Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem sokáig bírjuk, mit...

Már nem sokáig bírjuk, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is elnézést, ha hosszúra sikeredik.

"Apám" amióta az eszemet tudom egy büdös, agresszív, nemtörődöm, nárcisztikus alkoholista. Az egész életünket megkeserítette. Állandóan (nem túlzok, szó szerint folyamatosan) sérteget minket, kritizálja a külsőnket, főleg az enyémet és anyukámét, az öcsémet szerencsére nem annyira. Mindig mi vagyunk a bugyuták, az idióták, a sz*rháziak, a szerencsétlenek...és mág nagyon is enyhén fogalmaztam. Egy szóval, akármit is csinálhatunk, az úgysem jó. Ha mi eltörünk valamit, rajtunk csattan az ostor. Ha ő eltör valamit, valahogy visszavezeti, azért is mi vagyunk a hibásak. :) Félek, hogy anya belebetegszik ebbe, és hogy az öcsém átveszi a stílusát. Anyának kevés a keresete, és az árak manapság nem igazán vannak az előnyünkre. Mindent neki kell megoldania, minden teher az ő vállát nyomja egyedül. És ami mégjobb, hogy kiskorúak vagyunk. Nincs senki, aki segíteni tudna, viszont mi ehhez kevesek vagyunk, azt hiszem. Már teljesen kikészültünk mint idegileg, mint érzelmileg. Már tanulni sem tudok, egyfolytában azon töröm a fejem, hogy hogyan tudnék segíteni. Lerombolta az önbizalmunk, az önértékelésünk, és már 40 kilóméter távolságban is rémálmaim vannak, és az ő tetves hangját hallom. Van/volt valaki esetleg hasonló helyzetben? Teljesen tanácstalan és tehetetlen vagyok. Nagyon köszönöm, ha tudtok valami javaslatot, vagy bármit írni. Milyen tisztességes állással tudnék a leghamarabb elhelyezkedni és pénzhez jutni?

U.i: Előre is köszönöm a normális hozzászólásokat, és hálás vagyok, amiért elolvastátok!:*



2022. okt. 28. 21:13
1 2 3 4 5
 1/41 Savlekotő ***** válasza:
99%

NANE segélyvonal

Nők és gyerekek elleni erőszak áldozatainak és segítőiknek

+36 80 505 101


Hétfő, kedd, csütörtök és péntek 18-22, kedd 8-12 és szerda 12-14 óra között


Családsegítő. Osztályfőnök. Nincs valami rokon akihez mehetnétek?

Én bentlakásos munkákat keresnék. De mivel kiskorú vagy ez nem nagyon fog működni. Hány évesek vagytok pontosan?

2022. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha továbbtanulsz próbálj kollégiumba menni.

Nagyon okos választ nem tudok adni, sajnos.

De amit 1. ír az is jó!

2022. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
74%
Anyádtól kérdezted, miért cseszte el a gyerekei életét azzal, hogy egy barommal maradt??
2022. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves vagy? Milyen tárgyakból vagy jó? A nyelvtudásod mennyire jó és milyen nyelveket beszélsz? Ha nagyon jól beszéled a nyelvet, legalább az angolt és esetleg még egyet, akkor dolgozhatsz call centerben vagy tarthatnál magánórákat. Megértem, hogy otthon nem tudnál, de esetleg az iskolában.
2022. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
96%
Igazából ezt anyukádnak kellene eldöntenie, hogy elválik. Persze nem mindenki van olyan helyzetben, hogy egy válás után is elfogadható megoldást talál lakhatásra. Mi ugyanígy nőttünk fel. Én léptem 14 évesen kollégiumba. 23 voltam mikor meghalt. Nagyszülők esetleg? Mennyi idősek vagytok?
2022. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
66%

#3-as, a kérdezőhöz hasonló helyzetben lévő emberként mondom, hogy szégyelld el magad. Egyrészt a vádaskodás ilyen helyzetben nem segít, másrészt nem tudhatod, hogy mi van az anyja lelkében.

Sajnos a kérdésre nem tudok konkrét választ adni, mindenképp kérj segítséget valós fizikai személyektől, mert igen, ebbe bele tud rokkanni egy család. Ha öcsédre eléggé figyeltek, nem lesz gond vele, az én apám is alkoholista, ahogy utaltam is rá, de nekem eszem ágában nincs egy csepp alkoholt sem inni soha, semmilyen helyzetben. Szóval rajtunk áll, hogy miként döntünk, persze számítanak a gének, de a végső döntés a miénk. Anyukáddal meg tudasd, hogy nagyon szereted, és mellette állsz, és szeretnél segíteni mindenben, amiben csak lehet. Persze ettől nem oldódik meg semmi, de azért fontos, hogy egyikőtök se érezze egyedül magát, mert az tud igazán elkeseríteni, mikor sokan vannak körülötted, s mégis egyedül vagy. Borzasztóan sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, s még ki tudja hány ilyen van, kitartást kívánok, légy bátor és erős, s remélem, hogy sikerül kiutat és segítséget találnod.

2022. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Savlekotő ***** válasza:
56%

#3-as, a kérdezőhöz hasonló helyzetben lévő emberként mondom, hogy szégyelld el magad. Egyrészt a vádaskodás ilyen helyzetben nem segít, másrészt nem tudhatod, hogy mi van az anyja lelkében.

Pontosan, mert mire lépne vki rá eszmél hogy miben van esélye sincs úgy le van uralva nyomorítva.. Sose a pofonnal kezdődik a bántalmazás se, az már... Sokkal előbb elindul első randin, de nem könnyű felismerni a jeleket még több diplomás is volt nálunk terápián.. Ezért nem kéne az áldozatokba még egyet rúgni mert nem tudhatod mi van mögötte, hogy jutott oda..

2022. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A reál tantárgyak nem mennek, de az angol az nagyjából igen, viszont nem olyan magas szinten. 16 éves vagyok. 5-ös, ti a válás után rokonhoz költöztetek, vagy saját házba? 3-as, én úgy gondolom, hogy édesanyánk pont olyan áldozat, mint mi. Egy bántalmazó kapcsolatból gondolom nem olyan egyszerű kilépni, főleg, ha az illető alapból gyenge jellem ilyen téren. Nem kell velem egyetértened, viszont ne hibáztassuk az áldozatot, kérlek.
2022. okt. 28. 21:43
 9/41 anonim ***** válasza:
30%
Savlekötő, igen, 70 évesen tuti hasonló a helyzeted...
2022. okt. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Savlekotő ***** válasza:
76%
Miután bántalmazottakkal molesztáltakkal foglalkozom sok éve,addiktológusként meg függőkkel ,ami sok esetben közös hajó a bántalmazó légkörben, elég sok ilyet láttam és nem az áldozatba kell még egyet rúgni..
2022. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!