Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha beteg vagy, akkor is...

Ha beteg vagy, akkor is elvárja a párod, hogy elvégezd a házimunkát és meleg vacsorával várd? Vagy ilyenkor elnéző veled?

Figyelt kérdés

Nekem néha leesik az állam, hogy miket hallok néhány nőtől. Ha egy nő beteg (mert a nő is csak ember, ő is lehet beteg), miért kell neki betegen is háztartást vezetnie? Nekem például eszembe se jutni 40 fokos lázzal főzőcskézni meg nagytakarítást végezni.

A párom szerencsére nagyon megértő ilyenkor, bár egy évben kb 2-3alkalommal vagyok annyira beteg, hogy az ágyból alig tudok felkelni.

Másnál mi a helyzet? 40 fokos lázzal is el kell látni a feladatokat, vagy ilyenkor a párotok besegít?


2010. szept. 27. 16:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Nem!Nálunk nem várja el a férjem hogy ha nem tudok mozogni akkor is ragyogjon minden!!Ha kell főz,felporszívóz,meg beindít egy mosást!:)
2010. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
39%
az én párom se várja el, de akármilyen beteg vagyok azért annyira felkelek, hgy elmosogassak vagy betegyek egy mosást...
2010. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
nem...olyankor mindent megcsinál egyedül is... amúgyis mindig segít. :)
2010. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
35%
Nem várja el a párom de, én mindent ugyanugy megszoktam csinálni de, akkor mondja majd ő megcsinálja ugyhogy ebből a szempontból irtó édes. Csak sajnos én ha beteg vagyok ugyanugy kellek menni dolgozni mert, nem engedi a fönököm, hogy mig van szabim elmennyek betegállományba.
2010. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
52%

"Másnál mi a helyzet? 40 fokos lázzal is el kell látni a feladatokat, vagy ilyenkor a párotok besegít?"

Alapvetően egészésges vagyok, 7 éve, amióta ismerem a páromat, nem voltak az általad leírt egészségügyi dolgok. Volt viszont más, ami miatt a férjemnek is muszáj volt olyasmiket "megkóstolni", ami tőle idegen (munka) volt korábban. :)

Szerintem ami a 2-őnk életében feladat, azt közösen kell ellátni, kb. egyenlő arányban. (Ha pl. vannak típikus fizikailag egy nőnek nehéz férfimunkák, akkor azt ő csinálja, amíg a feleségnek úgyis marad háztartási munka. De egy panelban nem tudom elképzelni, hogy sok ilyen van, ott a többit kell megosztani szerintem.)


"Miért kell egy nőnek betegen is háztartást vezetnie?" Ha nincs aki megcsinálja, akkor muszáj a (neki) minimálisat a saját érdekében. (Pl. éhen nem halhat.)

2010. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

Az én párom nem szívesen segít olyankor sem, ha én beteg vagyok. A legjobb taktikája, hogy amint én megbetegszem, másnapra ő "sokkal betegebb" lesz....

Nagyon rosszul tud ám esni.

2010. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%
Engem kimondottan idegesít ez a hozzáállás, hogy a nőnek kell a házimunkát végeznie, meg hogy elnéző veled. Mindketten dolgozunk. Reggel együtt indulunk, és ő ér haza hamarabb egy félórával,mert én megyek a gyerekért az oviba. Mindkettőnknek megvan a feladata, amit csinál. Vagy ebben a helyzetben is a Zuramnak türelmesen várnia kellene, hogy én hazaérjek, és főzzek végre neki vacsorát? Aztán ő ledől tévézni, én meg mossak takarítsak,gyereket neveljek? Ezt nem csinálnám.
2010. szept. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

jesszus, dehogy várja el, egyébként sem "várja el"

ilyenkor főz nekem, ha akarom, vesz mindenféle finomat, amit megkívánok, és ő foglalkozik a kislányunkkal is.

2010. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor azért kapnék ki, ha mernék főzőcskézni, takarítani...nem mintha akarnék. Szóval szinte totál ki vagyok szolgálva, nagyon megértő velem. Sőt, szerintem ez így a természetes.
2010. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Az én apám az ilyen volt, amíg az anyám el nem vált tőle!

Anyu akkor szülte öcsémet és építkeztek, és a sok munkásra bizony főzni kellett, nem feküdhette ki nem hogy a 6 hetet, de egyet sem.Lázasan is mindig ki kellett szolgálnia őt, nem nézte az embert semmibe, csak a saját érdekei érdekelték.Sajnos vannak ilyen emberek.

2010. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!