Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyóssal együtt lakni?

Anyóssal együtt lakni?

Figyelt kérdés

Külföldön élek. Anyósomnak egyetlen szem fia van, a párom. Ismeritek az ilyet, ugye:D Nemrég született meg kislányunk. Nagyon hiányzik anyósomnak az unokája. Párom néha mondogatja neki, hogy nemsokára ki lesznek az évei, meg betölti a kort, és elmehet nyugdíjba, akkor majd kijöhet unokázni. Na én erre mondtam neki, hogy azt felejtse el, mert én nagyon szeretem anyósomat, de sajnos eléggé tisztaságmániás, meg gyerekként kezel egy kicsit még minket. Mindent meg akar csinálni, és én nem bírom ezt, mikor itt volt, frászt kaptam tőle, hogy egyfolytában pakolni akart, meg megcsinálni az én dolgomat. Ezért ilyenkor mindig kezébe nyomtam a gyereket. De nekem elég volt ez a pár hét, nem tudnám elviselni az év 365 napjában. Meg ha belegondolok, jó pár év még benne van, értitek. Meg olyat is mondott, hogy neki már ki lenne, ha egy pár év nem telt volna el munkanélküliben, meg azon az egy-két helyen rendesen be lett volna jelentve. Akkor már itt lehetne, én meg mehetnék vissza dolgozni. Na ennél a pontnál kijelentettem, hogy nem azért szültem, hogy más nevelje fel a gyerekemet. Tulajdonképpen egy kicsit örülök is neki, hogy kinn élünk, meg nem is, ilyen szempontból. Most pl jó lenne, ha napi pár órát átvállalná délutánonként, és akkor el tudnék menni úszni, hogy leadjam a fölös kilóimat. Viszont ha itt lenne, akkor itt kellene élnie velünk, ha meg otthon laknánk, akkor hótzihér, hogy minden nap az lenne a fő programja, hogy órákat töltsön nálunk az unoka miatt is. Minden hétvégén órákig beszélgetünk vele, hát nekem már az is bőven sok. 5-6 órákat beszélgetünk. Hiába mondom páromnak, hogy nem kéne.

Szóval csak érdekelne, hogy te élnél anyósoddal?


2010. szept. 26. 18:46
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
19:04-es, teljes mértékben igazad van...egyszer mi is leszünk anyósok, apósok. Remélem nem leszek rossz anyós:D
2010. szept. 26. 19:10
 12/25 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként minek kellene odaköltöznie,ahol ti vagytok.Sokkal jobb,ha többször utazik és igy mindenkinek jó lenne.
2010. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Sajnos arra sincs pénz, hogy többször utazzon. Eddig kétszer volt kinn, egyik utazását az anyukája fizette, másik utazását mi. De én nem arra spórolok, hogy anyós kijöhessen egy csomószor, nem olcsó a repülőjegy.
2010. szept. 26. 19:23
 14/25 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy nem haragítom majd meg anyósomat egy pár év múlva, ha ki akar jönni, én meg mondom neki, hogy nem jöhet. Úgy értem ide lakni. Mondogatja néha, és nem tudom, hogy mondjam meg neki, hogy nem...
2010. szept. 26. 19:25
 15/25 anonim ***** válasza:
68%
Sosem élnék a páromon kívül együtt senkivel akkor sem ha jóban vagyunk. Nekem szükségem van magánéletre.
2010. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
12%

Az isten mentsen meg minden anyóst az ilyen menytől!

Azt kívánom, hogy te majd ugyanebben a szituban legyél, mint most ő...

2010. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
67%

nálunk fordított a helyzet, mert a férjem lakik nálunk, anyámmal is. Ö nagyon jól elvan vele, inkább engem kezd idegesíteni anyám, mert nem veszi észre de ö is mindent meg akar csinálni helyettem. 3 hetes a kislányom de totál úgy viselkedik, mintha ö lenne az anyja. Kezdem úgy érezni magam mint egy idegen, már a saját gyerekemet is elveszi tölem. Már említettem neki, erre besértödött, hogy jó akkor soha többet hozzá sem nyúl egy ujjal sem. Pfff erre inkább nem szóltam... Sajnos megbékélt és a helyzet azóta változatlan:((

Kerüld el anyósodat mert te sem jársz jobban! Anyám is fogadkozott, hogy ö bizony nem fog beleszólni semmibe. Nem a fenét! Állandóan osztja az észt is pluszban! Sose higyj el semmit, akárhogy fogadkozna! Bárkinek az anyjával együttélni maga a pokol. És ha nem vigyázol, észrevétlenül felborítja a családod. Szerencséd, hogy külföldön vagytok:)

A 2. válaszolónak nagyon találó volt amit írt:)

22/L

2010. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
38%
ja és fordítva meg végképp nem, anyósomat nem bírom elviselni hosszútávon. Két külön világ vagyunk, én értelmiségi családból származom, intelligensnek tartanak, és pont ezért engem irtóra idegesít a proletár stílusa. Állandóan káromkodik, durva, és szellemileg elég sivár, közös témánk egyáltalán nincs. És amit a kislányommal csinált a kórházban...nna mindegy
2010. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

el sem tudnám képzelni, hogy majd akkor, ha lesz babánk, vagy akár csak most, mikor még ketten vagyunk, itt lakjon velünk egy harmadik. akár jóanyám, akár az ő jóanyja.

szeret itt mindenki mindenkit, de ez egyáltalán nem normális. az én értékrendem szerint.

2010. szept. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
65%

Biztos vagy benne kerdezo, hogy ugy ertette a ferjed, hogy anyosotok veletek fog lakni az ev minden napjan, nem arra gondolt, hogy konnyebben fog meglatogatni nyugdijaskent? Csak jeleznem, hogy a nyugdijfolyositas szunetel, ha vki kulfoldre koltozik tartosan, ergo a semmiert dolgozott egesz eleteben.


Azert van meg itt egy tenyezo, amit figyelembe kellene vennetek. Azt irtad, hogy a ferjed egyke, apost nem emlitesz, tehat anyosodnak semmilyen rokona nincs Mo-n, akire szamithatna? Mert azert eleg s.ar lehet ugy megoregedni, hogy egyetlen gyereked bedug egy nyugdijasotthonba. Ezt anyakent te is gondold vegig, mert neked sem esne jol, nem? Es ha anyos leszel, lehet, hogy te is picit tulbuzgoan segitkezel majd. Remelem, hogy a menyed majd nem ugy reagal rad, ahogy te az anyosodra, mert akkor nagyon rossz lesz neked. Amugy meg nem panaszkodni kell meg a gyereket odanyomni neki, mikor nem birod tovabb vele, hanem megmondani, hogy te pl. nem szereted mikor vki a konyhaban van, amikor fozol vagy te akarsz takaritani. Szobol ert az ember. Picit gondolkodj el, hogy szeretettel segit, talan tulzasba esik, de alapvetoen jo szandeku es nem azt mondom, hogy koltozz vele ossze, de picit tobb tisztelettel beszelhetnel rola...remelem, hogy az anyosoddal valo kapcsolatodon picit elgondolkozol mindenki erdekeben es nem az odakoltozesen van a hangsuly, hanem, hogy te is megertsd ot, mert szerintem te epp ugy nem erzed at a helyzetet, ahogy o sem a tiedet (azt, hogy a tulbuzgosaga idegesit - mert nem mondtad meg neki, pedig jobb lenne, persze normalis stilusban). A kommunikacio es oszinteseg (nem egyenlo a bunkosaggal) csodakra kepes. Anyosom nagyon csendes ember. En vagyok az egyetlen ember, akivel nagyon jol el tud akarmirol beszelgetni, mert tudja, hogy en mindenrol oszinte velemenyt fogok neki adni. Neked is ezt javaslom. Ha pl. nem szereted a sutemenyet, mondd meg, hogy nem szereted, kulonben legkozelebb dupla adagot keszit es o szeretettel teszi, mivel fogalma sincs, hogy hogy erzel, amig nem mondod es igy mindenki erofeszitese csak idopazarlas. Ezt ne felejtsd el...


PS: egyebkent ha nagyon terhedre van, atkuldhetned hozzam, mert nekem minden rokonom tobb ezer km-re el es nagyon orulnek, ha valaki csak egy ujjhegynyit kisegitene. En tudnam ertekelni, mert tudom, hogy milyen az, amikor ez nem lehetseges es az a veglet sem jobb semmivel sem...

2010. szept. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!