Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem nem szereti a...

A feleségem nem szereti a nagyobbik lányunkat a születése óta. Pedig jó gyerek. Soha nem dícséri nem szeretgeti a kicsivel ellentétben.6 és 3 évesek a gyermekeink. Mit tehetnék? Folyt. Köv.

Figyelt kérdés
A szívem szakad meg amikor látom, hogy a nagylányom mennyire igényelné az anyai szeretetet. Én imádom mindkettőt egyformán de ez nem elég hiszen ketten neveljük őket. Gyakori a vita is a párommal ha a nagyobbik lányomat a védelmembe veszem oktalan fejmosások miatt. Hogyan javíthatnék ezen az anya-lánya kapcsolaton?
2010. ápr. 29. 12:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
próbáld meg a párodnak megmagyarázni h a másik gyereknek is szüksége van rá. talán ha időd engedi töltsetek ti a nagylánnyal több időt! vidd őt magaddal kirándulni, sétálni, mozizni akármit. érezze h ő is ugyanolyan fontos mint a kicsi.
2010. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Kizárólag úgy, hogy a feleségeddel beszélsz, és beszélsz, és újra beszélsz, ameddig be nem látja, hogy neki, mint embernek, mint szülőnek, mint anyának kötelessége igazságosnak, emberségesnek, hűnek és odaadónak lennie mindkét gyermeke felé közel egyforma mértékben, mert felelősséggel tartozik értük. Ezen túlmenően nyilván van erre szakosodott pszichológus, akit lehet, hogy nem ártana felkeresni.
2010. ápr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
48%
Tulajdonképpen sehogy, a szeretet az egy ösztönös érzés nem lehet belenevelni az anyába. Majd 20 év múlva amikor betegen fog köhécselni egyedül nem fogja érdekelni a nagyobbik lányodat, akkor majd bánni fogja.
2010. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

es milyen volt a kapcsolata a nagyobbikkal meg a kicsi szuletese elott?

a terhesseg ota, vagy a szulet ota ilyen? pontosan mikor kezdodott a dolog?

2010. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%
És miért ilyen, nem mondta?
2010. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Az én lányom soha nem fog elfordulni az anyjától mert nagyon jó lelkű.

Már a párom szülei is kérték, hogy változtasson ezen a viselkedésén de azt mondja nem tud. A pszihológustól teljesen elzárkózik...

Már 6 éve küzdök a szó szoros értelmében a kapcsolat javítása érdekében. Már a válás is szóbakerült sajnos az ő részéről. "Neveljem én ha annyira össze vagyok nőve vele" mondja, és ezzel rendszerint le van zárva a téma a részéről...

2010. ápr. 29. 13:11
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem szakemberhez (pszichológus?) kellene fordulnia, sőt, már 4-5-6 éve kellett volna. (A feleségednek.)


A kislányt nagyon sajnálom. Lehet, hogy élete végéig szív majd ezzel, önbizalomhiányos lesz, párkapcsolataiban meg majd mindent eltűr, csak hogy szeressék. Az ilyen nőket szokta verni meg csalni a férje.

2010. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

Számomra eleve elítélendő, ha egy anya ilyen kisgyerekhez így áll hozzá. Az, hogy tinédzserkorban megromlik a kapcsolat, már érthető, de előtte?...

Mindenképp beszélj a feleségeddel. Lehet, hogy nem akarta a gyereket, vagy valami rossz élmény köti hozzá (pl. egy nagyon rossz/kínos szexuális élmény, amit veled nem akar megosztani). Én azonnal felkeresnék egy pszichológust, mert a gyerek nem tehet semmiről, és hosszútávon ő szenvedi meg ennek a kárát.

2010. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

*"Neveljem én ha annyira össze vagyok nőve vele" mondja,


Tudod, most az jutott eszembe... ne haragdj meg érte, tényleg nem bántásból... de biztosan a te lányod? Lehet, hogy egy félrelépésre emlékezteti, azért nem szereti.

Vagy a kisebb van mástól, azért szereti jobban.


Csak egy felvetés.


De ha nem lenne valami gázos a dologban, akkor maga is mindent megtenne, hogy segítsen a helyzeten, nem zárkózna el pl. a pszichológustól.

2010. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Ez nagyon durva szerintem. Meg kell próbálnod

vele beszélni, de szinte hallom is a választ: "de én szeretem, csak...." Ez komoly gond egyébként, mert a kislánynak még sokáig szüksége lesz az anyukájára és, ha nem kapja meg a kellő gondoskodást az egész élete el lesz szúrva. De gondolom ezzel Te is tisztában vagy. Nem tudom milyen a kapcsolatod a feleségeddel. Ha nagyon jó, akkor talán elmondja mi lehet, ha nem akkor viszont szerintem valami szakembert kell keresni és visszanyúlni a probléma gyökeréhez.

Nehéz volt talán a szülése? Nagyon nyűgös, sírós baba volt? Nehezen kezelhető a gyerek? A feleséged esetleg nem első gyermek a családjában, akit elhanyagoltak? Talán ezek okok lehetnek bár erről egyáltalán nem a gyerek tehet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!