Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy az apuka...

Az miért van, hogy az apuka nem tartja a kapcsolatot születése óta a gyerekével, de vergődik, hogy nem kötődik hozzá? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Az anyám és a vérszerint apám már születésem előtt szétmentek, anyukám és az élettársa nevelt engem, akit apának hívok. Fél éve meghalt anyum, és a rendes apukám, aki felnevelt, ő nevel most is, vele élek én és a testvérem, ő visz el pszichológushoz, teljes mértékig mellettem áll, még középsuliba járok.


A vérszerinti apámmal rendesen 3-4 alkalommal találkoztam (ha azt nem vesszük figyelembe, hogy összefutottunk a faluba vagy városnapon, akkor hivatalosan 3-4szer hívott el magához). Ő újranősült, lett 3 gyereke, van két húgom és egy öcsém, akikkel szintén ennyiszer találkoztam, mégcsak köszönő viszonyban sem vagyunk.


Amikor ott voltam, idegenként voltam kezelve, és éveken keresztül mondták el mindenkinek, hogy véletlenül eltörtem valamit.


Anyukám halála után felvették velem a kapcsolatot, viszont nagyon gázul viselkedtek, mintha leereszkedtek volna hozzám, érezzem magam megtisztelve, hogy ott vagyok. Apám arcán egy csepp fájdalmat nem láttam, mégcsak nem is próbálta mutatni, hogy valamilyen szinten megviselte, hogy a legelső szerelme meghalt, és azt éreztem, hogyha én ott elsírnám magam a fájdalom miatt, még örülnének is neki, főleg a húgom és az apám felesége. A részvétnyilvánítás sem volt olyan, amilyen kellett volna.


Majd jött az arcul csapás, amikor szóba hoztam, hogy én nem X vagyok, hanem Y, megváltoztattam a rendes apukám nevére a vezetéknevemet. Erre felháborodtak, mindannyian. A 10 év körüli öcsém is lek-zott, én kimentem.

Az volt a baja, hogy nem tudott velem kialakítani semmilyen kapcsolatot, de meg se próbálta, anyámat terhesen otthagyta.


2022. okt. 21. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom msot godnolta meg magát.
2022. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Te meg mit rágod magad ezen ? A gyerekhez való viszony nők és férfiak esetében éppen a biológiai történések miatt eltérő. A férfiaknak tanulniuk kell az apaságot. Vér szerinti apád nem volt jelen, nem tudta megtanulni. Ő most legfeljebb valami társadalmi, szokásbeli sajátosságok miatt nem érti, hogy miért változtattad meg a neved. Örülj annak, hogy a (nevelő) apád legalább szeret, gondoskodik rólad és végül is felnevelt. T meg ne vergődj a történteken, hiszen feltehetően rendesen lettél felnevelve és mindenkinek az az igazi apja, aki felnevelte.
2022. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De attól még ugyanúgy fájt, amikor 4 évesen nem volt kivel focizni, meg a hol van apa kérdésekre az volt a válasz, hogy 2 településsel arrébb. Vagy amikor elfordították a fejüket, amikor megláttak.
2022. okt. 21. 18:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem kapott volna egy orrbavágást a 10 éves t.kony, ha lek..váz, mert felvettem annak az embernek a nevét, aki "apám" helyett felnevel. Kérdező, hagyd őket a fenébe, ne tartsd velük a kapcsolatot. Nagyon sajnálom, hogy elveszítetted Édesanyádat, egyúttal örülök, hogy van egy felnőtt, aki teljes mértékben melletted áll. Előre nézz, és ne hátra. Elképzelhető, hogy a biológiai apád így akarna "jó embernek" tűnni, hogy - ahogy mondod is - vergődik, de ez az ő problémája. Gyomláld ki őket az életedből, mert nem tesznek jót. Egyébként a pszichológus mit mondott erre?
2022. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne tartsd vele a kapcsolatot, el kell engedni.
2022. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A 4 és hozászolónak igaza van jól szájon kellet volna verni a kis takonyt de az anya is kapott volna ha nem is pofont de szóbeli verést mindenképp hagyd öket látszik hogy ők téged nem tekintenek családként,hàt te se tekinsd
2022. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3%
Mond meg neki vagy ad a kezébe A kis herceget, könyvet és mond neki olvassa el hát ha beugrik neki miért .
2022. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az miért van, hogy az apuka nem tartja a kapcsolatot születése óta a gyerekével, de vergődik, hogy nem kötődik hozzá?"

Azért, mert nem látja az összefüggést. Nem mindenkinek jutott ugyanannyi ész...

2022. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Biztos, hogy elküldeném az összes férget a fenébe és élnék azzal akit szeretek és felnevelt. Én simán megmondanám, hogy undorító büdös férgek mind, és soha az életben többet nem tartanám velük a kapcsolatot.


Van lassan 8 milliárd ember a világon, nem kell ahhoz a pár prolihoz kötődnünk.

2022. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Mégis ki kényszerít, hogy találkozz velük?


Menne oda a fene, te max papíron vagy a gyereke.

Bár hogyha a 10 éves takony féltestvérem lek...váz, visszakézből úgy szájon vágom, hogy csak pislognak.

2022. okt. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!