Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem sokáig bírjuk, mit...

Már nem sokáig bírjuk, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is elnézést, ha hosszúra sikeredik.

"Apám" amióta az eszemet tudom egy büdös, agresszív, nemtörődöm, nárcisztikus alkoholista. Az egész életünket megkeserítette. Állandóan (nem túlzok, szó szerint folyamatosan) sérteget minket, kritizálja a külsőnket, főleg az enyémet és anyukámét, az öcsémet szerencsére nem annyira. Mindig mi vagyunk a bugyuták, az idióták, a sz*rháziak, a szerencsétlenek...és mág nagyon is enyhén fogalmaztam. Egy szóval, akármit is csinálhatunk, az úgysem jó. Ha mi eltörünk valamit, rajtunk csattan az ostor. Ha ő eltör valamit, valahogy visszavezeti, azért is mi vagyunk a hibásak. :) Félek, hogy anya belebetegszik ebbe, és hogy az öcsém átveszi a stílusát. Anyának kevés a keresete, és az árak manapság nem igazán vannak az előnyünkre. Mindent neki kell megoldania, minden teher az ő vállát nyomja egyedül. És ami mégjobb, hogy kiskorúak vagyunk. Nincs senki, aki segíteni tudna, viszont mi ehhez kevesek vagyunk, azt hiszem. Már teljesen kikészültünk mint idegileg, mint érzelmileg. Már tanulni sem tudok, egyfolytában azon töröm a fejem, hogy hogyan tudnék segíteni. Lerombolta az önbizalmunk, az önértékelésünk, és már 40 kilóméter távolságban is rémálmaim vannak, és az ő tetves hangját hallom. Van/volt valaki esetleg hasonló helyzetben? Teljesen tanácstalan és tehetetlen vagyok. Nagyon köszönöm, ha tudtok valami javaslatot, vagy bármit írni. Milyen tisztességes állással tudnék a leghamarabb elhelyezkedni és pénzhez jutni?

U.i: Előre is köszönöm a normális hozzászólásokat, és hálás vagyok, amiért elolvastátok!:*



2022. okt. 28. 21:13
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
98%

Ha elköltözöl minden nap ajándék lesz amikor nem hallod üvölteni, és amikor sok sok ilyen nap összegyűlik, úgy érezheted hogy újjászülettél. Persze mindig vannak emlékek de teljesen más mint mikor naponta van valami.

Esetleg a füldugót, fülhallgatóval hangos zenét is kipróbálhatod, legalábbis ha nem kell segíteni épp anyudnak, mert az is ajándék ha eltelik olyan óra-nap amikor a hangja nem emlékeztet erre az egész helyzetre. Ha észreveszi a füldugót mondhatod hogy tanulsz, vagy aludni akartál.

2022. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Savlekotő ***** válasza:
93%
17 essel óvatosan kérdező, ne hogy valami prostitúcióba húzzon be,vagy csöbörből vödörbe lépjetek..
2022. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
94%

#17 "összeszeditek","kidobjuk".

Kérdező,szerintem is vigyázz #17-tel. Ez az "okos kis kérdező" elég fura megszólítás......

2022. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
98%
Megdögölhetne az összes rohadt,mocskos,tetves alkoholista,aki a saját családját terrorizálja!!!
2022. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Darius- ***** válasza:
92%
Nincs aki megverje ? Attol ki szoktak jozanodni, ha meg jelenteni akarna, akkor ugyanugy ot is lehetne.
2022. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
98%
Kollégiumba kell menni. Beszélj az iskolai szociális segítővel, elvileg van. Ha nincs, akkor az igazgatóval, akkor is, ha helyben laksz, hogy intézzen neked helyet, mert veszélyeztetve vagy. Suli végeztével mindenképp költözz, munkába kell állni és szobát bérelni vagy munkásszállót biztosító helyre menni dolgozni. Apád beszólásait ne vedd magadra, ő nem egy komolyan vehető ember. Kerüld a fizikai közelségét is, és amit ennek ellenére meghallasz, az egyik füleden be, a másikon ki.
2022. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Én apám is egy állat volt és értem én hogy anyukám elvolt nyomva és ilyenkor már nem lehet tisztán gondolkozni és mai napig imádom anyukámat,de megfogattam ha ilyen helyzetbe kerülök inkább anyaotthonba megyek a gyerekkel,mert apám mellett pokol volt az életem és valahol utálom,hogy anyám nem volt képes q sarkára állni holott lett volna rá alkalom,de valahol meg megértem hogy ijesztő elszakadni az ember elhiszi hogy nem volna képes egyedül élni stb.

Én is így érzem a férjem mellett,mert jó férj, de megszoktam hogy ő a biztonság és ha belegondolok ,hogy egyedül kéne nevelni a gyereket először tuti betojnék hogy miképp is tartom el,pedig biztos menne,de egyedül minden ijesztőbb.

Anyukád nem fog elvalni, marad hogy koleszba mész és aztán próbálsz egyedül megélni de így egyedül hagyod q tesóidat max ha már van fix életed magadhoz veheted őket. Vagy otthon maradsz és azt mantrázod egyszer majd egyedül élsz és jobb lesz,én utóbbit tettem így sokkal elviselhetőbb volt az élet és tényleg jobb lett mióta nem élek otthon.Egyszer elszabqdulsz, ehhez sokat kell tanulni ,jó munkát szerezni és akkor kitörhetsz, csak ne add fel.

2022. okt. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha lány vagy, esetleg kereshetsz angol nyelvtudással diák hostess munkákat.
2022. okt. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 Lazy Lover ***** válasza:
86%
Menekülj el amint tudsz esetleg kollégium vagy intézet amúgy én is így nőttem fel pokol volt a gyerekkorom
2022. okt. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
77%

Egy kicsit unalmas már ez az áldohathibáztatós sztori. Milyen fura, sokunk nem jön össze alkoholistákkal, nem vállal gyereket, sőt alapból úgy nem vállal gyereket, hogy ha egyedül maradna, ne tudja ellátni őket.


De pátyolgassuk csak a gyerekei traumatizálásában vaskos szerepet játszó anyukát, aki a semmire vállalt gyereket egy alkoholistának. Soha ne merjük az "áldozatok" felelősségét is firtatni a történtekben, nehogy változtatniuk kelljen már

2022. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!