostmár felnőttek vagyunk mindketten, de kamasz években sem volt semmi baj, szóval csak akkor amikor ugye elkezdett járni és játszani akart velem meg a szomszéd gyerekkel (mi legjobb barátok voltunk) és akkor eléggé sírós volt amikor nem akartunk vele játszani, akkor mondtam néha ezt mérgemben.
2010. szept. 24. 23:42
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Elmondtuk neki, és fingott egyett. Kb. ennyire érdekelte. Aóta már akkor is fingik, ha kiejtjük a testvére nevét. Az óvónő szerint el kellene vinnem pszichológushoz, vagy igénybe vennem az óvodai szakembert.
2010. szept. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
78%
utolsónak: Szerintem tényleg el kellene vinned pszichológushoz. Ebből nagyon súlyos problémáitok lehetnek. Következőleg pl. beszarik.
2010. szept. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek nemsokára születik meg a kistesója ő nagyon jól fogadta : bnőm 20éves
2010. szept. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

egy ismerősöm 5 éves kisfia először azt mondta az újszülött kishugára, hogy dobják ki a kukába... :D

azóta meg imádja, puszilgatja... :D

2010. szept. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!