Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élvezem a szenvedést? Hogy...

Élvezem a szenvedést? Hogy felejtsem el ezeket a gyerekkori élményeket?

Figyelt kérdés

sajnos apám rengetegszer vert meg részegen kisebb koromban,anyám pedig a lelki terrort részesítette előnyben. a válásuk után én otthagytam az egész familiát és páromhoz költöztem. sajnos megmaradt bennem egy olyan rossz tulajdonság,ogy mivel megszoktam a verést,szidást,terrort,a végére már hiányzott ha nem volt.és ez mai napig néha előjön,pedig már 2 éve nem ott élek velük. a családi terroron kívül megvolt az iskolai is,ott is ütöttek,vertek az osztálytársak,főleg alsó tagozatban,aztán sulit váltottam. de egy-két akkori tanárom se volt kedvesebb,csak nekik fizikailag meg volt kötve a kezük. sose felejtem el mikor az ofő megalázott mindenki előtt,és elhordott mindennek.

ki lehet ezt nőni valahogy?néha csak ezért keresem a konfliktusokat,és erre nemrégiben jöttem rá,ahogy eszembe jutott kedves fizikatanárom mondata,ami sokat segített nekem akkoriban.ő volt az egyik legkedvesebb tanárom.

mi legyen?

17 leszek a jövőhéten


2010. szept. 26. 13:37
 1/9 A kérdező kommentje:
lány vagyok.
2010. szept. 26. 13:38
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha most nincs semmiféle terror az életedben még 1-2év és elméletileg megszokod h "nem kapsz" ezekből a dolgokból. És így elfelejted ezeket. 100%osan ugyan nem. de annyi h nem fogod kívánni.

18/F

2010. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ha jól csaj vagy, akkor ingyenes szadomazo oktatásban részesítelek!:D Ingyen, emberbaráti szeretetből!:)
2010. szept. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt, de megbocsájtottam apámnak, és most minden a legnagyobb rendben.
2010. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rosszabb volt a szüleimmel, de amióta nem élek velük, vigyázok, h még véletlenül se keressek olyan partnert, aki egy kicsit is hasonlít az apámra.Nem tudom elképzelni, h úgy éljek és szenvedjek, mint gyerekkoromban.Azóta eltelt 18év és nekem nem hiányzik, hogy megverjenek és megalázzanak.Valahogy dolgozd fel magadban a történteket, én is azt tettem.
2010. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szomorú amit írsz, s az a legnagyobb baj, hogy olyanná formálta a személyiséged, hogy akármilyen közösségbe kerülj, előbb-utóbb kiderül, hogy téged lehet bántani. Éppen ezért nagyon fontos, hogy ne érezz bűntudatot, hogy biztosan tudd magadban, hogy erről az egészről, ami gyerekkorodban veled történt te nem tehetsz, nem a te hibád, hanem a szüleidé. S ha majd eljön az ideje talán meg is tudod nekik bocsátani...

Fontos, hogy a viselkedéseddel se provokáld ki mások agresszióját - mint ahogy írtad is, keresed a konfliktusokat...

Tanuld meg hangosan kimondani, amikor úgy érzed, valaki épp megaláz, hogy "velem ezt nem teheti meg".

Ne a felejtést tartsd megoldásnak, hanem a feldolgozást, megértést. Ha eleget dolgozol rajta, meg fogsz tudni változni.

2010. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szakemberrel kellene ezt megbeszélned.

Örülj neki, h annak a korszaknak már vége!!csak ez számít.

Az nem lehet, hogy hiányzik neked a rossz..??

tényleg csak egy pszicho-akárki tudna rajtad segíteni, mert sajna ez a jövődre nagyonis hatással van, ne engedd, h hatással legyen!!elég volt annyi év szenvedés, még sok is volt, ne akard vissza!!!

2010. szept. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sokat segíthet neked Colin C. Tipping Sorsfordító Megbocsátás c. könyve. Nemrég jelent meg, 3500 HUF, de megéri.
2010. szept. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen csajoknak szoktak kelleni az olyan pasik akik ütik-verik őket. Aztán utána sírnak, sírnak de mégis visszamennek hozzájuk. Könyörgöm kislány, nem kell hogy megszokd a terrort! Elég nagy vagy már ahhoz hogy rájöjjél magadtol hogy nem kell az ilyen emberek társaságát keresni. Járj el szórakozni, ismerkedj hiszen fiatal vagy! Ne csak ülj a gép elött és siránkozzál régi dolgok miatt. Neked arra van szükséged hogy megismerkedj egy olyan emberrel aki jól bánik veled!
2010. nov. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!