Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az érzelmi zsarolás...

Mit tegyek az érzelmi zsarolás ellen?

Figyelt kérdés
Van másodállásom, az ebből befolyó pénz egyre inkább nélkülözhetetlen a költségek fedezésére. De a párom mégsem nézi jó szemmel, hogy heti egy, max.2 alkalommal megyek. Utóbb olyan trükkel jött amikor mentem volna, hogy rosszul érzi magát. Így otthon is maradtam vele inkább. Rájött, hogy ezzel a trükkel otthon tud tartani, és akárhányszor mennék, mindig "rosszul érzi magát" hirtelen. Mondtam neki, hogy én sem táncolok örömömben, hogy még délután is dolgoznom kell, de kell a pénz. Mégis ezt csinálja, érzelmileg zsarol. Ha mégis elmegyek dolgozni, utána azt hallgatom, hogy én már nem szeretem őt, mert úgy, olyan állapotban otthon hagytam őt. A munkaadóm pedig egyre nyűgösebb, nemsokára elvesztem a munkámat. Ti mit tennétek az érzelmi zsarolás ellen?
2010. szept. 27. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan lexarnám.

Az érzelmi zsarolás ellen csak ezt teheted.

2010. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyébként ne gondoljatok "meredek" munkára. Kertépítéssel foglalkozom.
2010. szept. 27. 15:30
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan! Le kell xarni, és nem csinálja többet. Kérdezd meg tőle, h mit szeretne? Enni, vagy h otthon maradj? Egyébként sem kisiskolás már, akinek otthon kell lennie az anyukájával, ha kicsit rosszul érzi magát.
2010. szept. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Mivel nem írtad oda,ezért kérdezem,te vagy a férfi?

Amit én tennék: Megmondanám,hogy jó,nem megyek délután dolgozni,itthon vakarom a fenekemet veled,de akkor nem lesz pénz erre....(felsorolnám azokat a kiadásokat,amire ő költ).Ja és minden másnap lesz csak vacsora.Ennyi.

Ha továbbra sem képes felnőni és felnőtt ember módjára gondolkodni,akkor elgondolkodnék rajta,hogy tényleg szükségem van egy nyafogógépre,aki azért hisztizik,mert megpróbálom eltartani a családot.Nevetséges,de komolyan!

2010. szept. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Eddig még nem léptem fel határozottabban a jelenség ellen, de most már kezd nagyon, de nagyon idegesíteni ez a gyerekes viselkedés.

36 F

2010. szept. 27. 15:48
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem dolgozik?
2010. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Dolgozik ő is napi 8 órában, de mellékállás csak nekem van.
2010. szept. 27. 16:03
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Ne bántódj meg, de én megkérdezném a másik felet is... nekem is vannak hasonló megmozdulásaim, igaz,hogy a párom erre rámutat és ilyenkor mindig nagyon elszégyellem magam, és igyekszem legközelebb megemberelni magam. Én mindig azt mondom, hogy megértem, hogy kell a pénz... de nagyon keveset tudunk együtt lenni. Késő estig dolgozunk, aztán kajálunk, kicsit még netezünk és már dőlünk is be az ágyba aludni. REggel sietünk, nincs erőnk egymásra. Hétvégén házimunka (mindkettőnknek), és némi pihenés, ekkor tudunk egy kicsit időt fordítani a másikra. És van, hogy nehezen tudom én is elviselni,a mikor a párom késő este (ahelyett, hogy átölelne az ágyban elalváskor), vagy hétvégén a "közös-időnkben" dolgozik... semmit nem ér a pénz, hogyha elhidegülünk egymástól, ha megbántjuk a reakciónkkal és a távollétünkkel a másikat, ha veszekszünk emiatt, és még sorolhatnám. Nekem nem kell a pénz, ha ővele lehetek. Igaz, hogy nekünk egyenlőre nem kell azon rágódni, hogy tudunk-e kenyeret venni másnap. És az is igaz, hogy nem túl gyakran nyaffantok emiatt. de azért elő-elő fordul.

Megpróbálhatnám megkérdezni a párodtól, hogy miért csinálja... ha megtudod az okot, akkor talán lehet orvosolni anélkül, hgoy egymást megbántanátok.

2010. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
75%

Biztosan fél valamitől... ha érzel elég erőt magadban, kérdezd meg, hogy mitől fél és hallgasd meg.

De ha tényleg csak szekál, akkor szerintem is valahogy próbáld meg lexarni.

Konkrétan: pattintsd le, védekezzél ellene, dobj vissza neki kenyérrel... Láttam valahol egy ilyen című könyvet a neten ("Hogyan dobj vissza kenyérrel?"), de már nem emlékszem, hogy hol volt...

2010. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én is belegondoltam már nemegyszer az ő helyzetébe. Tényleg elég kevés időnk van egymásra. De ez nekem is ugyanolyan rossz érzés, mint neki! És pont ezért nem is vállalok be munkákat hétvégékre, ill. azért megyek csak hetente egyszer, max. kétszer. Igény lenne a munkámra, akár minden nap mehetnék. Gyakorlatilag majdnem dupla annyit kereshetnék, mint most, de nem vállaltam, pont ezek miatt. Tudom, hogy a pénz nem minden, de nem gondolom, hogy a heti egy alkalom annyira elviselhetetlen lenne egy kis plusz bevételért. És nemegyszer kirántott már minket a sz..ból.
2010. szept. 27. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!