Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akit gyermekkorában rendszeres...

Tetris kérdése:

Akit gyermekkorában rendszeresen megvertek, megaláztak a szülei, azokra felnőttként hogyan hatott mindez?

Figyelt kérdés

Milyen testi-lelki nyomai maradtak? Vagy sikerült felnőttként túllépni ezeken a nyomasztó gyermekkori emlékeken?

Hogyan dolgoztátok fel?


2011. jan. 17. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsi lennék, mert félek, hogy örök életemben kísérteni fognak apám hülyeségei...meg amiket tesz velem évek óta. Szörnyű, kineziológus segített csak kicsit lazítani magamon. :S

Soha sem fogom elfelejteni azokat, amiket tett velem és az anyámmal.

2011. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem dolgoztam fel.

A legszörnyűbb, hogy anyaként azt se tudom, hogy kell "rendesen" szólni egy gyerekhez, hogy kell vele bánni, mit csináljak, hogy oldjam meg a konfliktusokat. Ro.hadt nehéz.


Anyámnál ez úgy megy, hogy ha valami nem tetszik, akkor ordít, felhergeli magát, és mehet a verés, hogy levezesse a feszültséget.

Most már felnőttként persze nem ver, most ordít, és elmond mindennek, és ott árt, ahol tud.

Így se jobb.


Rettentő nehéz úgy anyának lenni, hogy elképzelésem sincs arról, milyen egy jó anya, vagy hogy kéne csinálni.

2011. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

rendszeres verésben volt reszem.

monodm azt hogy soha de soha nem ütném meg a fiamat,mert akarmiely szemtelen is ,es megérdemelné a pofont,akkor is az a kép villan be hogy teged (azaz engem is vertek)

inkabb nem szolok hozzá az hatásosabb.

2011. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, évek óta pszichológushoz, pszichiáterhez járok, gyógyszereket: nyugtatót és antidepresszánst szedek, most készülök befeküdni a pszichiátriára...azt hiszem, nem lehet feldolgozni! :(

23L

2011. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
100%

Nem vertek ugyan rendszeresen, de általában Anyukám a Neki nem tetsző dolgokat veréssel tudatta velem. Azért vert néha, mert tehetetlen volt, ha felidegesítettem akkor így vezette le a feszültséget. Meg hirtelen természetű és kiabál minden szarért, mint a sakál.

Feldogozni nezezen lehet, főleg az otthon tanult rossz tulajdonságokat levetkőzni, azt a nagyon nehéz. Én is hasonlítok kicsit rá, mert hamar felidegsesedek, monjuk nem verekszem. De hát ezt a példát mutatta, nem???

Pl.: Anyukám mindig szólt, hogy sok kakaót teszek a tejbe, sok sajtot teszek a pizzára vagy magára ettem a szalámit, párizsit. Mérges volt.

19 évesen elköltöztem otthonról és a párom szüleinél lakunk és így majnem 2 év után is furcsállom, hogy az Ő anyja nem szól ilyenért... Elég nehéz elfelejteni ezeket.

De az idő remélem majd mindent megold.

22/N

2011. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
100%

Ja igen és nem tudom, hogy hogyan merjek gyereket vállani, mert az a neveltetés amit kaptam nem a megfelelő kép arra, hogyan kéne felnevelni egy gyermeket. Addig nem is vállalok, mert nem merek...

:-(

2011. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám évekik terrorizált (nem akarom részletezni) bennünket (anyut+5tesómat) gyilkossággal is kisérletezett, én lelkileg teljesen kikészültem. Nincs egy barátom sem, aszociális, aszexuális lettem, öngyilkos is akartam lenni. Most van egy barátom, aki nagyon sokat segitett de nem tudtam teljesen feldolgozni az eseményeket. Vele is bő 1 év volt mire magamtól hozzá mertem szólni (akkor már együtt voltunk). Nehéz, felejteni nem lehet...

Pszichologushoz nem jártam soha, nem engedtek, de a családvédő kifejezetten azt mondta h el kell járjunk.

Már két éve hogy vége a rémálomnak, de még most is ugyan olyan nyomi vagyok!:(

18L

2011. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Verni nem vertek rendszeresen, de sokat ordibáltak velem - aminek a következménye az, hogy gyakorlatilag az összes ocsmány jelzőt ismerem.

Próbálom feldolgozni a dolgot, nem könnyű. Nem szívesen beszélek a családban senkinek se magamról, se arról, mi történt velem, meg miről mit gondolok.


Családot nem szeretnék.


20/L

2011. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 18. 00:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű huszonéves! A szavaidat mintha én írtam volna le... nekem is hasonló gyerekkorom volt. Anyám úgy vert régen minden apró szarságért, hogy egy idő után már féltem tőle. Én most kezdem "emészteni" a régi dolgokat, kineziológus segítségével. Most kezdett anyámmal normalizálódni a kapcsolatunk, úgy, hogy már kb 4 éve elköltöztem tőle. Igaz, most sem vagyunk puszipajtások. Ő hideg mint a jég. Én 21 vagyok egyébként.
2011. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!