Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent a következő kifejez...

Mit jelent a következő kifejezés? Ki hogyan tudja értelmezni? "Megalázták a női mivoltába! "

Figyelt kérdés
Köszi, ha hozzászóltok
2009. jún. 5. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szituációtól függ. Átverésre, sértésre, az alapvető tisztelet hiányára utalhat.
2009. jún. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
hát ez számomra valami olyasmit jelent, hogy semmibe nézték mint nőt. Pl, megcsalták, nem bántak vele úgy mint egy nővel, sokkal inkább mint egy csicskával, ha mondjuk szexuálisan sorozatosan visszautasítják stb.
2009. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Azt jelenti, hogy valami olyan dologban alázták meg, ami a nőiességéhez vagy a neméhez kapcsolódik. Nekem pl. az jutott erről eszembe, hogy tisztességes nőnek nem ajánlasz fel pénzt azért, hogy eltölts vele egy éjszakát. Ha mondjuk olyan nőnek ajánlasz fel pénzt, aki erkölcsös, magára veheti és azt mondhatja, hogy te női mivoltában aláztad meg, mert eszköznek tekintetted.
2009. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha azért éri megalázás,mert nő.Pl. a főnök kijelenti,hogy nem bízom nőre ezt a munkát,mert csak férfi tudja rendesen elvégezni,egy nő nem.

Vagy :Maga nő,ezért nem tud rendesen kocsit vezetni.

Vagy minden nő aljas,stb.és maga is nő.

Ilyesmik.

2009. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy kicsit pontosítok: ha családban történik, egy feleséggel?!

2009. jún. 5. 15:26
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
akkor sztem az amit írtam, hogy a férj már nem úgy néz rá mint nőre, hanem házvezetőnek tekinti. Ha ki kell nayalni a férj s@ffét, de ő meg semmit nem csinál. Ha nem értékeli, mint nőt, nem dcséri meg, nem veszi észre, ha ki van festve, ha meg van csinálva a haja, ha nem értékel semmilyen erőfeszítést. Ha a nő kezdeményez, sorozatosan visszautasítja. Ha azt mondja esetleg, hogy sz@r vagy az ágyban, nem jó veled, ha kifejti, hogy már nem szeret de viszont van egy nője, akit imád. Ha mindenbe beleköt amit csinálsz stb.
2009. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem házasságban olyan értelemben használatos, ahogy az előző leírta nagyon jól. Ha már nem társ a feleség, hanem egy eszköz, tárgy, mosogatórongy, cseléd és a férj oda teszi, ahová akarja.
2009. jún. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk megcsalták és nem titkolták előtte. Hallotam egy esetről, amikor egy férj a hitvesi ágyba vitte a szeretőjét, és napokig ott aludtak.
2009. jún. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akit női mivoltába megaláznak, az azt jelenti, hogy nem nőként vagy anyaként kezelik őt, a férfiak megsértik a női önérzetét, tiszteletlenek vele, esetleg megerőszakolják, de szerintem az is beletartozik, ha tönkreteszik az esküvőjét, csicskáztatják mint egy házvezetőnőt, esetleg etikettet megszegik, pl nem engedik át előre az ajtón, és bizony ilyenkor nem érzi, hogy nőnek néznék, pedig csak annak szégyen, kai ezt teszi egy nővel.
2009. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én magammal kapcsolatban egy esetben tudnám ezt elképzelni házasság során, hogyha a férjem hónapokig csalna mondjuk az egyik barátnőmmel. De biztos van valami konkrét szituáció ami miatt kérdezed.

30/N

2009. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!