Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek meghalt a házastársa...

Akinek meghalt a házastársa és van neki már új párja, milyen gyakran szokott kijárni a volt szerelme sírjához?

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
A házastárs, ás a szerelem nem feltétlenül jelent egyet...
2022. okt. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor úgy mondom, hogy akik szerették egymást.
2022. okt. 8. 14:39
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Igen egyéni, van, aki soha, mert nem temetöbejáró tipus, meg van, aki naponta, mert olyan személyisége van. Emellett az sem mindegy, mikor halt meg a párja, az elsö években gyakrabban mennek általában, késöbb egyre kevésbé, mert az egyre régebbi múlt.
2022. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy vagyok vele ha már meghalt akkor mindegy, hogy hányszor megyek a sírjához, úgysem fog visszajönni sajnos és azt sem hiszem hogy érzékeli vagy látja a jelenlétemet vagy ha mégis akkor azt is tudja hogy szívem mélyén mennyire hiányzik és mennyire szerettem függetlenül attól, hogy hányszor látogatom a sírhelyét.
2022. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

"mert olyan személyisége van"

Nem a személyiség itt a meghatározó, hanem a neveltetés. Aki falun nőtt fel, abban a tudatban, hogy mindenki tudja, hogy melyik sír az ő hozzátartozójáé, és meg fogják őt szólni, ha nem tartja rendben a sírt, meg akinek eleve sokkal inkább természetes tevékenység a kertészkedés, sokkal gyakrabban fog kijárni a sírhoz, mint az, aki városi gyerek volt.

2022. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahány ember annyiféle szokás ilyen tekintetben.
2022. okt. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Az én nagymamám 15 éve halt meg, halála után szűk egy évvel költözött a nagyapám a nagymamám egyik barátnőjéhez, akinek szintén meghalt a férje (és a gyerekei is). Az elején nagyon sokat járt és jártak együtt a temetőbe, így 15 év eltelte után is legalább heti 1x mennek. A síron mindig friss a virág.
2022. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem rólam van szó, de 2 ilyen embert ismerek/ismertem. Nekik középkorúként halt meg a férjük/feleségük.

Az egyik a papám, a mamámat nem is ismertem, ő majdnem 30 évvel korábban halt meg, mint a papám. A papámnak nem volt senkije. Nem tudom, hogyan vélekedett erről, de szerintem nem érdekelte, nem is akart újraházasodni.

Apukám feleségének az édesanyjának 10-12 éve halt meg a férje, azóta neki sincs párja és ő azt mondja, nem is szeretne, ebben a korban (60 múlt) már nem hiányzik neki senki, nem akar összeköltözni senkivel. Egyébként nagyon jól elvan: kirándulgat, barátnőkkel vagy a gyerekeivel van, sportol, pár órát dolgozik is. A papám semmit nem csinált a munkán kívül, nyugdíjasként meg csak otthon ült, néha elment a haverjával inni és ennyi.

2022. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hangzik a kérdés, mintha az alapján akarnál kilyukadni, hogy aki sokat jár a temetőbe az a vokt párját szerette jobban, aki keveset az pedig az újat szereti jobban.


Az első férjem 9 éve hunyt el, a jelenlegivel 3 éve vagyok együtt. Két hetente járok a sírjához, és ez az elmúlt 3 évben sem változott és nem is fog.


Az elhunyt hozzátartozóink sírját rendszeresen ápolni és gondozni kell, ezen semmit sem változtat az, hogy lett egy házastársad. Az én szememben erkölcsi kötelesség rendben tartani a szeretteink sírját,és nagyon szomorú dolognak tartom amikor egy sír elhanyagolt. És szerintem minden síron van mit csinálni. Virágokat cserélni, különösen így össze a faleveleket leseperni róla, összegerblyézni a környékén, nyáron gyomlálni, kapálni körülötte.

2022. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Barátnőm hetente többször is megy a férje sírjához. 5 éve halt meg a férje. Van már azóta új párja.
2022. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!