Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem sokáig bírjuk, mit...

Már nem sokáig bírjuk, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is elnézést, ha hosszúra sikeredik.

"Apám" amióta az eszemet tudom egy büdös, agresszív, nemtörődöm, nárcisztikus alkoholista. Az egész életünket megkeserítette. Állandóan (nem túlzok, szó szerint folyamatosan) sérteget minket, kritizálja a külsőnket, főleg az enyémet és anyukámét, az öcsémet szerencsére nem annyira. Mindig mi vagyunk a bugyuták, az idióták, a sz*rháziak, a szerencsétlenek...és mág nagyon is enyhén fogalmaztam. Egy szóval, akármit is csinálhatunk, az úgysem jó. Ha mi eltörünk valamit, rajtunk csattan az ostor. Ha ő eltör valamit, valahogy visszavezeti, azért is mi vagyunk a hibásak. :) Félek, hogy anya belebetegszik ebbe, és hogy az öcsém átveszi a stílusát. Anyának kevés a keresete, és az árak manapság nem igazán vannak az előnyünkre. Mindent neki kell megoldania, minden teher az ő vállát nyomja egyedül. És ami mégjobb, hogy kiskorúak vagyunk. Nincs senki, aki segíteni tudna, viszont mi ehhez kevesek vagyunk, azt hiszem. Már teljesen kikészültünk mint idegileg, mint érzelmileg. Már tanulni sem tudok, egyfolytában azon töröm a fejem, hogy hogyan tudnék segíteni. Lerombolta az önbizalmunk, az önértékelésünk, és már 40 kilóméter távolságban is rémálmaim vannak, és az ő tetves hangját hallom. Van/volt valaki esetleg hasonló helyzetben? Teljesen tanácstalan és tehetetlen vagyok. Nagyon köszönöm, ha tudtok valami javaslatot, vagy bármit írni. Milyen tisztességes állással tudnék a leghamarabb elhelyezkedni és pénzhez jutni?

U.i: Előre is köszönöm a normális hozzászólásokat, és hálás vagyok, amiért elolvastátok!:*



2022. okt. 28. 21:13
1 2 3 4 5
 11/41 Savlekotő ***** válasza:
71%
Amúgy meg azt a mondatot csak idéztem,reflektáltam rá. szöveget értelmezni általános iskola..
2022. okt. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
86%
Akkor még 2 év ami necces lesz.
2022. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
98%

Én ugyanebben nőttem fel, annyi különbséggel, hogy anyám volt agresszív alkoholista, aki ha ivott ( és mindig részeg volt) mindig megvert. Számtalan eset volt amikor a sürgősségin kötöttem ki törött orral, vagy törött karral. Persze anno az orvosok teljesen elhitták, hogy egy vadlány vagyok, aki leesett innen-onnan.. Tény, hogy én flegma, szemtelen, vadóc lettem mindenkivel, mert úgy éreztem senki nem segít rajtunk ( nővéremmel ketten vagyunk) Apám mindig egy beletőrödő, non-stop dolgozó, és anyám rajongója volt. Senkitől nem kaptunk segítséget. Nővérem 17 évesen elszökött az akkori barátjához. 18 évesen szült egy kisfiút, csak ne kelljen visszajönnie. Én is 17 éves koromig bírtam, végül megszöktem. 2 hónapig barátoknál vagy utcán éltem. 2 havi fizetésemből végül tudtam egy kis szobát bérelni, így már lassan de elkezdtem boldogulni. Már sok év eltelt, de azóta sem mentem haza, és azóta sem láttam anyámat. Én már szépen élek, ahogy a nővérem is. Sajnos tapasztalatból mondom: Ha anyukád nem fog meg titeket, és nem kezd apád nélkül új életet, akkor csak az a forgatókönyv marad neked is, mint nekem: Te fogsz lelépni amint tudsz. Addig csak tűrni leszel képes. De fel a fejjel. Hidd el, jobb lesz.

32/N

2022. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
86%

Lehet köpködni a hármast, de teljesen igaza van.

Itt egy ember tehet bármit, az az anya, de őt láthatóan nem zavarja, hogy a gyerekek szenvednek.

Az hol megoldás, hogy a kérdező 16 évesen menjen és dolgozzon, költözzön?

2022. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Én így éltem le a fél gyerekkoromat. Üvöltöve jött haza, fél utca hallotta. Nem jöhetett hozzánk senki mert égett a pofám. TÖk mindegy, hogy délelőtt volt vagy hétvége este. Reggel is volt, hogy már be volt állva. Bealudta, felébredt délután aztán folytatta. Sok mindent nem tudtunk csinálni, tűrtünk. Nem volt hova menni. Kollégista voltam, de azért csak haza kellett járni. Érettségi előtti napon hajnali 4-ig ordítozott. Végighányta a nappalit. Rendőrséget is rá hívtuk, persze akkor jó kisfiú lett. Majd kezdődött minden előről. Anyámat is jó párszor megverte, nem tudtam segíteni még kicsi voltam. CSak lógtam a kezén mint egy táska. Nem könnyű. Már amúgy nem élnek a szüleim, de ezek valahogy örök életem végéig el fognak kísérteni
2022. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
6-os, köszönöm szépen a válaszod. Sajnálom, hogy átérzed a problémám. Kitártást neked, és mindenkinek, aki ilyen helyzetben van. 14-es, szó sincs arról, hogy bárki elvárja, hogy 16 évesen dolgozni menjek. És korántsem arról van szó, hogy anyát nem érdekli. De mint említettem, nem várom el, hogy megértsétek, mert ezt úgy gondolom csak az értheti, aki hasonló cipőben jár/járt. 13-as, nagyon köszönöm a választ, nagyon örülök, hogy most már boldog vagy! Apukáddal tartod a kapcsolatot?
2022. okt. 28. 22:09
 17/41 anonim válasza:
14%

Szia okos kis kerdezo(:

En tudnek neked allast adni sajat vallalkozasban...ossze szeditek magatokat anyagilag apukadat meg ki dobjuk a hazbol a pics*ba (:

Irj ram hogy segiteni tudjak

2022. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

15-ös, kitartást kívánok neked!

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem, ha egy kicsit is, de fel tudtatok vidítani. :)

2022. okt. 28. 22:16
 19/41 anonim ***** válasza:
98%

13-as vagyok:

Apuval tartjuk a kapcsolatot, mert végül is ő is áldozat a maga módján. Szerencsére amikor a nővérem közölte apukámmal, hogy addig nem láthatja egyetlen unokáját amíg anyuval él, és már neki is elege lett belőle, így elhagyta anyut, és egyedül él. Ezért aput rendszeresen látogatjuk, támogatjuk. Anyámat azóta sem láttam, ahogy a nővérem sem. Azt se tudom él-e még, de őszinte leszek. Nem is érdekel.

2022. okt. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tette a nővéred, a helyetekben pontosan ezt tettem volna én is. Jó, hogy apukád tényleg rájött, hogy jobb egyedül, mint egy toxic emberrel.
2022. okt. 28. 22:24
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!