Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyóssal együtt lakni?

Anyóssal együtt lakni?

Figyelt kérdés

Külföldön élek. Anyósomnak egyetlen szem fia van, a párom. Ismeritek az ilyet, ugye:D Nemrég született meg kislányunk. Nagyon hiányzik anyósomnak az unokája. Párom néha mondogatja neki, hogy nemsokára ki lesznek az évei, meg betölti a kort, és elmehet nyugdíjba, akkor majd kijöhet unokázni. Na én erre mondtam neki, hogy azt felejtse el, mert én nagyon szeretem anyósomat, de sajnos eléggé tisztaságmániás, meg gyerekként kezel egy kicsit még minket. Mindent meg akar csinálni, és én nem bírom ezt, mikor itt volt, frászt kaptam tőle, hogy egyfolytában pakolni akart, meg megcsinálni az én dolgomat. Ezért ilyenkor mindig kezébe nyomtam a gyereket. De nekem elég volt ez a pár hét, nem tudnám elviselni az év 365 napjában. Meg ha belegondolok, jó pár év még benne van, értitek. Meg olyat is mondott, hogy neki már ki lenne, ha egy pár év nem telt volna el munkanélküliben, meg azon az egy-két helyen rendesen be lett volna jelentve. Akkor már itt lehetne, én meg mehetnék vissza dolgozni. Na ennél a pontnál kijelentettem, hogy nem azért szültem, hogy más nevelje fel a gyerekemet. Tulajdonképpen egy kicsit örülök is neki, hogy kinn élünk, meg nem is, ilyen szempontból. Most pl jó lenne, ha napi pár órát átvállalná délutánonként, és akkor el tudnék menni úszni, hogy leadjam a fölös kilóimat. Viszont ha itt lenne, akkor itt kellene élnie velünk, ha meg otthon laknánk, akkor hótzihér, hogy minden nap az lenne a fő programja, hogy órákat töltsön nálunk az unoka miatt is. Minden hétvégén órákig beszélgetünk vele, hát nekem már az is bőven sok. 5-6 órákat beszélgetünk. Hiába mondom páromnak, hogy nem kéne.

Szóval csak érdekelne, hogy te élnél anyósoddal?


2010. szept. 26. 18:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Amugy hol eltek?
2010. szept. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
75%

De jó itt egyeseknek, hogy az anyós tisztaságmániás! Az enyém pont az ellenkezője! Kivagyok tőle, hogy milyen trehány.

Én vele lakok, (már nem sokáig), és remélem nem teszel olyan hülyeséget, hogy ha már egyszer sikerült külön mennetek, akkor összeköltözöl vele. Akkor annyi a magánéletnek, és az egész pozíciódnak a családban. Jobb távolról szeretni, mint közelről utálni. Nekem ez a meglátásom, és szerintem ez így tiszta, hogy mindenki a sajátjában és kész.

2010. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
55%

Ha odaengeditek, pokol less az életetek, ezt itt borítékolom.


Ő akar majd a gyereketek anyja lenni, Titeket meg majd vissza akar nyomni a gyerek státuszba.

2010. szept. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Párom apukája meghalt, de már több, mint 10 éve együtt van valakivel anyósom, akit szeret is, és nem is tudom, hogy gondolta, hogy majd otthagyja, vagy én se értem már hogy gondolta, de soha nem említette, hogy akkor jön a párja is...elég furcsa így nézve nekem is. És párom is, és ő is, úgy értették, hogy kiköltözne külföldre anyós. Úgy soha nem mondta anyós konkrétan, hogy ide költözne hozzánk, de a szavaiból ez jön ki. ...sőt tévedek, egyszer párom viccelt, azt mondja, kihozzuk, és bejelentjük, mint fogyatékost, alkoholistát és drogfogyasztót. Itt támogatják ezeket. És erre mondta is anyósom, hogy jó (persze csak vicc volt)és majd akkor odaadja az egész pénzt nekünk, hogy abból hozzájáruljon a dolgokhoz. Ez így jól is hangzana poénosan, meg hogy segít, meg minden. Teljesen jóba vagyok vele. De normális családi életet akarok élni, mert kivédhetetlen, hogy bele ne szóljon valamibe, és ahogy itt volt, ez alatt a pár hét alatt már láttam, mennyire idegesítene. Olyan apróságokon felbosszantott (nem is hittem volna), hogy a konyhában nem oda pakolta a dolgokat, ahova én szoktam, meg ilyenek, persze ezt meg lehet beszélni, de velem se lenne könnyű élnie az tuti, neki se kívánom, hogy velem éljen:D De én nem is akarnék együtt lakni a lányommal, meg a férjével, akármennyire is messzire laknának.
2010. szept. 27. 14:07
 25/25 anonim ***** válasza:
miért csak a nők idegeskednek ezen?:)))
2011. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!