Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem sokáig bírjuk, mit...

Már nem sokáig bírjuk, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is elnézést, ha hosszúra sikeredik.

"Apám" amióta az eszemet tudom egy büdös, agresszív, nemtörődöm, nárcisztikus alkoholista. Az egész életünket megkeserítette. Állandóan (nem túlzok, szó szerint folyamatosan) sérteget minket, kritizálja a külsőnket, főleg az enyémet és anyukámét, az öcsémet szerencsére nem annyira. Mindig mi vagyunk a bugyuták, az idióták, a sz*rháziak, a szerencsétlenek...és mág nagyon is enyhén fogalmaztam. Egy szóval, akármit is csinálhatunk, az úgysem jó. Ha mi eltörünk valamit, rajtunk csattan az ostor. Ha ő eltör valamit, valahogy visszavezeti, azért is mi vagyunk a hibásak. :) Félek, hogy anya belebetegszik ebbe, és hogy az öcsém átveszi a stílusát. Anyának kevés a keresete, és az árak manapság nem igazán vannak az előnyünkre. Mindent neki kell megoldania, minden teher az ő vállát nyomja egyedül. És ami mégjobb, hogy kiskorúak vagyunk. Nincs senki, aki segíteni tudna, viszont mi ehhez kevesek vagyunk, azt hiszem. Már teljesen kikészültünk mint idegileg, mint érzelmileg. Már tanulni sem tudok, egyfolytában azon töröm a fejem, hogy hogyan tudnék segíteni. Lerombolta az önbizalmunk, az önértékelésünk, és már 40 kilóméter távolságban is rémálmaim vannak, és az ő tetves hangját hallom. Van/volt valaki esetleg hasonló helyzetben? Teljesen tanácstalan és tehetetlen vagyok. Nagyon köszönöm, ha tudtok valami javaslatot, vagy bármit írni. Milyen tisztességes állással tudnék a leghamarabb elhelyezkedni és pénzhez jutni?

U.i: Előre is köszönöm a normális hozzászólásokat, és hálás vagyok, amiért elolvastátok!:*



2022. okt. 28. 21:13
1 2 3 4 5
 41/41 Cubina ***** válasza:
100%

Én is szörnyű családi környezetből jövök, de ez most már mindegy, mert rajtam kívül mindenki meghalt, vagy a világ végén él, aki szerepelt benne.

Viszont azt nem értem, hogy miért nem mész el suli után dolgozni, miért nem segítesz Édesanyádnak otthon a házimunkában? Azt írtad hogy minden az ő vállán nyugszik és kevés a pénze.

Én elmentem kocsiszélvédőt mosni, fagyit/süteményt árulni, szórólapokat osztogatni, otthoni bedolgozást vállaltam, kerestem magamnak bármilyen munkát és így nem az ő kevés pénzét kellett elvennem. Kinéztem egy dzsekit, anyukám nem tudta megvenni, én megdolgoztam érte és megvettem a saját pénzemből. És akkor nem 16 voltam, hanem 12. Így sose kellett pénzt kérnem, önállóbbnak éreztem magam, sőt ezekből a pénzekből tudtam ajándékokat venni és magamnak, amire szükségem volt. Nem voltak milliós összegek, de elég volt arra, amire kellett. Volt olyan, hogy épp nem volt munkám, akkor kértem Édesanyámtól pár forintot, de mindig visszaadtam. Egyszerűen szégyennek éreztem, hogy


Te, 16 évesen ne legyél ilyen tehetetlen. Látod, hogy anyukád szenved, nem bírja egyedül, akkor segíts neki! Ha rajta segítesz, magadon is segítesz. Nem vagy már gyerek, lassan 18 leszel.

Írod, hogy nincs senki, aki segíteni tudna, holott ott vagy te és a tesód.

Hívd a segélyvonalat is, sunyiban amikor nagy balhék vannak. Kijönnek, látják hogy igazad van, és lépni fognak.


Olyan nincs hogy semmit se lehet tenni, hiszen ott vagytok hárman, akik összefoghatnak! Anyukátok azért nem tesz semmit, mert azt hiszi hogy egyedül van, nem látja, hogy bármelyikőtök is mellette állna.

Viszont ha megmutatjátok, hogy igenis ott vagytok neki, abból erőt fog meríteni a jövőre nézve. Több ember mindig többre megy, mint 1.

2022. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!