Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni érzelmi...

Mit lehet tenni érzelmi zsarolás ellen?

Figyelt kérdés
A párommal 2 éve ismerkedtünk össze, interneten tartjuk a kapcsolatot a nagy távolság miatt. Nagyon szeretem, és ő is engem, de gyakran észreveszem, hogy érzelmileg zsarol, és ezzel nem tudok mit kezdeni. Ő nagyon szorongó, kis önértékelésű, rossz idegrendszerű illető, akinek úgy hiszem, én vagyok az egyetlen kapaszkodója az életben. Nincsenek barátai, munkája, a családjával sem jó a kapcsolata. Minden idejét velem töltené MSN-en, csakhogy nekem szükségem van arra, hogy kicsit éljek is, amellett, hogy tényleg szeretem. Ha elmegyek valahova a barátaimmal néhány napra, már depressziós, nem beszél velem, mikor hazaérek, szintén sértődött, azt mondja, több idegösszeomlása volt (valóban volt már neki, de persze nem tudom, ezekben az esetekben igazat mond-e), nem eszik, nem csinál semmit, stb. Nem szeretnék választani az ő jókedve és az én MSN-en kívüli életem között, nomeg félek, hogy tényleg megárt neki a sok depresszió, önsanyargatás, ne adj' Isten idegösszeomlás. Próbáltam már vele megbeszélni a dolgot, de csak újabb zsarolások, önkínzások és "te nem érted, miről beszélek"-féle szövegek jöttek. Ötlet, hogy mit tehetnék?
2011. aug. 22. 02:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de az ilyen összeomlós embereket kerülni kell.Mert tényleg nem tudsz velük mit kezdeni...


Nincsenek barátai,te vagy az egyetlen támasza.Egész életedben attól akarsz félni,hogy vajon ha valamit rosszul csinálsz,akkor netán megfenyeget,hogy kinyírja magát?


Én a helyedben valahogy elhagynád.Én is átestem hasonlón és végülis én jól döntöttem.De neked kell meghozni a döntést.Én sokáig beképzeltem,hogy segítek az illetőnek és minden megváltozik,hogy együtt boldogok leszünk és megoldódnak a problémái.Miközben ezen ügyködtem,az én lehetőségeimről lemondtam,mert másét próbáltam építgetni.Aztán mindig ugyanodta lyukadtam ki.Azon,hogy nem vagyok én Isten,hogy megadjak neki mindent,ha ő nem küzd érte semmit...Szóval elhagytam az illett,volt sok öngyilkosos fenyegetőzése,aminek sokszor bedőltem és hajnalban is rohantam hozzá.Persze kiderült semmi baja,csak éppen unatkozott otthon...Aztán szépen elhagytam,megszakítottam vele minden kapcsolatot,és azóta sínen van az életem.

Egy jó adag félelemtől és aggodalomtól megszabadultam az biztos :-)


Cselekedj az eszed szerint én azt mondom...Ez már amúgysem szerelem lenne nálad,hanem sajnálat és bűntudatból maradnál vele...Az igazi párkapcsolat az nem ilyen,hidd el :) Meg fogod találni azt,aki valóban hozzád illik!

2011. aug. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyenge ember vagyok mégis inkább rajtam alkalmaztak érzelmi zsarolást.Sajnos én is engedtem ilyenkor mert nem akartam magamat hibáztatni, de igazából ez egy ösztönös védekezés.Persze volt h. néha én is elsütöttem,de nem szándékosan,de aki ezt profin végzi azzal nehéz jól bánni.Meg kell neki magyarázni, hogy ha meg akar felelni akkor változtasson az életén,keressen munkát,mert így hogy akartok majd "közös jövőt",hidd el ha te nem lennél ki tudna találni valamit h. meglegyen. Küld el sportolni, vagy menjen el orvoshoz aki segít a lelki dolgain ha egyedül nem tudja kezelni.Mondd meg neki h. pont ezért fogod elhagyni ha így vioselkedik és fejezze ezt be, állj a sarkadra és ne hagyd magad.Mond meg neki hogy szereted,de nem fogsz otthon gubbasztani egész nap, neked vannak barátaid és neked szükséged van rájuk, lehet neki nincs szüksége rá,de te nem ő vagy.
2011. aug. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igazat adok az előzőnek. Kerüld inkább. Nem akarom az elmúlt idők tragédiáit elmelegetni, de ha már most ilyen. összekötöztök, stb., mi lenne, ha akkor tennél valamit, ami nem tetszik neki, akkor is megsértődne, erősődne a depressziója...Ki tudja, mi lenne a vége....
2011. aug. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőre gondolta. de a 2. is jó válasz szerintem
2011. aug. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad, mert annak csak rossz vége lehet. A barátod mankónak használ téged, hogy az élete érjen valamit. Aki önmagában nem talál értelmet az életében, az mindig más vérét szívja, hogy legyen életereje. Ha pedig a tiédet szívja neked nem marad. Ha engedsz a zsarolásainak akkor ez egyre durvább lesz és megutálod majd egy idő után ezért őt is meg magadat is. Ha se munkája se barátai miért nem költözik hozzád? Akkor kiderülne milyen valójában együtt. A távkapcsolat nem ér semmit a valósághoz képest. Csupa mese. Még azt sem igazán tudhatod hogy szereted e vagy sem, mert nem is ismered. Én sokáig engedtem ilyen zsarolásnak ezért tudom ezeket írni. Felszabadulni nagyon nagyon jó alóla, de ahhoz erősnek kell lenned. Változtassatok valamin, költözzetek össze, és akkor meglátod miyen vele az élet, és eldöntöd hogy kell e ez neked életed végéig. Én a mai eszemmel úgy ott hagynám mint a pinty. 37 nő
2011. aug. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mozdulj ki vele ne a gépen beszéljetek.
2011. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget! Egyelőre az együttélés nem lehetséges, az uram ugyanis egyiptomi (vízum, letelepedési engedély stb). Dolgozunk viszont az ügyön, és lehet, hogy néhány hónap múlva sikerül ide költöznie. Akkor minden más lesz, és valóban kiderül, kell-e ez nekem. Addig meg kibírom. :) Köszi még egyszer!
2011. aug. 23. 19:27
 8/8 Kovács János 88 válasza:

Sziasztok!

Bár engem még érzelmileg soha nem zsaroltak, vagy lehet, hogy zsaroltak, csak én magam nem vettem észre, hogy éppen zsarolnak. Az az igazság, hogy elég önfejű ember vagyok, aki csak akkor tesz meg dolgokat, ha neki vagy a barátainak jók azok a dolgok. De az előttem szólók mindegyike egymástól függetlenül ugyanazt írta, és ez azért nem lehet véletlen.

Lényegre térve.

Ismerek egy lányt akit nagyon elhanyagolt a barátja, és csinált egy hülyeséget. Lényeg a lényeg, hogy a lány úgy tartotta tisztának a dolgot, hogy szakít a sráccal. Ezek után - miután a lány ezt ki is mondta neki - a srác teljes pályás letámadással elkezdte az érzelmi zsarolásokat. Eleinte próbálkozott azzal, hogy mennyire megromlott az egészsége és hogy ez hogy elharapódzhat ha a lány már nem lesz vele. A lány ezeken átlátott és nem foglalkozott vele, de ezután jöttek a finomabb, fondorlatosabb érzelmi zsarolások. (nem akarom részletezni, remélem sejthető, hogy mikre gondolok). És bizony ezeknek engedett és a mai napig is enged.

Én ismertem mind a kettőjüket a lányt is meg a fiút is, a fiúval ezek miatt meg is szakítottam minden kapcsolatot (mondanom sem kell, hogy neki is az van, hogy nincs egy szem barátja sem, stb stb), a lányt pedig sajnálom mert látom, hogy szenved, de akárhányan mondtuk neki, hogy ne engedjen, hanem határozottan lépjen ki... Ahogy egy előttem szóló is írta - ha jól emlékszem - ennek az ő fejében kell megszületnie, és neki kell megtennie a lépéseket. Senki nem cselekedhet a másik helyett.


Azért szörnyű ezt olvasnom itt is pl, hogy vannak ilyen emberek...

2011. nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!