Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha beteg vagy, akkor is...

Ha beteg vagy, akkor is elvárja a párod, hogy elvégezd a házimunkát és meleg vacsorával várd? Vagy ilyenkor elnéző veled?

Figyelt kérdés

Nekem néha leesik az állam, hogy miket hallok néhány nőtől. Ha egy nő beteg (mert a nő is csak ember, ő is lehet beteg), miért kell neki betegen is háztartást vezetnie? Nekem például eszembe se jutni 40 fokos lázzal főzőcskézni meg nagytakarítást végezni.

A párom szerencsére nagyon megértő ilyenkor, bár egy évben kb 2-3alkalommal vagyok annyira beteg, hogy az ágyból alig tudok felkelni.

Másnál mi a helyzet? 40 fokos lázzal is el kell látni a feladatokat, vagy ilyenkor a párotok besegít?


2010. szept. 27. 16:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Dehogy várja el,szó nélkül megcsinál mindent,és intézi a gyerekek körüli teendőket is.
2010. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
38%

Egy nő nem lehet beteg.Vagy ha igen,akkor is a konyhában a helye,lázmérővel a szájában,süt-főz mint a kisangyal.Leteszi a gőzőlgő vacsorát az asztalra.Aztán láztól aléltan a kellő alázattal megkérdezi: Meg akarsz dugni vacsora után?

A férfi kímérten végignézi,nézi a csöpögő orrát,piros szemeit,majd így szól: Nézz magadra te szerencsétlen hogy nézel ki.Kinek van kedve hozzád ilyen állapotban?Még a Notre Dame-i toronyőr se tenne beléd semmit.Na húzzál lefeküdni,de előtte még hozd ide a sörömet a hűtőből.

2010. szept. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Sajnálom azt akivel együtt élsz...


Tőlem sosem várja el, megszültem neki 3 gyereket, most várom a 4.-et és a trerhességtől függetlenül tudja hogy ennyit elengedhet nekem

2010. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Már eleve azt nem értem, hogy miért kell "elnézőnek" lenni akkor, ha a nő beteg. A háztartás miért csak a nő dolga? Ahol mindketten dolgoznak, ott a házimunka is két ember dolga, nem? És nyilván aki beteg, az se dolgozni nem tud menni, se a házimunkát nem tudja úgy ellátni, ahogy egészségesen.
2010. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

na látod nálunk ilyen nem nagyon volt még pedig 7 éve vagyunk együtt.de azt hiszem én akkor is megcsinálnám legalább a minimum házi munkát.

de ha bele gondolok mikor terhes voltam akkor sokat segített ,még amikor bevásároltunk akkor azt se hagyta hogy 2 kilo banánt vigyek a szatyorba!!!!


egyébként anyóssal lakunk ,na ő elnézi ha betegen csinálom a házi munkát,még csak meg se kérdezi hogy ugyan mi bajom,beteg vagyok e.

2010. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Párom szüleinél így megy! Mos, főz, takarít az anya, akkor is, ha beteg, mert apuka semmire nem képes...

Persze ilyenkor segítek, de nem tud pihenni az anyja, mert fél, hogy kikap... (szóban) Soha nem lennék együtt egy ilyen férfival...

Mi nem élünk együtt párommal, de ha beteg vagyok, akkor segít nekem (nem csinálok belőle szolgát), így megy ez oda-vissza.

2010. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Nem elnéző ilyenkor velem, hanem fogja magát és megcsinálja mindezt. Olyankor ő takarít, vásárol be, főz vacsorát, sőt még engem is ápol. Természetesen ez oda-vissza működik.
2010. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

18.22-es


Kár, hogy sokan nem értették a viccet, nem ismerik az iróniát és a szarkasztikus humort, nekem viszont bejött.:)))

2010. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Persze, aki egyedül él annak meg kell csinálnia, de a kérdés azoknak szólt, akik házasok illetve élettársi kapcsolatban vannak!
2010. szept. 27. 19:55
 20/28 anonim ***** válasza:
A ferjem nagyon sokat van tavol a munkaja miatt (hetvegere sem jar haza, most csak epp havonta, de van, amikor 1 evre kell mennie anelkul, hogy tudnank talalkozni). Ebbol kovetkezik, hogy muszaj megcsinalnom, magamra vagyok utalva, ha beteg is vagyok. A ferjem, ha itthon van, olyankor segit takaritani (szinte naponta kell porszivozni kisgyerek miatt), mert azt nem szeretem csinalni, fozni csak en fozok, bevasarolni is mindig en szoktam akkor is, ha beteg vagyok. Bar azert olyan nem volt meg, hogy nem tudtam felkelni, pedig mar tul vagyok jo par komoly betegsegen...mitol nem tud valaki felkelni, ha lazas? Nem ertem. Nem azt mondom, hogy nyalja csillogora a hazat, de el nem tudom kepzelni, hogy miert lenne neki jobb csak fekudni 24 oraban? Attol betegebb lesz.
2010. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!